Skocz do zawartości
stubbi

krab kontra mandaryn - zmasowany atak ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje drobnej pomocy odnośnie pewnej sytuacji.

Od kilku miesiecy mam kraba Stenorhynchus seticornis który od samego poczatku jest dość wojowniczy - przy włożeniu ręki atakuje.

Kupiłam mandaryna Stenorhynchus seticornis dwa dni temu.. i zaobserowałam,że ma postrzepioną płwę okazało się, ze płetwę tylnią obskubuje mu krab. Sama byłam świadkiem jak trzymał rybę i na żywca obżerał jej płetwę.Manadaryn starał się uciekać aczkolwiek nie udało się.

Krab jest w sumpie - i tu pytanie. Oddac kraba bo jest wojowniczy czy coś nie tak jest z rybą że dala się dopaść i lepiej ją oddać do sklepu?

Czy możliwe że jest ona chora? czy to normalne że nie dała rady uciec?

(normalnie pływa po skałach):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryny to fujary i całkiem możliwe że krab go pochwycił.

Jeśli ten krab jest takim bandytą, to chyba warto byłoby jednak znaleźć mu inny dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

potrzebuje drobnej pomocy odnośnie pewnej sytuacji.

Od kilku miesiecy mam kraba Stenorhynchus seticornis który od samego poczatku jest dość wojowniczy - przy włożeniu ręki atakuje.

Kupiłam mandaryna Stenorhynchus seticornis dwa dni temu.. i zaobserowałam,że ma postrzepioną płwę okazało się, ze płetwę tylnią obskubuje mu krab. Sama byłam świadkiem jak trzymał rybę i na żywca obżerał jej płetwę.Manadaryn starał się uciekać aczkolwiek nie udało się.

Krab jest w sumpie - i tu pytanie. Oddac kraba bo jest wojowniczy czy coś nie tak jest z rybą że dala się dopaść i lepiej ją oddać do sklepu?

Czy możliwe że jest ona chora? czy to normalne że nie dała rady uciec?

(normalnie pływa po skałach):sad:

Jeżeli kogoś nie lubisz oddaj mu kraba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuje pierwsza-lepsza strone akwaryjna.....

''Arrow crabs should be monitored if introduced in a reef aquarium. They have been known to attack crustaceans such as shrimp, crabs, clams, and small slow moving fish. They will also consume all of the microfauna desired in a live sand bed and may consume zooanthids and some soft corals.''

Cytat pochodzi z : http://www.aquariumslife.com/crabs/arrow-crab-stenorhynchus-seticornis/

ale tak naprawdę moglby byc tez z każdej innej .... Ten krab poprostu nie żywi się glonami tylko mięskiem 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat pochodzi z : http://www.aquariumslife.com/crabs/arrow-crab-stenorhynchus-seticornis/

ale tak naprawdę moglby byc tez z każdej innej .... Ten krab poprostu nie żywi się glonami tylko mięskiem 8-)

Zobacz tutaj:rolleyes:

http://pl.reeflex.net/tiere/816_Stenorhynchus_seticornis.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn na noc zapada w sen - można go wziąć bez problemu do ręki. Nie raz widziałem mojego spendidusa pływającego na powierzchni zupełnie bez reakcji - myślałem że ryba nie żyje.. a do dziś ma się super i co noc ma rożne odjazdy :sad:

Jeżeli krab jest agresywny won z nim, mandaryn to dla niego świeżutki wręcz żywy kotlecik na patelni.

Zeżre Ci mandaryna, podrośnie i weźmie się za resztę. Po za tym, jest ochydny :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow... :sad:

no to powiem ze jestem w szoku..

kraba wzięlam zamiast krewetki tzw tanczącej.. :no:

:good: szok...........

no nic, postaram się go oddać, obecnie i tak jest odseparowany i jest w sumpie :D mandaryn natomiast zszokowany siedzi pod skałą i nie wychodzi...:sad: a juz tak ładnie pływał.

Jestem w szoku :lol: wpuściłam morderce do akwarium :shocked: i dałam mu rybke jako kotleta :shocked: a przedstawiono mi go jako niezbyt urodziwego, ale niegroźnego pochłaniacza glonów..:shocked:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najwidoczniej...:lol:

mam tylko nadzieje, że da radę go wymienić... bo nawet w sumpie jest doprawdy nieznośny :good: zdążył powyrywać gąbkę i zniszczyć woreczek z wkładem :shocked: groźny z niego przeciwnik :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym... nie wiem, jakie masz akwarium, ale widziales/czytales jak duzy on rosnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym... nie wiem, jakie masz akwarium, ale widziales/czytales jak duzy on rosnie ?

Tyko nie pokazuj tego żonie bo rozwód gwarantowany :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym sklepie Ci tak doradzono? IMO warto oficjalnie sklep pochwalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż... podsumowując dzis mandaryn znaleziony padnięty za skałami.. najwidoczniej nie przeżył po dwóch dniach z krabem...

krab oddany do sklepu wymieniony na kewetkę czyszczącą.. przy czym dowiedziałam się, ze jednak nie jest to mięsożerca i o każdym można tak powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×