Skocz do zawartości
Rossi01

nowy zbiornik w ZEO:)

Rekomendowane odpowiedzi

Weź chłopie zadaj sobie minimum wysiłku i poczytaj trochę ok? Bo póki co to jaja sobie chyba robisz :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb źle mnie zrozumiałeś ale ja też źle napisałem :confused: , ja wiem że kamyki to praktycznie podstawa w tym systemie :) , ale mi sie rozchodzi do czego konkretnie w moim baniaku były przydatne jak to ja mam mały litraż na tę metode i bez sumpa bedzie, nawet nie bezie go w co wsadzić, wiec lepiej ich nie używać i jechac bez kamyków, a jak bedzie wszystko super rosnać to zwiększyć litraż założyc sump i przejść już na pełne ZEO Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tłumaczą ci że kamyki w zeo to podstawa tam się namnażają bakterie, bez kamyków to nie zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w takim układzie trzeba cos pomyślec nad kamykami też :) mam pytanie, wiem że kamyki musza miec odpowiedni przepływ a że ja nie bede miał sumpa to moge np je usadowić w filtrze kaskadowym, oczywiście co jakiś czas je bede trząsł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamyki muszą być przemieszane 2 razy dziennie a nie co jakiś czas i druga sprawa raczej ciężko będzie w kaskadzie to zrobić i jeszcze dobrze dobrać przepływ w stosunku do ilości kamyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal98 bo chciałem mieć pięknie wybarwione korale, żarówiaste jak to sie mówi :):lol: , a ten system prowadzenia zbiornika na to pozwala :) wiadomo wymaga na początku sporego nakładu finansowego ale potem jest z górki pod warunkiem że sie wszystkiego pilnuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) jaki przepływ przez złoże ZEOvit musze miec zeby wszystko dobrze funkcjonowało bo czytałem że powinien wynosić 400l/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Gregorowicz a ile Pan by na mój litraż przeznaczył kamyków :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie ten baniaczek- http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1920386

zadnego zeovitu a kolorki powalają,wystarczy dobry odpieniacz + swiatelko t5 i bedziesz miał piekne sps'y.

faktycznie akwarium śliczne:) a propo świetlówek t5 jakie najlepsze by były do metody Zeovit żeby ładnie kolorki podreślały dodatkowo :) , bo ludzie róznie maja jedni ATI drudzy inne? czytałem że świetlówka KZ Fiji Purple do żeovitu to niezabardzo :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za fachową odpowiedź :) a jak jest z płukaniem kamyków bo czytałem że trzeba je przepłukać zanim sie je użyje, z tym że płukać mam je w wodzie RO czy w zasolonej :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda zeo potrzebuje wyczucia wiec lepiej zacznij od prostrzych filtracji bo szkoda zwierzaków. Pamiętaj że kamyki zeo nie tylko są siedliskiem ogromnej ilości bakteri to dodatkowo wyciagają z wody mikro i pierwiastki jak potas czy jod i to trzeba pilnować.Korale na zeo są ładne to prawda ale sama metoda nie jest łatwa. Jeśli nadal jesteś zdecydowany to kamyki przed użyciem wymocz w RO 5-6 dni zmieniając wodę 2-3 razy dziennie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrniew dziękuje Ci za bardzo pomocne porady :yes: , Ty masz piękny baniaczek wręcz Bajkowy i chciałbym mieć i ja taki oczywiście o wiele mniejszy:) i wybacz jeżeli bede Cie katował pytaniami ale wole sie uczyć od Mistrzów :good2::) . Andrniew a jakimi testami najlepiej pilnować tych pierwiastków co wymieniłeś czyli Jod i Potas bo wiem że na Potas to jest test KZ ale jest drogi a czy wiarygodny? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wiarygodnego i dokładnego testu na potas. Te które są dostępne to raczej z dokłądnością nie mają nic wspólnego.

Przy kamykach zeo muszisz mieć reaktorek , który umożliwi zruszanie kamyków 2x dziennie. To jest ważne aby oczyszczać je ze szlamu. Druga sprawa przepływ na poczatku ok 250l / 1L kamyków po 4 tyg ok 400l/1L kamyków. Z Zeostartem też nie przesadzaj bo bedziesz miał brązowe szyby i skały.

Jeszcze jedna ważna informacja , na zeo ciężko bedzie utrzymac LPS y , bo to dla nich zbyt jałowe środowisko. Więc jesli decydujesz się na zeo nastaw się lepiej na same SPS y.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×