Skocz do zawartości
daimen

acropory tracą tkanke

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety problemu mnie dopadły co się dzieje z acroporami od dnia przeprowadzki widzę ze coś z nimi nie tka nie wypuszczają polipów (niektóre) głownie millepory, a teraz na dodatek zaczęły tracić tkanki.. dajcie znać co możne być przyczyną

Parametry

Ca-410 salifert

Kh- 8,5 salifert

Mg- 1350 salifert

Po4 mała hanka- 0,04

No3- 0 salifert

2-10.jpg

1-9.jpg

3-9.jpg

chyba zawaliłem sprawę bo kh ostatnio poleciało na 4,2 i teraz po 6 dniach jest 8,5 chyba już po koralach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identycznie jak u mnie i u brzydzi czyli Grześka,nie wiem czy kh ma cos z tym wspólnego,u Grzesia było kh-10 a u mnie 7,5 a objawy te same

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, mialem to samo - idzie juz ku dobremu.

Po przeprowadzce do nowego akwa i dzieki kulkom osiagnalem praktycznie zerowe parametry NO3 i PO4.

Andrniew poradzil mi aby jednak podbic te parametry i .... mial racje.

Problem w odwrocie SPS'y polipuja i powoli znow leja tkanke...

Zerowe te parametry to jazda po bandzie i latwo sie przechylic... :lol:

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl napisz jak podbiłeś parametry no3 i po4, czy wprowadzając więcej ryb czy dodałeś chemii?

Edytowane przez Nikel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smith możesz napisać dokładnie co robłeś mam podobny baniak wczoraj i przedwczoraj mieliłem mrozonki 12 sztuk i na wiecżor lądowały w baniaku więć mam nadzieje ze masz rację :( bo to moje dwie najwieksze acry a jedna jest z ulubionych :( masakra :( mam też glony refugium oraz rowa phos to zaraz jak wróce do domu to odłącze rowe a z glonami nie wiem :(

albo do znajomoego może zanieść ?? :( nie wiem co robić kurde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lejesz jeszcze do wody ?

Wiesz co mi przychodzi do głowy nie wiem czy jest to sposób , ale może odetnij te kawałki obumarłe, ja tak zrobiłem z akroporą zieloną i właśnie zarasta w tym miejscu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robilem mix pokarmow dla SPS'ow+ reefbooster + wrotka + te nowe kulki zarcia dla SPS + glony zielone itp itd.

Do tego duzo karmilem ryby - ryby jak karmisz to po prostu sraja a jak sraja... :-)

Podbilem tak NO3 do okolo 5.

LPSy zaczely sie pompowac i SPSy wystawiac tipy

Oczywiscie podczas karmienia odlaczalem obieg aby zarcie nie polecialo do odpieniacza na jakies 60-90min

Oblamanie to nie glupi pomysl bo sa tam martwe kawalki...

Ostatnio mialem krach systemu ( wylaczyli mi prad na 12god jak mnie nie bylo :-( ) i NO3 skoczylo mi do 50.

Kulki mi to zbily jakos strasznie szybko i mam 5 wic... chyba jeszcze troche zmniejsze ilosc kulek bo sa troche za wydajne :good2:

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza acra z fotki cala biała już normalnie ryczeć się chce jak na to patrze :( co noc daje mrożonki mielone po 12 kostek już 3 dzień ale tak się zastanawiam czy to na pewno to wyjałowienie korale nie są jakieś blade i lecą tylko acry i jeden talerz monti zielonej a reszta ma się mogę powiedzieć świetnie ... :( dziś korale acry wszystkie do kolegi jadę zaraz idę je pakować :( zauważyłem ostatnio że że płyn do kh ballinga po wlaniu do sumpa najpierw robi się takie mleko a potem się rozmazuje że tak powiem i jest klarownie płyn mam z rok cały czas go lałem ale nigdy tak nie robił, ostatnio też zaprzestałem lania 3 roztworu i lałem tylko na ca i kh ale to juz w starym baniaku tak lałem i wszystko było ok :( masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól TM Bio Activ używam więc sól bez soli nie dodaje ,gdyż mam rdzawy nalot na szybie a więc jest za dużo mikroelementów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz zasolenie. U mnie okazało się, że zasolenie było 1,0285 i tez używałem ostatnio soli TM BA. Wcześniej jechałem na Preissie i nie było problemów. Andrzej zrobił pomiary wody i.....potas powyżej 400 (skala jest do 400) no i korale tak jak u Ciebie. Powoli obniżyłem zasolenie i na razie wszystko dochodzi powolutku do siebie. Też miałem Po4 0,06 a NO3 mierzone salifertem 0. Duuużo karmiłem, ale kh wynosiło ok 10 no i zaczęło się :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzawy nalot pojawił się praktycznie po przejęciu z soli preis na tm hmm brzydzi ciężko mi powiedzieć jaki potas a zasolenie to ja praktycznie mam odmierzone określoną dawkę na wadze elektronicznej 38 a raz 39 gram na litr wody i staram się trzymać w 1024 zasolenie spławiku am jest od zawsze tyle , acropory wywiozłem praktycznie wszystkie do Tomiooo :( a reszta jak na razie ok jedynie ta monti talerzowa no ale ona ma bardziej brązowe plamy a acry bielały tak jak na fotce jak by je ktoś ze skóry obdzierał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damien, z tego co ja zaobserwowałem, to soli TM BA "idzie" mniej na litr wody niż preissa. Sprawdź na innym przyrządzie zasolenie, może mamy ten sam problem. Ta sól (TM BA) jest dobra, ale do mocno "koralowych" zbiorników.

pozdro Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×