Skocz do zawartości
juwewaldi

Rozgwiazdy !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam dobrej metody ale próbuje czasami przyczaić gdzie się przyczepi

na dłuższą chwile i w pobliżu z strzykawki trochę karmy w zakamarki skały daje

Jak ryby za wcześnie nie wyczają i nie wsuną to nie raz rozgwiazda wlazła na tą karme

i zaczeła żerować.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedną czerwoną od miesiaca

ale generalnie niewiele sie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przypadkiem kupiles taka co stala na pulce obok wapieni filipinskich w KAKADU?

Edytowane przez KIDULT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak się wszyscy chwalą, to i ja :) Mam takie ustrojstwo :

post-1494-063947700 1291665267_thumb.jpg

Edytowane przez miloslupsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:no: Tyle, że niestety za cholerę, nie mogę sobie przypomnieć jej nazwy. Gość od którego kupywałem, mówił mi ale niestety uciekło z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o Protoreaster linckii. Może być niebezpieczna dla rafy

Edytowane przez Nikel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miloslupsk ta rozgwiazda przechodzi po skale jak kosiarka, uwielbia korale.

Wiem z własnego doświadczenia.

Obserwuj dziada jak sprawnie jej to idzie.

pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie narobiła do tej pory lecz mimo wszystko, zdam się na Wasze doświadczenie i przerzucam ją do innego baniaka. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam

Milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska linkia juz jakies 3 lata, nie dokarmiam specjalnie, troche zmalala od momentu jak ja kupilem ale poweidmy od ponad roku nie maleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja czerwona po 2 miesiacach mało co sie ruszania się zaczeła rozpadać

wiec już jest na wiecznej rafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka:

http://pl.reeflex.net/tiere/713_Fromia_monilis.htm

Jest u mnie od sierpnia zeszlego roku. Podobnie jak twoja Morog nie ruszala sie z miejsca po wpuszczeniu. Ruszyla dopiero po okolo miesiacu! Ja swoja kupilem z widocznym ''uszkodzeniem'' ramienia. Wychodzilo z niego cos jakby jej wnetrznosci. Nie bylo to duze uszkodzenie, ale jednak nie powinienem jej brac w takim stanie. Coz kiedy jednak w sklepie chodzila zupelnie normalnie po skalach (obserwowalem ja jakas godzine w sklepie). Wzialem jednak bo piekna jest. Aklimatyzowalem ja przed wpuszczeniem jakies 3 godziny! Jeszcze w worku ruszala ramionami. Jak wpuscilem do akwa (wkladajac caly worek pod wode) to tam gdzie osiadla.... siedziala przez miesiac niemalze. W tym czasie podobne ''uszkodzenia'' do tego ktore miala przy zakupie wyszly jej na kazdym ramieniu ! Przez ten czas chcialem ja juz pare razy zutylizowac 8-( bojac sie ze sie rozplynie i zabrudzi wode..... Ale ona zamiast sie rozplynac zaczela sie powoli przemieszczac. Pierwsze ruchy po kilka cm doslownie.... Tak przez kolejne dwa tygodnie... Te jej ''rany'' byly raz mniejsza to znow wieksze.... no nie wiedzialem o co chodzi. Ale potem doslownie z dnia na dzien wydobrzala. Tzw. ''rany '' sie zasklepily i zaczela popylac po calym akwa. Tak jest do dzis. Mysle ze ogromne znaczenie mialo u mnie to ze mam wysokie zasolenie. Jako ze leje niepelnego Ballinga stezenie soli rosnie w zbirniku systematycznie a ja sporadycznie tylko go obnizam. Zazwyczaj mam okolo 0.026-27. Wyczytalem wlasnie chyba w angielskiej wersji pisma KORAL ze rozgwiazdy lubia wyzsze stezenia i mysle ze to pomoglo sie jej wykurowac. Potem zjechalem z sola do 0.025.

Coz wiem ze to bardzo trudny gatunek. Pewnie zbyt dlugo nie pozyje. Ale postaram sie aby jak najdluzej. Akwa mialem ponad dwuletnie jak ja wpuscilem. Mnostwo gabek na skale. I juz dzis moge z powodzeniem powiedziec ze Fromie odzywiaja sie gabkami. Napewno nie jest to jedyny pokarm ale napewno dosc istotny w diecie. Przez pol roku obserwuje jak moja Fromia wysysa gabke za gabka 8-) Ok. 5 cm ''placek'' czerwonorozowej gabki wysysala na 3 razy. Po jednym ssaniu wystarcza jej to na jakies 2-3 dni. (moze troche dluzej jesli tak jak u mnie na skalach jest taki milutki meszek porostow glonowo-bakteryjnych). Ale nie ukrywam ze obecne akwa jest nieduze i w tym tepie to moze jeszcze na pare iesiecy wystarczy.... potem to nie wiem. Moze jak zaczne Sponge power KZ-ta dodawac to chociaz rozwoj gabek bedzie troche szybszy. Zobaczymy. W planie wiekszy zbiornik ale on tez od razu gabek miec nie bedzie...

Poki co moja Fromia zyje, zasuwa po calym akwa i wydaje mi sie nieskromnie ze moglem jej nawet na jakis czas pomoc... ( lecz jesli nie uda mi sie zorganizowac jej pozywienia na takim poziomie jak teraz ma w akwa to bedzie to tylko przedluzenie agonii..... mam nadzieje ze nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka różnych gatunków i jakoś nie widzę by te zwierzęta były specjalnie delikatne. rosną, łażą, i chyba mają się dobrze. nawet nie dokarmiam ich. same znajdują to co opadnie na piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka różnych gatunków i jakoś nie widzę by te zwierzęta były specjalnie delikatne. rosną, łażą, i chyba mają się dobrze. nawet nie dokarmiam ich. same znajdują to co opadnie na piach.

Ile u Ciebie już są ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już ze 3 miesiące czerwoną Linckię i żyje sobie chyba dobrze. Podobno lubią glony ale nie zauważyłem wyczyszczonych śladów na szybach, gdzie wcześniej rozgwiazda siedziała - podobnie jak po ślimakach. Chodzi sobie po całym akwarium i ma się chyba dobrze.

Oprócz tego mam 3 piaskowe.

Niczym ich nie dokarmiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×