Skocz do zawartości
Rossi01

160L. Ocean:)

Rekomendowane odpowiedzi

zaobserwowałem że ze na skale porozrzucane są takie malutkie czerwone i zielone wystające włoski troche to przypomina mini listki:D;P wiecie co to może byc:P:)? może algi:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem NO3(TetraTec) i wskazuje około 12,5mg/l czyli chyba narazie w miare dobrze jak na pokryta przez glony skałe nie:):P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie:) w środe kupiłem żywy piach i wsypałem do akwarium, a wcześniej zaczął mi sie atak zielonych glonów na wszystkie szyby i na dno akwarium:/ teraz to i na piachu to samo jest:/ z szyb to ściągam czyścikiem, aby na tylnej narazie zostawiłem;p, i tu moje pytanie te glony to same zejdą czy już tak zawsze bedzie;/?? zauważyłem że od kiedy wsypałem piach to tylko apitasia łepek wystawia:P a nie jak było wcześniej że się cała otwierała;/, i od kiedy glony siągam to piana mi się pojawia na powierzchni wody;/ czy to zły znak;/??, parametry mam dobre i stałe:) NO3 na poziomie 10mg/l:P

post-1384-090866400 1288700832_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry wody:

Zasolenie: 1.023 (Sera)

Ph-8,3 (Sera)

Kh-12 (Sera)

PO4-0 (Sera)

NO3-12 mg/l (Tetra Tec)

Właśnie dojrzałem że na tych szybach co są zielone glony to siedzą maluteńkie bialutkie robaczki:P:) i śmigają po wszystkich szybach ale najwiecej ich jest na tylnej szybie, gdzie siedzą sobie i robią takie dziury;p wygląda to jakby zjadały te glony:) czy to są jakieś pożyteczne bakterie:)? od kiedy jest ta piana na powierzchni to woda brzydko pachnie czy to coś złego się dzieje;(? może to skutek tych glonów;/? akwarium działa od 2 tygodni, nie robiłem podmian jeszcze, w planach miałem jutro podmiane zrobic z 10%:P prosze pomóżcie w odpowiedzi na moje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×