Skocz do zawartości
Bart

osad na dnie, brązowa pajęczynka?!

Rekomendowane odpowiedzi

Co z żywicą ? Jaki pomiar wody na TDSie ? Przyczyn tak naprawdę może być wiele . Należy zacząć od podstaw . Właściwie to otrzymałeś już odpowiedź od Wlodzimierza i od Marka . Zrób to co koledzy zalecają . Tak nawiasem mówiąc to nikt nie powiedział że przy tym hobby będzie tanio . Deltec to nie jest jakiś straszny wydatek . Nie jest tani ale widziałem droższe . Co do zbiorników które oglądałeś i ci się podobają to zauważ że posiadają sumpy i dobre pienidła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki pomiar wody na TDSie? Można troszkę jaśniej?:) Wiesz ja może i kupiłbym taki odpieniacz jakby znalazł zastosowanie też w potencjalnie większym baniaku z sumpem... bo w przyszłym roku pewnie do tego doprowadzę... Ten aquamedic turboflotor 3000 blue nie jest dobry? Wyczytałem, że może być zarówno na ściankę akwarium jak i do sumpa.... no i do akwarium nawet do 1500l.

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDSem robi się pomiar wody która płynie z filtra osmotycznego . Czy posiadasz dodatkowo żywicę za osmozą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie robiłem takiego badania.... co do żywicy to chyba nie.... kupiłem standardowy filtr RO i nie wiem czy w nim jest żywica... Przyznam szczerze, że zastrzeliłeś mnie tym pytaniem... Wiem jedynie, że u mnie na południu w górach jest ogólnie bardzo dobra woda;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to podstawa . Pozostaje chyba ci zaprosić któregoś z kolegów na oględziny tego co masz i długą rozmowę . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki:)

a co z tym turboflor blue 3000 od aquamedic?

Mógłby taki być? Spełniałby rolę zawieszenia na krawędzi akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o Deltecu miałem na myśli MCE 600.

Używany można kupić za ok.800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się podłącza do osmozy?

Normalniesmile.gif wyjście z ro podłączasz do tego filtra i woda dodatkowo filtrowana jest przez żywice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta żywica się zużywa i trzeba ją wtedy wymienić. Po to jest potrzebny TDS o dwóch najlepiej elektrodach. Przed i po żywicy. Dla pewności przy większym zużyciu wody RO stosuje się dwie puszki żywicy w szeregu. Jak jedna przebije to jest jeszcze druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi przy tej pojemności kubka nie zamontował bym go na zewnątrz.Sam wiesz ile razy potrafi się "zagotować".

Dużo bezpieczniejszy będzie MCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×