Skocz do zawartości
Rossi01

nowy zbiornik w ZEO:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) dostałem dwa zbiorniczki:) jeden malutki a drugi 144l. 90x40x40:) i chce tam założyc Morskie:) w systemie ZEO i prosiłbym o fachowa poradę co kupywac i jak stosowac:) obsade planuje LPS,SPS, i mało miekasów typu xenia,clavularia,sarcophyton, zoanthusy i grzybowieńce, pare rybek. krewetek, jakąś rozgwiazde i ślimaki:, chciałbym by były to wypowiedzi tych morszczaków którzy maja w takim systemie akwaria:) pozdrawiam i z góry Dziękuje:)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rossi01 powinieneś napisać -jeden malutki zgiornik a drugi odrobinke większy. :smile:

Pisze tak bo bym się bał w 144 L zaczynać zeo ,to jednak dość agresywna metoda i może będziesz musiał przy dawkowaniu produktów DOSŁOWNIE dzielić krople na cztery a i tak zmiany i reakcje mogą być za szybkie, no ale może się myle,choć kilka lat jechałem na zeo.

Edytowane przez robi59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zeostart3 i zeobak,a kamyki se daruj,z czesem dokupisz jod, xtra,AAHC i CV.

I to Ci wystarczy zeby utrzymac ladne spsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wypada pisać, bo nigdy na pełne Zeo się nie mogłem zdecydować, ale myślę, że jeżeli to Twój pierwszy kontakt z własnym akwarium morskim, to raczej odradzam zeo.

Spróbuj najpierw z miękkimi i LPS, a filtrację daj na wódce, SVS lub na pelletkach (zależnie od możliwości). Po pewnym czasie na pewno nabierzesz pewności i doświadczenia. Co by nie mówić - Zeo wymaga doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosek,chyba vsv a nie svs.

Uwazam ze zeostart jest bezpieczniejszy w stosowaniu i wydajniejszy od vsv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi59 hehe masz racje ale zbiornik 10litrowy a 144litrowy to różnica troche wieksza a nie troszke:D... zależy mi na rażących kolorach korali:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro37 dzieki za pomoc:) a powiedz mi jak to ma sie z dozowaniem co i jak pokolei i w jakich ilościach:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosek to nie jest mój pierwszy raz z morskim:) bo mam już jeden baniaczek:) i ma sie dobrze, bez problemów:) tylko cyjano mi wywala ale to wina starego i sciuchanego RO:/ ale to zwalczam chemicleanem:) , a właśnie mam teraz nastepny zbiornik i chce wychodować rażące po gałach korale:) , chodzi mi o kolory:) a wiem że w ZEO takie są:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosek to nie jest mój pierwszy raz z morskim:) bo mam już jeden baniaczek:) i ma sie dobrze, bez problemów:) tylko cyjano mi wywala ale to wina starego i sciuchanego RO:/ ale to zwalczam chemicleanem:) , a właśnie mam teraz nastepny zbiornik i chce wychodować rażące po gałach korale:) , chodzi mi o kolory:) a wiem że w ZEO takie są:) pozdrawiam

Oczywiście - Twój wybór.

Jaro37 - jasne, że VSV. Ale i tak napewno wszyscy zrozumieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro37 dzieki za pomoc:) a powiedz mi jak to ma sie z dozowaniem co i jak pokolei i w jakich ilościach:) pozdrawiam

Zeostart 1 do 2 kropli dziennie,zeobak 1 do 2 krople tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w dziale ZEOvit był śliczny zbiornik Yoki z spsami o podobnym litrażu.

Jeśli zdecydujesz się na ZEO odpuśc sobie ZEOspur2, kolory rzeczywiście są po tym rewelacyjne:), ale preparat jest zabójczy.

Wg. mnie jeśli chcesz szlifowac kolorki SPSów to wybrałeś dobrą metodą, wręcz najlepszą. Zeo jest bardzo pracochłonne- trzeba to non stop obserwowac i na bieżąco reagowac.

Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rossi, ja tam zawsze myślałem że jak się ma cyjano z powodu sciochranej osmozy, to sie ją wymienia a nie zwalcza absorberami, no ale ja starej daty jestem :rolleyes: powodzenia z ZEO :thumbsup:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro37 dzieki:) ale to mam dozowac po dojrzaniu zbiornika czy można juz w trakcie lac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MONTIPORA600 widziałem i jestem pod wrażeniem:) ja też chce taki:D, a co do Ciebie to ja odwiedze ten Twój sklep bo bede kupował szczepki od Ciebie:) ja jestem z Bełżyc wiec mam tylko 24KM od Lublina:) to wejdziemy współprace:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEB wiem wiem wymienie:D dzieki:), relacje bede na bieząco zdawał:) POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie:) mam pytanie czy prowadzenie zbiornika metoda ZEO w takim zbiorniku jak ja mam zda egzamin bez kamyków i reaktora:P? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to Andrniew czemu niektórzy mówią żebym nie używał kamyków a Ty mowisz że ZEO bez kamyków to nie ZEO wiec co te kamyki takiego dają że muszą być:P:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×