Skocz do zawartości
Rossi01

160L. Ocean:)

Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem że nie można trzymac razem krabów pustelników z rozgwiazda piaskową bo ją mogą zjeśc;/, prawda to:(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhhmmm szczerze to nie wiem na 100% ale ja w to wątpię i nie słyszałem o czymś takim na pewno nie można trzymać z rozgwiazdami Hymenocere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) żeby uzupełnic odparowana wodę ze zbiornika to musze wode zasolic odpowiednio czy poprostu czystą RO dolac i bedzie dobrze:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie krabik zjadł rozwgwiazę, wodę odparowaną uzupełniasz RO

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Też zaczynam przygodę z akwarystyką morską i widzę, że kolega ma te same pytania co ja :D

W sobotę odbieram gotowy zestaw Aquael ReefMax, w przyszłym tygodniu będę go zalewał, wkładał skałkę i piach i obserwował dojrzewanie.

Rossi01 pytaj jak najwięcej to nie będę musiał drugiego tematu robić :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Też zaczynam przygodę z akwarystyką morską i widzę, że kolega ma te same pytania co ja :D

W sobotę odbieram gotowy zestaw Aquael ReefMax, w przyszłym tygodniu będę go zalewał, wkładał skałkę i piach i obserwował dojrzewanie.

Rossi01 pytaj jak najwięcej to nie będę musiał drugiego tematu robić :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Witam Kefu widze ze sie ze wczystkim zgadza bo ja mam ten sam zestaw narazei Aquaela:D pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) zalałem baniaczek wodą RO+woda z dojrzałego baniaka i osoliłem (sól Instant Ocean), zasolenie sie ma 1,023. wsadziłem żywą skałę tak się to miesza już od środy:) nawet jedna apitasia ładnie sie buja:D taki chwast do plewienia ale radoche daje:D hehe. Mam pewien mankament odnośnie zauwazyłem pojawianie się na żywej skale takiego brązowo zielonkawego nalotu, dodam że skała jest odgazowana:) czy to są objawy dojrzewania czy coś sie żle z akwarium dzieje:(? piachu nie dodałem bo nie było w środe ma by wiec kupie:), świece około 10godzin dziennie:P pozdrawiam wszyskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nawet przy wodzie z działającego już zbiornika i odgazowanej skale dojrzewanie będzie się objawiać a to glonami, a to właśnie jakimś nalotem różnorakich kolorów :) To część całego procesu i ciężko to przeskoczyć, choć możesz użyć jakiegoś preparatu z bakteriami żeby to przyśpieszyć.

Masz testy żeby zbadać wodę? Na początku jedyny jaki warto robić to NO3. W miarę miarodajnie obrazuje to jak akwarium dojrzewa.

Aiptasie zwalcz póki nie jest to problemem. Masz jeszcze możliwość wyciągnięcia skały, co stwarza większe możliwości zwalczania tego paskudztwa :)

A co do krabów pustelników i rozgwiazd to jeżeli krab nie będzie głodny ( będzie znajdował resztki z karmienia ryb itp.) to raczej nie zainteresuje się żywą rozgwiazdą. Ale na głodniaka nawet korale może podskubywać. Oczywiście trzeba się trzymać niewielkich i raczej spokojniejszych rodzajów krabów - np. Calcinus czy Paguristes.

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Maćku za fachową odpowiedz na moje pytania:) testów jeszcze nie kupowałem, ale posłucham się Ciebie i śmigam teraz po test na NO3:) jutro zmierze wieczorem i o wynikach napisze odrazu:) tylko żebym kupił ten test bo ostatnio był problem z NO3;/ a apitasie zwalcze tak jak mówisz:P chociaz jest mała i oko cieszy:) aaa i jeszcze bym zapomniał ze skały mi ostatnio wypłynoł taki mały robaczek biało przezroczysty długości gdzieś 1,5mm z cieniutkimi nóżkami i dwiema dłuższymi czułkami na głowie, prąd wody ją nosił po całym akwarium no i na drugi dzień jej nie widziałem aż do dziś jak wyszła dwa razy większa:) ale niestety na moich oczach wciągną ją filtr:( i tu jest pytanie czy taka sytuacja nie zanieczyści wody dodatkowo;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Maćku za fachową odpowiedz na moje pytania:) testów jeszcze nie kupowałem, ale posłucham się Ciebie i śmigam teraz po test na NO3:) jutro zmierze wieczorem i o wynikach napisze odrazu:) tylko żebym kupił ten test bo ostatnio był problem z NO3;/ a apitasie zwalcze tak jak mówisz:P chociaz jest mała i oko cieszy:) aaa i jeszcze bym zapomniał ze skały mi ostatnio wypłynoł taki mały robaczek biało przezroczysty długości gdzieś 1,5mm z cieniutkimi nóżkami i dwiema dłuższymi czułkami na głowie, prąd wody ją nosił po całym akwarium no i na drugi dzień jej nie widziałem aż do dziś jak wyszła dwa razy większa:) ale niestety na moich oczach wciągną ją filtr:( i tu jest pytanie czy taka sytuacja nie zanieczyści wody dodatkowo;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Maćku za fachową odpowiedz na moje pytania:) testów jeszcze nie kupowałem, ale posłucham się Ciebie i śmigam teraz po test na NO3:) jutro zmierze wieczorem i o wynikach napisze odrazu:) tylko żebym kupił ten test bo ostatnio był problem z NO3;/ a apitasie zwalcze tak jak mówisz:P chociaz jest mała i oko cieszy:) aaa i jeszcze bym zapomniał ze skały mi ostatnio wypłynoł taki mały robaczek biało przezroczysty długości gdzieś 1,5mm z cieniutkimi nóżkami i dwiema dłuższymi czułkami na głowie, prąd wody ją nosił po całym akwarium no i na drugi dzień jej nie widziałem aż do dziś jak wyszła dwa razy większa:) ale niestety na moich oczach wciągną ją filtr:( i tu jest pytanie czy taka sytuacja nie zanieczyści wody dodatkowo;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały robaczek biało przezroczysty długości gdzieś 1,5mm z cieniutkimi nóżkami i dwiema dłuższymi czułkami na głowie, prąd wody ją nosił po całym akwarium no i na drugi dzień jej nie widziałem aż do dziś jak wyszła dwa razy większa:) ale niestety na moich oczach wciągną ją filtr:( i tu jest pytanie czy taka sytuacja nie zanieczyści wody dodatkowo;/?

Spokojnie nic się nie staniesmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nic się nie staniesmile.gif

uspokoiłeś mnie Piotr34:P dzieki:), skała pokrywa sie brązowo-zielono-żółtym nalotem;/:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×