Skocz do zawartości
Bart

osad na dnie, brązowa pajęczynka?!

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o to, że nie chce teraz przepłacać... bo za jakiś rok myślę, że czeka mnie przeprowadzka:)

Jak zamontuje ten turbofloter? on zdaje się jest połączony z jakimś filtrem biologicznym tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey to chyba go wezme:) cenowo przystępny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma potrzeby na ten rok wywalac kasy w błoto,do małego zbiorniczka mały odpieniacz wystarczy

ja juz kiedyś przerabiałem te szaleństwa z wypieprzaniem kasy na głupoty,nie ma sensu i nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania,to lepiej zostawić jak jest,dozbierać kasę i zrobić porzadnie.Półśrodki zawsze wychodzą bokiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jTen aquamedic turboflotor 3000 blue nie jest dobry? Wyczytałem, że może być zarówno na ściankę akwarium jak i do sumpa.... no i do akwarium nawet do 1500l.

Używam Turboflotora 1000 lecz to praktycznie to samo (poza oczywiście możliwościami litrażowymi). Jestem bardzo niezadowolony. Co prawda robi swoje ale jak zamontujesz go na zewnątrz to na start podstaw poniżej miskę gdyż często puszcza wodę w miejscu połączenia z kubkiem. Oczywiście istnieje możliwość założenia go w sumpie co zmniejsza takowy problem. Niemniej nie odbędzie się to bezinwazyjnie gdyż ten odpieniacz ma tak skonstruowaną obudową aby wisiał na zewnątrz. Podobny problem ma znajomy, który używa wspomnianego przez Ciebie Turboflotora 3000.Poza tym z tego co dowiedziałem się od bardziej doświadczonych kolegów to odpieniacz powinien być dobierany w taki sposób aby chociaż dwukrotnie, swoimi możliwościami przekraczał objętość litrażową Twojego zbiornika. Wtedy przy dużej obsadzie ominie Cię wiele problemów z odpienianiem. Niestety przed zakupem takiej wiedzy i informacji nie posiadałem Jak miałbym kupić jeszcze raz - to wybrałbym Delteca.

P.S: Może to zabrzmi źle lecz jak do tej pory to jedynym sprzętem AM z jakiego jestem zadowolony to lampa HQI. Odpieniacz,, dolewka i inne drobiazgi - nieco mniej B)

Edytowane przez miloslupsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mi namieszałeś;)

Jak mi odpieńka będzie coś popuszczać poza akwa na podłogę to mnie w domu zabiją, poćwiartują a na końcu wystawią z rybami za drzwi;)

Miska w salonie to też bynajmniej nie żadny dodatek estetyczny... Eh....

To co jestem skazany na tego Delteca za prawie tysiaka?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mi namieszałeś;)

Jak mi odpieńka będzie coś popuszczać poza akwa na podłogę to mnie w domu zabiją, poćwiartują a na końcu wystawią z rybami za drzwi;)

Miska w salonie to też bynajmniej nie żadny dodatek estetyczny... Eh....

To co jestem skazany na tego Delteca za prawie tysiaka?:(

Możesz kupić AM lecz nastaw się to, że trzeba go pilnować (mocno dociskać kubek i lepiej go opróżniać szybciej niż czekać do końca bo wtedy to będziesz miał na podłodze to co ja jak wróciłem z pracy :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś odpieniek o którym mowa AM . Totalny badziew i nie polecam - zapomnij o nim. Szkoda na to coś kasy . Co do propozycji Marka MCE 600 to jest napewno o niebo lepsza od tego kiepskiego AM który udaje że odpienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey! Zakupiłem delteca mce 600 który przyjdzie mi po świętach prosto z UK:) w całkiem niezłej cenie za 100 funtów wylicytowałem:)

Proszę doradźcie mi, czy powinienem w moim zbiorniku zacząc stosować np. ZEOstart2? albo dozować bakterii nitryfikacyjnych?

Chciałbym, żeby mi wszystko pięknie funkcjonowało:) a mam sporo problemów z glonami na szybach i tym brązowym osadem (pajęczynką) na piasku....

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie znacznie przyspieszą proces dojrzewania,a gdy się już namnoża to populację możesz podtrzymywać ZS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no moje to już chyba dojrzałe po 8 miechach:) ale trochę je wytłukłem tą UV-ką.

Co jest lepsze ZEOstart 2 czy może też być microbe-lift special blend? a może nie ma między jednym a drugim specjalnej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×