Skocz do zawartości
ktryc

PO4X4 - nowy produkt do usuwania fosforanów

Rekomendowane odpowiedzi

jpg3010.jpg

Holenderska firma Reef Interests (producent NP reducing Biopellets i pokarmu dla koralowców Reef Pearls) wprowadziła na rynek nowy, wyjątkowy produkt do usuwania fosforanów i krzemianów PO4X4 Phosphate remover. Nazwa produktu podyktowana jest jego niezwykłą skutecznością - jest on ok. 4 razy silniejszy od pozostałych tego typu produktów. Nie zawiera też tlenku ani wodorotlenku żelaza, nie uwalnia więc jonów żelaza do wody, które w nadmiarze mogą negatywnie wpływać na wzrost i wygląd korali.. Więcej na www.zanclus.net

Krzysztof Tryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy były robione jakeś badania bez filtra fluidyzacyjnego albo kubełkowego ? Tylko sam przepływ np w woreczku w sumpie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu on działa, chodzi mi o to jak długo ma właściwości absorbcyjne, i czy nie powoduje gwałtownych skoków parametrów...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ktryc... na podstawie jakich badań wiadomo że X4? I którzy producenci absorberów brali udział w tym teście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy produkt, alternatywa dla Rowy i jeśli ktoś jedzie na adsorberze PO4 może spróbować i ocenić. Jest 4 x mocniejszy więc to można stosować 1/4 dotychczasowej dawki i wychodzi dużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i pewnie paru akwarystów chcielibyśmy się dowiedzieć coś więcej w temacie... bez waszych docinek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że jest tak mało informacji o nim np: jak stosować , czy zasyp musi być w ciągłym ruchu , czy np produkt można dosypać do reaktora w którym są pelletki itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być alternatywą, to powinno być wydajniejsze i finansowo bardziej opłacalne...ale chciałbym uzyskać odpowiedzi na pytania, które zadałem kilka postów wyżej, chciałbym też wiedzieć jaką to będzie miało cenę w Polsce, w jakich opakowaniach będzie sprzedawane...

ps. cenę i pojemność już znalazłem, ale wciąż moje poprzednie pytania pozostały bez odpowiedzi...

Edytowane przez enigma17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek napisał że więcej info na jego stronie, tam są ceny, stosować pewnie dokładnie tak samo jak inne absorbery, czyli żeby maksymalnie wykorzystać możliwości pochłaniania należałoby użyć filterka przepływowego, skarpeta też pewnie da radę, ale już nie tak skutecznie, a co do dawkowania to pewnie uzależnione jest to od poziomów wyjściowych i prędkości "produkcji" PO4. Kurcze, dlaczego wszystko co chce sprzedać jakikolwiek rodak zawsze spotyka się z taką a nie inną reakcją, a za takie dajmy na to Bubble Kingi każdy buli bez mrugnięcia okiem bo przecież tam jest "Made in Germany" na metce... Przykre to trochę, niby jako naród chcemy się rozwijać, chcemy iść do przodu, a sami sobie kłody pod nogi rzucamy...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy was ktoś na siłę namawia abyście kupowali? Pojawił się nowy produkt, alternatywa dla Rowy i jeśli ktoś jedzie na adsorberze PO4 może spróbować i ocenić. Jest 4 x mocniejszy więc to można stosować 1/4 dotychczasowej dawki i wychodzi dużo taniej. Skąd w was tyle zawiści? To że niektórzy nie potrafili sobie poradzić z przepływem w filterkach z kulkami i nie osiągnęli wymaganego efektu to tylko świadczy o użytkownikach a nie o produkcie. Skoro u wielu działa to znaczy że jednak działa. Tak jak w przypadku zeovitu, nie wszystkie zbiorniki na tej metodzie wyglądają dobrze czyli tez ta metoda nie działa? Czy raczej ludzie nie potrafią sobie poradzić?

Dokładnie. Ja zainteresowałem się inną metodą jakie mam możliwości zastosowania u siebie nie mam filtra pomyślałem o skarpecie i tyle. Jak można oceniać coś czego jeszcze nie znamy ? Zaraz zrobię zamówienie i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie ma informacji na temat jak długo produkt posiada właściwości absorbcyjne, a bardzo mnie to ciekawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie ma informacji na temat jak długo produkt posiada właściwości absorbcyjne, a bardzo mnie to ciekawi...

Przypuszczam że to zależy od indywidualnych specyfikacji zbiornika i u każdego będzie inaczej.

A Andrzej napisał że zasada działania podobna jak w roeie więc jak się zasyci to trzeba wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O absorbcji również jest napisane: cytuje:

Przykładowo, 250 ml usunie 3 ppm fosforanu i krzemianu z około 8.000 litrów słodkiej wody lub 4.000 litrów morskiej.

Panowie czytamy a nie oglądamy tylko obrazki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Sławku, poczekamy i zobaczymy...jeśli się sprawdzi to sam zamówię...jakby nie było są lepsze i gorsze produkty, ale Polski biznes trzeba wspierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos czytania ze zrozumieniem.... tak na marginesie .... to biznes holenderski....ktryć jest polskim ogniwem... chyba... Ponieważ to drugi, "rewolucyjny" produkt, tym razem fajnie by było gdyby producent i dystrybutor bardzie przybliżyli kilka istotnych szczegółów... taka refleksja bo doświadczeniach z innym magicznym produktem...tego samego producenta i dystrybutora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

Mam czasami wrażenie że większa część ma problem z logicznym myśleniem - wtedy nawet się nie dziwie że Wam kulki "nie zaskoczyły" jak jednemu koledze który ostatnio na nie narzeka.

"Przykładowo, 250 ml usunie 3 ppm fosforanu i krzemianu z około 8.000 litrów słodkiej wody lub 4.000 litrów morskiej.

Co chcesz więcej wiedzieć?

Ma ci producent napisać "będzie działać 3 tygodnie, 2 dni, 1 godzinę, 13 minut i 23 sekundy a po tym czasie wybuchnie ci obiad w garnku !!"

Przecież to zależy od baniaka, stężenia PO4, absorpcji przez inne media etc.... - a niby na Rowie itp masz napisane ? Wszystko to są zdolności absorpcyjne na daną objętość preparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×