Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam już akwarium słodkowodne niecały rok i zaczynam się dokształcać w akwarystyce morskiej. Chciałbym się dowiedzieć czym różni się woda RO/DI od zwykłej z kranu czy innych źródeł?? Jeszcze jedno pytanie: jaki sposób filtracji można zastosować w morskim akwarium, czy w każdym potrzebny jest sump?? Czemu w akwarium morskim stosuję się żywą/żywy skałę/piach i czym one się różnią od np. piasku kwarcowego?? Wiem, że może te pytania wydają się głupie dla doświadczonym akwarystów morskich, ale ja dopiero chcę zacząć tą przygodę która kręci wszystkich na tym forum. Chcę założyć takie akwarium po zdobyciu odpowiedniej ilości wiedzy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj posty dla początkujących tam wszystko znajdziesz.

Trochę własnej inicjatywy przy morskim to potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:biggrin:Kolega ma rację troszkę incjatywy własnej ale że mam czas to tylko Ci odpowiem połowicznie żebyś musiał poszukać więcej.

1. RO/DI oczyszcza wodę kranową z..................

2. Sump tak dlatego że ......................................

3. Żywa skała tak bo ..........................................

Jak sam poszukasz wejdzie lepiej do głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma jakieś znaczenie. Tak wiem potrzebne stałe zarobki to takiej zabawy w morską. Mam 14 lat, dlatego chcę zacząć wbijać sobie wiedzę o morskiej i jak będę zarabiał to może założę jak będę miał wiedzę na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 14 lat i to napiszesz tu na forum to bedzie wiecej chetnych do pomocy. bo zadajesz takie pytania ze gdybys byl starszy to przynajmniej ja bym Ci kazal szukac na www.google.pl i bylby koniec porad z mojej strony.

Chciałbym się dowiedzieć czym różni się woda RO/DI od zwykłej z kranu czy innych źródeł??

woda RODI jest zdemineralizowana, nie posiada zadnych (praktycznie) dodatkow. taka wode mozna posolic specjalna sola do akwarystyki morskiej.

Jeszcze jedno pytanie: jaki sposób filtracji można zastosować w morskim akwarium, czy w każdym potrzebny jest sump??

filtracja= zywa skala + zywy piach + odpienaicz + biokulki

Czemu w akwarium morskim stosuję się żywą/żywy skałę/piach i czym one się różnią od np. piasku kwarcowego??

w akwarystyce morskiej chodzi o to, aby jaknajdokladniej odwzorowac biotop rafy koralowej. na rafie koralowej nie ma piasku kwarcowego, wiec nie wsadzamy tego do akwarium. zywy piach jest zywy, bo siedza w nim pozyteczne bakterie, tak samo skala.

sump jest dla Twojej wygody i estetyki. Nawet nie probuj stawiac baniaka bez sumpa, nie to ze sie nie da, ale po co to robic? zeby miec trudniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje

RO to pa łacinie woda żeby ją uzyskać trzeba mieć rodzinę

DI to trzba mieć jak nazwa wskazuje dzieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sama nazwa wskazuje

RO to pa łacinie woda żeby ją uzyskać trzeba mieć rodzinę

DI to trzba mieć jak nazwa wskazuje dzieci

@slawomirdyl

Bądź poważny. To, że kolega ma 14 lat nie znaczy, że mamy go traktować jak małe dziecko :lol:. Wiadomo, że może poszukać na GOOGLE, ale myślę, że należy docenić fakt, że ma dobre podejście co świadczy o poważnym podejściu do sprawy (jak będzie zarabiać to sobie założy, a na razie się uczy :D), a nie jak niektórzy zakładają baniaki i jak coś nie wychodzi lub źle się dzieje to HELP!!

konrad10

Wodę RO/DI uzyskujemy ze zwykłej kranówy, ale trzeba podłączyć do kranu filtr odwróconej osmozy RO (Reversed Osmosis) i tóż za nią filtr demineralizacyjny (DI). Wtedy masz wodę gotową do zasolenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konradzie, czy ty w wieku 14 lat masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego ?

Nawet trudno odpowiedzieć na twoje pytania, bo trzeba by otworzyć jeden z wątków "DLA NOWICJUSZY" skopiować wypowiedzi które padły już daaawno temu i wkleić tutaj.

Bądźże łaskaw wpierw poczytać tematy forum, poprzeglądać zdjęcia (to też jest niezła nauka) i wtedy zadawać pytania na które nie mogłeś znaleźć odpowiedzi, lub nie zrozumiałeś do końca o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego tylko forum.

Czy nie lepiej wziąć się za czytanie książki: "Pierwsze akwarium morskie". Kosztuje tyle co jeden bilet do kina.

Czy w tym kraju już się nie czyta nic poza internetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem ze słodko wodnym to siedziałem po lekcjach w klepie w Warszawie na ul. Solidarności i Jana Pawła II (przy sądach) i dręczyłem bardzo miłego starszego Pana. Wszystko mi tłumaczył cierpliwie...

Teraz tam sprzedaje chyba jego syn... Tez bardzo miły i sympatyczny..

Potem książki... dużo książek.. ale wtedy nie miałem internetu. Teraz Internet jest ogólno dostępny a jak wiadomo można znaleźć tutaj wszystkie informacje. Więc skoro tak jest to niestety ale młody człowiek rzadko kiedy kupi książkę.

Niestety młodzież szuka oszczędności :shocked:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma rozsądniejsze podejście niż niektórzy 34-latkowie :shocked: :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×