Skocz do zawartości
Rossi01

nowy zbiornik w ZEO:)

Rekomendowane odpowiedzi

Andrniew a jak trzymasz Potas w normie? ale ja mam 144l. akwarium i litr kamyków to za dużo, Gregorowicz podaje żebym użył 400g. kamyków o przepływie 160l/h, czy dobrze mi doradził :) ?. No ja głownie mam w planach lasek kolorowych SPS :rolleyes: ewentualnie pare miekasów :) ale oczywiście przewiduje inwazje SPSów :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie badam potasu, bo nie ma takiej potrzeby. Jak miałem zeo to musiałem to robić , nawet wodę wysyłałem do labolatorium. Od czasu jak zrezygnowałem z zeo tych problemów nie ma. Co do ilości kamyków to na twoje 144l daj na poczatek 200 g , potem stopniowo zwiększ do 400g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dam tyle kamyków :) . a jeśli można wiedzieć to czemu Panie Andrniew zrezygnowałeś z ZEO? jakie świetlówki kupić żeby pieknie kolorki podkreślały? bo bedzie 4x39W t5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąć byłem zadowolony z zeo, bo korale były ładnie wybarwione. Jednak ten system wymaga poświęcenia wiele czasu dla zbiornika i tu jest problem, Treba zruszać kamyki 2x dziennie , zeostart podawac 2x dzienie , bakterie 2x tyg. Moczenie kamyków, usuwanie 90% starych i dosypywanie nowych. Pozatym kazda wymiana kamyków to wstrząs biologiczny dla systemu. No i testy potasu , który cieżko odczytać. Na to wszystko potrzeba czasu. Teraz zamieniłem zeo na polimery i mam totatlny spokój. Tylko podmina wody co tydzień i karmienie zwierzaków czyli akwarium stało sie przyjemnością a nie dodatkowym etatem pracy. Efekty moim zdaniem sa porównywalne a wkład pracy mniejszy nie mówiąc o kosztach.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrniew mówisz że każda wymiana kamyków to wstrząs biologiczny to co masz na myśli? parametry skaczą? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyki mają bardzo porowatą powierzchnię i tam stopniowo gromadzą się bakterie. Z tygodnia na tydzień ich ilość gwałtownie rośnie, potem gdy usuwasz kamyki zabierasz te bakterie i to jest jednak szok dla zbiornika. Na nowych kamykch od nowa odbudowuje się populacja tych szczepów, dlatego w reaktorku pozostawiamy 10% starych kamyków aby ten proces odbudowy kolonii przyspieszyć.Testy tego nie pokażą bo to biologia a nie chemia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rossi poczytaj trochę na ten temat bo zaczynasz wszystko od d*py strony a potem będzie płacz że korale lecą :blink:

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomio ja czytam dzien w dzien i czaje zasady ZEO :) z tym że wole Andrniewa sie dopytywać żeby ograniczyć maksymalnie błędy które popełniali, a Andrniew miał piękny zbiornik na Zeo i jest Moim wzorem do nasladowania:) wiec prosze o wyruzomiałość jeżeli nawet sie pytam o szczegóły:) Pozdrawiam:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium juz ustawione na szafce i woda sie leje już przez Filtr RO w łazience:) POZDR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) jade juz 5 dzień na Zeovicie i dozuje 1 krople Zeobaku, 1 krople ZeoFoodu7 i 2x2Krople Zeostartu3 dziennie i mi wyskakuje braząwy nalot na szybach, skałach i Piachu:/ czy to wynik przedawkowania czy dojrzewania zbiornika? dodam ze odpieniacz odpienia jak szalony co jakies 3 godziny mam pełny kubełek męntnej wody:p Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalot mógł się pojawić zarówno z powodu dojrzewania jak i przedawkowania zeo... Zrób zdjęcie tego nalotu, może się uda rozpoznać co to za syf i bardziej określić co spowodowało jego rozwój... :whistling:

A z tym odpieniaczem to też nie najlepiej jak co 3h musisz czyścić, ustaw na bardziej suchą piane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nalot jest spowodowany dojrzewaniem. Jeżeli chodzi o odpieniacz to może masz adużo wody w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bede miał wolną chwile to zrobie zdjecie i wstawie :) a co do sumpa to go nie mam bo awaria nastąpiła i wszystko jst w srodku nistety filtr do kamyków to kaskada jak narazie:/ musze trzaść dwa razy w dniu kamyki ale wiekszego problemu mi to nie stwarza:) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawiam zdjecia tego nalotu, po mojemu to jest nalot z dojrzewania tylko ze Pierwszego dnia prosiłem Brejdaka zeby podozował Zeoback, ZeoFood7 i Zeostart3 bo mnie nie było no i przyznał się że przedawkował Zeostart3 miał wlac 1 krople rano i wieczorem a on wlał po jednym mililitrze rano i wieczorem:/ i tak sie zastanawiam czy to niezaduzo i ten nalot to nie przez to własnie:/, narazie przestałem dozować Zeostart3 od wczoraj, podaje tylko Zeoback i Zeofood7 :)

post-1384-0-94102200-1323112581_thumb.jpg

post-1384-0-52051000-1323112609_thumb.jpg

post-1384-0-29023200-1323112739_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nalot ze skał i szyb praktycznie szedł i teraz mam inwazje zielonych glonów nitkowatych:):/, odpieniacz wywala brązowy syf czyli dojrzewanie zbiorniczka w pełni dobrze przebiega:) dozuje Zeoback 2x w tygodniu, ZeoFood7 2x w tygodniu i Zeostart3 2,3x dziennie:) mija własnie drugi tydzien jak jade na Zeo i wszystko narazie przebiega zgodnie z planem:) Pozdrawiam:)!

post-1384-0-62257200-1323985736_thumb.jpg

post-1384-0-21149300-1323985854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo przepływ ma ustawiony na ok 250l/h na 200g kamyków i filerek z kamykami pracuje caly dzien, i tak sie zastanawiam czy troszeczke nie zaduzy przepływ i czy filtr nie powinien pracowac 3h on,3h off?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ za duży, zmniejsz o połowę. Zeofood możesz odstawić albo ograniczyć do minimum dopóki nie obsadzisz koralami.

Filterek ustaw na 3h on/ 3h off przez pierwsze 4 tyg potem niech pracuje non stop. Taka naprzemienna praca zredukuje PO4, tylko uważaj aby kamyki nie były odsłoniete jak filterek jest wyłaczony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z OT, Andrzej, coś mi mówi że wrócisz do Zeo :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×