Skocz do zawartości
Zbyszek

Co to za skorupiaczki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyszku znasz angielski, czy pomoc Ci z tlumaczeniem tego artykulu? Tam jest opisana pewna metoda, ktora okazala sie calkiem skuteczna ( choc bardzo czasochlonna).

Drugie rozwiazanie, to przeczekac te 6 czy iles miesiecy az wszystkie isopody zdechna - ale przez ten czas nie wolno karmic akwarium niczym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki , spoko wszystkie artykuly ktore tam sa , mam po niemiecku zawsze

http://translate.google.de/translate?hl=de&sl=en&u=http://reefkeeping.com/issues/2006-02/bp/index.php&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://reefkeeping.com/issues/2006-02/bp/index.php%26hl%3Dde%26sa%3DG

Ps ;Coz , pechowa byla ta skala , od poczatku wylazily z niej cudenka , mysle ze po urlopie zaleje baniak od nowa lub poprostu nawale lugola tyel az bedzei tam brazowo i zdechna :]

A pozniej zaczne od nowa ;)

Przeprowadze dzsiaj experyment , ile potrzeba na litr wody dac plynu lugola tak aby one padly , zlapie kilka wampirkow do sloika i poexperymentujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie jest jeszcze tak zle , czytam inny artykul bo ponoc jest 500 gatunkow odmian tych isopod , wiekszosc z nich zywi sie aas`em ( nie wiem jak to po polsku )

Ta druga zla wiadomosc ,to taka ze mnie cos dziabie w reke jak ja wkaldam do baniaka :]

R@f@l pisal do mnie na gadu ze tez masz sporo podobnych stworkow , ktore w nocy wylaza na piasek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ze gatunkow jest wiele, ale jezeli atakuja Ci reke to raczej nie sa te "lepsze" z nich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano krwiopijce jedne ;) pech co zrobic :] walka z wiatrakami , mysle ze zaleje od nowa , nawet lepeij bo bez kszty produktow zeo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek tez kiedyś miałem te paskudy które gryzły po rękach ale miałem błazny,pokolca i jeszcze pare innych rybek i nic złego sie nie działo a miałem je przez 5 lat no chyba ze te moje nie gustowały w rybach ale moze twoje tez nie będą.Pozdro Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , mozna by wpuscic na probe jakas mala rybcie , ale te pierony zzeraja nawet tridacny :/ takez nie o same ryby chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam u gory mala poprawka tdo mojego postu , 5000 gatunkow :]

Wylaza wlasnie powoli , ide zaraz wloze jeszcez raz reke na probe czy gryza :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takeigo w necie :

" Jedynym sposobem na pozbycie sie tej plagi z akwarium jest wylapanie wszystkich tych pasozytow , co moze sie okazac nudne .

Generalnei rozchodzi sie o ofiare , czyli podlozenie zdechlej ryby , na kjtore osadzaja sie te pasozyty , wyciagamy wtedy rybe z akwarium , zdejmujemy z niej isopody pinzeta i wkaldamy rybe ponownie , az do skutku. "

walka z wiatrakami , to sie rozmnaza jak karaluchy ;) ale bede probowal , moze cos z tego wyjdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze warto sprobowac powalczyc .

no i zostaje jakies doswiadczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pulapke a w sumie nie zrobilem a wzielem mala buteleczke po papryce , ktora ma taka fajna redukcje aby nie przepapryczyc ;)

Wymylem ja dokladnie , przeplukalemw osmozie , naklejke zdarlem itd ..czysciutenka wlozylem do baniaka na dnie buteleczki polozylem czerwone m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze zalozyc hodowle ?;)

A tak na serio to skala pojdzie do wywalenia , ciekawe czy jak by ja wysuszyl i za jakis czas probowal ozywic czy dziadostwo sie nie odrodzi ?

Jesli jaja solowca po roku (przynajmniej moje opakowanie) zalejemy woda i robactwo sie wykluwa to czy tego samego nie bedzie w przypadku tej skaly.

Bo ja bym kupil taka sucha skale ..tylko bez wampirow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ale jazda , nic mnie tak nie ubawilo w morskim jak te pieprzone karaluchy ;)

Co sie wymysli z ta plaga jeszcze , szkoda odrazu rezygnowac , nawet dla celow poznawczych :)

Ps; Czlowieku jakie to nienazarte pojecia nie masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno:D sam juz szukalem buteleczki.

nie ma zartow jak wylezie z akwa to moze zagryzc

364_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku a skad masz skale moze warto napisac jakiej nie kupowac? dla pozostalych z przestroga!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×