Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 godzinę temu, Osmodeusz napisał:

Dobrze już było …

plus taki, że zostaną „zapaleńcy”

Ci mają też swoje granice . Znajomy płacił 160€ za prąd co miesiąc,  jak dostał do zapłacenia 4x tyle zrezygnował.  Mieszka sam , więc płacił naprawdę dużo.  Na razie swoje plany realizuje i nie muszę rezygnować,  zobaczymy kiedy to wszystko pier.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, Ariel napisał:

zobaczymy kiedy to wszystko pier.....

Spokojna głowa @Ariel

😀😉😜

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zielony glon po środku / miedzy lampami , wychodowany z niczego w tej chwili ma kilka miesięcy i dopiero kilka cm . Drugi też zielony znów odbija w tej chwili ma 2 cm i zaczyna cieszyć oko , co prawda na zdjęciu go nie widać ale jest . Czerwony na samej górze również sam wyrósł i również ma już kilka miesięcy ma bardzo drobne i gęste listki . Takie coś cieszy , co prawda teraz są w sumpie,  ale często tam zaglądam.  Godzina 23:30 a ja podmieniam watę,  leję fitoplankton , dolewam no3 I po4 w płynie , kropelkę jodu . Czego się nie robi by baniak cieszył oko . Na razie sump ładniej wygląda od głównego,  trzeba jakieś lps załatwić. W sumpie 9 rodzai glonów wyższych i szczepka xeni 

20220330_230447.jpg

Ps: dolcia ma jakieś 15cm jak się rozciągnie. Za to jak się kurczy lub wystaje ze skały ma rogi jak Godzilla 😋 .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Ariel napisał:

Znajomy płacił 160€ za prąd co miesiąc,  jak dostał do zapłacenia 4x tyle zrezygnował. 

To mnie pocieszyłeś ;D A ja się właśnie tak zastanawiałem ile więcej będę płacił za prąd... Czekam właśnie na jakieś rozliczenie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Aquaman napisał:

To mnie pocieszyłeś ;D A ja się właśnie tak zastanawiałem ile więcej będę płacił za prąd... Czekam właśnie na jakieś rozliczenie ;D

Nie koniecznie tyle dostaniesz do zapłacenia.  Ja bez akwarium płacił bym jakieś 30€ bo ciągle mnie nie ma w domu . Z akwarium płacę 90€ po podwyżce.  Ale znajomy dostał najpierw wypowiedzenie umowy i w nowej umowie było już prawie 4x tyle do płacenia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Godzina 1:00 a ja robie solankę do fito , wymieniam wate w sumpie i robię małe przycięcie glonów w sumpie . Dodatkowo czytam nowości na forum i tu pełen szacunek dla @Osmodeusz który spać nie może jak coś nie doda  . Jeszcze z 2 godzinki i będę po robocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Ariel napisał:

Godzina 1:00 a ja robie solankę

a ja muszę NP karmić, bo łapki wyciągają - ich pora

więc się nie żal :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Osmodeusz napisał:

a ja muszę NP karmić, bo łapki wyciągają - ich pora

więc się nie żal :biggrin:

Tu raczej nie żale . Wręcz odpoczynek  , satysfakcja.  I szacunek do osoby która coś robi by było lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, Ariel napisał:

Tu raczej nie żale . Wręcz odpoczynek  , satysfakcja.

życie akwarysty, siedzisz i patrzysz na ten świat za szybą

i niby wszystko OK, ale kombinujesz co by tu jeszcze odjeb... wymyślić znaczy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dałem d*py i to konkretnie.  Kilka miesięcy przygotowań,  czytania , odp.....co robię i d*pa . Najlepiej pier całość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wczoraj już mi się nie chciało pisać o co chodzi.  Da się królika morskiego rozmnożyć , moja złożyła jaka . Tylko oczywiście zamiast wyłączyć pompy , przy przekładaniu do kotnika to oczywiście tego nie zrobiłem i wpłynęły w pompę cyrkulacyjną , która je zmieniła.  Teraz nawet nie wiem czy uda się następny raz , a jeśli już to ile będę czekał.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dolcia to gatunek hermafrodyczny, gdzie pojedyncze osobniki posiadają zarówno cechy męskie jak i żeńskie, więc jak udało się raz - to, kto wie 😜

Czasu i cierpliwości 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

Czasu i cierpliwości 🤗

Tylko wk... fakt , że baniak wygląda jak wygląda bo ślimak je glony i potrzebuje ich dużo.  Potem niby się udało i sam popełniłem błąd.  Kto wie kiedy jej się znów zachce ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 8.04.2022 o 17:34, Ariel napisał:

 Kto wie kiedy jej się znów zachce ? 

Jak ją głowa przestanie boleć?!

😜😂🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 9.04.2022 o 19:47, Osmodeusz napisał:

Jak ją głowa przestanie boleć?!

😜😂🤗

Raczej ta druga strona 😁

Informacje dnia , młode jeśli się wyklują są w formie larwalnej , muszą się przeistoczyć.  Ponoć jedzą fito.  Jak są 2 w  baniaku to  częściej składają jaja . Ponoć temperaturę trzeba regulować. Nic konkretnego. Wiadomości co kot napłakał , algi nori nie wszystkie jedzą.  

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

By nie było że akwarium nie istnieje , bo żadkie aktualizacje . Taki cukierasek się trafił co prawda już dawno jednak nie pisałem o nim , ale jest i ma się dobrze .

 

20220504_141901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polycarpa aurata
EXTRA !!!

podziel się doświadczeniami, jakby co.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, Osmodeusz napisał:

Polycarpa aurata
EXTRA !!!

podziel się doświadczeniami, jakby co.

Żaden problem,  znajdę chwilę to coś napisze . Powiem na razie że jest piękna 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×