Skocz do zawartości
daimen

acropory tracą tkanke

Rekomendowane odpowiedzi

COs duzo dziwnych rzeczy sie dzieje przy tej soli TM BA.

Po co przeszedles na ta sol skoro bylo ok na Preis? Jak dla mnie jest ona przereklamowana i sam przechodze z Preisa na Instant Ocean Reef salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól jest dobra nie moge jej nic zarzucić parametry solanki idealne ale brzydzi ma racje sól idealna ale do naprawde zbiorników gdzie spsy wyłażą z wody, wina jednak raczej bedzie po stronie tego kh, zawaliłem sprawe i teraz płace skutki :( brzydzi te 38 i 39 gram to daje teraz na soli tm wczesniej na preisie dawałem inaczej nie pamiętam dokładnie ale na spławiku jest identycznie no ale dla samego faktu postaram sie sprawdzić zasolenie na spławiku tm mam tylko nadzieje że wszystko co złe już jest za mną :(

zastanawaim się jeszcze dalczego niektóre acry od dnia wsadzenia do nowego baniaka, gdzie zarówno woda jak is kała były z działających juz baniaków nie wypuszczały polipów wyglądały tak jak na 3 fotce zaprezentowana acropora ?? jakieś pomysły??

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem troche rowy phos ale juz odłączyłem ale dawka była malutka jak na taki litraż, innych wynalazków nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daimen karm więcej aby podnieść NO3... na zdrowy chłopski rozum co ma Ci rosnąć w jałowej wodzie? Ja mam u siebie 15ppm NO3 i jakieś i Po4 jakieś 0,05 ppm SPS rosną bardzo ładnie (gęsto obsypane polipami, żadnych ubytków etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie była wina wyjałowienia wody kiedyś też salifert pokazywał mi 0 a po zmierzeniu hanka wyszło 5, ja przyczynę na 80 procent upatruje w płynie do ballinga na kh, ostatnio znalazłem post Andrzeja który napisał że płyny do ballinga można trzymać bardzo długo jeśli temperatura nie przekracza 30 stopni, mój płyn miał rok a ostatnio to wiadomo nieźle przygrzało, i nigdy gdy go wlewałem do sumpa roztwór nie zmieniał się w mleko dosłownie, po rozrobieniu nowego płyny na kh nie ma takiego efektu a więc jak dla mnie to roztwór jest winny, moje korale nie były pastelowe a z tego co wiem to przy niskich parametryczny tak powinno być i gdybym zaczął je karmić to myślę że by się zatrzymały a moje dosłownie się całe rozpadły na dzień dzisiejszy straciłem 2 korale z pierwszych fotek ten z 3 też leci i raczej nic z niego nie będzie a dodatkowo z tych co u mnie pozostały to monti talerz zielona raczej poleci i też jedna acra poleciała oraz 3 szczepki korala z 3 fotki i mam nadzieje ze to już wszystko, acry wszystkie zostały wywiezione do kolegi Tomiooo bardzo mu dziękuję bo wiem ze uwielbia swoje szkiełko a z moimi acrami jest tam ze tak powiem ostry bajzel ...

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daimen, powiem ci ze troszkę jasne miałeś te kolory - widać to u mnie na monti czerwonej, u mnie wygląda jak pomarańczowa/różowa, więc może niski poziom NO# i problemy z kh zadziałały razem i klops.

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te monti stlały trochę w cieniu ,moja główna jest czerwona ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn na KH nawet po tygodniu robi na końcówce "mleko" co tydzień wlewam resztówki i dziś też wlewałem, w całym akwarium było "mleko" ale najwyraźniej to nawet pasowało koralom.

Raczej nie stawiałbym na KH znaczy na niby zepsute KH, bardziej na brak równowagi jonowej, czyli w pewnym czasie czegoś brakowało, być może KH a efekty widoczne są dopiero teraz.

Pomyśl, skoro NIC nie zmieniałeś, to czemu kiedyś było dobrze a teraz zrobiło się źle ? zastanawiałeś się nad tym ?

Pogłowie zwierząt rośnie i jakim cudem ta sama ilość wszelakich składników w tym i pokarmu ma być wystarczająca dziś skoro było akurat tyle ile potrzeba wcześniej ?

Dziwne jakieś podejście i analizowanie przyczyn macie, ale cóż każdy orze jak może.

Ja bym raczej doszukiwał się tego CO zabrakło a nie to co za dużo lub niewłaściwe, wodorowęglan sodu nie psuje się tak łatwo 30' to nie jest tak wiele i nie ma co przesadzać, od tego to jestem JA-OGRODNIK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz tesz sie zdaza u mnie w Baniaku w Berlinie ,dzwonilem po sklepach i nic ,wienc zadzwonilem do Joes Korallenfarm

on natychmiast mi taksamo powiedzial ,Rownowaga jonowa jest zaklucona!!!! Tesz uzywam TMBA pjerwsze 2 wjadra super w zmjanie z Pro Reef

Red Sea i Deep Blue Puzniej skonczyly sie inne sole i tylko TMBA uzywalem . Niemoge ocenic czy to tylko ta Sol cy Balling Winny ?

Wiem jednak ze zakazdym razem jak wymieniam Wode z TMBA za 4-5 Dni jakas Acropora ma problemy z Tkankom!!!!!Co Robilem zeby Przyczyne

Odnalesc.Wymjenialem Zarniki/T5 ,Filtry Osmose ,Aminokwasy,Lampe UV,Wengial,Sump caly Opruznilem itd.Jednak w Tamtym Tygodniu znowu wymiana Wody TMBA i Tkanka sie Odkleja.Tymczasowo odpuszczam sobje sol BA alle nie TM .W takich Przypatkach radzom zawzse wymienic 2-3 razy w Tygodniu 10-15% wody co mi tesz pomaga zawsze alle nie z TMBA.

post-1285-037750900 1287337381_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie wiemy jak się skończyła historia - co pomogło? nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...tydzien temu zakupilem dzika acropore z Australii o kolorze cytryny...Niestety,mi tkanka od dolu leci...Juz zrobilem jedna szczepke,tnac tam;gdzie jeszcze sie dalo,ale chcialbym zatrzymmac tego korala...Myslicie czy dac mu szanse,czy raczej poleci...?...Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, dzikusy sa bardzo wrazliwe i zwykle ciezko znosza przeprowadzke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×