Skocz do zawartości
Mparmpagiorgos

Lampa led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono 😁 Bardzo proszę o opinie na temat takiego oświetlenia led. Akwarium 150x 60x55h powoli przechodzę na twarde korale w większym baniaku :) niestety w temacie technicznym światła jestem totalnie zielony :) w tej chwili świecę Pacific sun Hyperion, ale wraz z przesiadka do większego muszę zmienić oświetlenie.  Z góry bardzo dziękuję za informacje :)

Screenshot_2021-08-26-12-39-16-824_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na moje oko zdecydowanie za mało światła. Pod SPSy minimum 300W przy tym litrażu. Chyba że dołożysz jeszcze świetlówki 4x54W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee wieeem ale ja bym SPS wsadził chyba tylko pod t5, pewny wzrost i pewne Watty a dla ubarwienia daj belkę blue jakąś, zrób sam jak potrafisz z tego co widać wyżej albo orphek blue i zrobi robotę 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy led czy T5 ja bym dał 1:1 światła do ilości wody . 

Ale decyzja należy do ciebie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co Ci white 30000.  Z białych dałbym tylko chińskie 10000 chyba że cree to  6500. Ogólnie za dużo dużej ilości uv jakoś tak bez ładu bo po co Ci 4 rodzaje uv. 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź schemat diod przykładowej lampy sklepowej i ja odwzoruj

Już chyba lepiej się nie da 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mparmpagiorgos
Zdradzisz nam co chcesz oświetlać ową lampą?
Oraz jak wyglądał dotychczasowy baniak pod Hyperionem ?

Co do lampy...
180W wg ilości powerledów ale czy zasilacz, drivery i chłodzenie czy obsłuży te 180W? Czy jednak ta moc to jedynie całkowita moc diod, a zasilacz/sterownik/temperatura i jej odprowadzenie oraz wysterowanie barwy potrzebnej w akwarystyce morskiej i zadowalającej nasze oczy, spowoduje iż lampa nie osiągnie owych 180W...  Tylko dajmy na to 130W... Obawiam się iż konstrukcja lampy będzie oscylowała w szerokości około 20-25cm co przy baniaku 60cm spowoduje doświetlenie pewnego pasma a część po bokach pozostanie nie doświetlona.

Zdradź czy jest to prototyp czy już taśmowa produkcja ? Lampa patrząc na ładnie rozrysowany schemat i nazwę wydaje się być firmowym rozwiązaniem ...  czyli wersją sklepową. A nie DIY domowym.

Lepiej zawsze się da...bez tego nie istniał by postęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, chwialek napisał:

Zdradź czy jest to prototyp czy już taśmowa produkcja ? Lampa patrząc na ładnie rozrysowany schemat i nazwę wydaje się być firmowym rozwiązaniem ...  czyli wersją sklepową. A nie DIY domowym.

coś mi się zdaje, że to tu http://powerled.pro/oswietlenie-akwarystyczne-model-pwl-r150-standard-150-cm-p-28.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem... ale oni póki co nie ujawnili się z projektem lampy... widnieje opis wkrótce.
Czyżby badanie rynku, zbieranie know how i badanie opinii publicznej ?
Dlatego dziwi mnie nieco ten temat... chętnie zobaczę baniak pod taką lampą prototypową, chyba że to jedynie strona nie nadąża za linią produktową a stała konstrukcja już istnieje, przeszła testy u klientów i się sprawdziła nad solniczkami...
Być może @Mparmpagiorgos o tajemniczo brzmiącym loginie zna odpowiedź na część pytań...  1 wpis powitalno-pytalny i nastąpiło jedynie czytanie odpowiedzio-podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, chwialek napisał:

Czyżby badanie rynku, zbieranie know how i badanie opinii publicznej ?

Wymiary lampy bez nóżek:
» Długość lampy: 150 cm 
» Szerokość: 16 cm
» Grubość: 1,8 cm

tak, czy inaczej 16 cm - to dużo za mało, przy 60 cm zbiorniku

@Bart1996, a Ty przypadkiem nie miałeś takiego wynalazku, w swojej kostce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Wymiary lampy bez nóżek:
» Długość lampy: 150 cm 
» Szerokość: 16 cm
» Grubość: 1,8 cm

tak, czy inaczej 16 cm - to dużo za mało, przy 60 cm zbiorniku

@Bart1996, a Ty przypadkiem nie miałeś takiego wynalazku, w swojej kostce?

Mialem wynalazek DIY

Nigdy więcej .. 

Ale przecież nie będę zniechęcał, może jemu będzie działac 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to lampa z tej firmy. Szukając oświetlenia poprosiłem o propozycje i wycenę pod mój zbiornik. Nie znam się na technicznych sprawach oświetlenia. Otrzymałem taki projekt i wycenę pod morszczaka :) a że nie mam o tym pojęcia postanowiłem skonsultować to na forum. Jak widać nic z tego nie będzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc na korale twarde typu acropora i te wymiary baniaka gotowa lampa to spory koszt.

Orphek Atlantic, Philips coral care, Radion, Kessil, jedna szt tego nie ogarnie. Alternatywnie hybrydy ATI, Giesseman

I pewnie wiele alternatyw. Jeśli DIY prototypowo docelowo wyjdzie drożej bo zbudujesz 3 lampy zanim osiągniesz to co i tak będziesz chciał poprawić, usprawnić takie hobby DIY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tu dobrze tobie koledzy radzą . Baniak duży i jest pole do popisu , ale jak będzie zbyt wiele kombinacji to wydasz więcej niż na gotową lampę i ciagle będziesz chciał coś zmienić . Ja bym szedł w Led + t5 , tak mi się marzy i tak podoba . Narazie jest samo Led , mocna lampa 185W z dość punktowym oświetleniem ( teoretycznie oświetli 80x60cm , ale nie jeśli baniak będzie mocno zarośnięty ) , jednak jak dojdzie jeszcze 4xt5 to się mocno zmieni . Wybór lampy był dyktowany wymiarami baniaka , który mam i tym który będzie docelowy po dodaniu t5 . Światło ma być równo rozmieszczone po baniaku , nie musisz mieć idealnego pokrycia lampą dna , ale wtedy skała bardziej na środek . T5 , Led , hybryda jest tego mnóstwo i są różne koncepcje . Ja wole mieć 2 lampy osobne , bo jak któraś siądzie to będę miał chociaż trochę światła na kilka dni zanim naprawie , lub kupię drugą . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ariel napisał:

2 lampy osobne , bo jak któraś siądzie to będę miał chociaż trochę światła na kilka dni zanim naprawie , lub kupię drugą . 

Dochodzi stelaż czy to stojący czy też wiszący i postawienie lamp. Ale jest to tańsza alternatywa -  tańsza...

150cm długości baniaka i 60cm szerokości...
3 lampy Chinki =1800pln (wersja budżetowa)
2szt 2x80W = 1000pln

Do tego pasowało by dodać 2 włączniki czasowe albo ... Sonoff co najmniej 2ch + 2 gniazdka.

Albo wykorzystać już posiadanego Hyperiona (nie wiemy który dokładnie model) i doświetlić go T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2021 o 16:29, Bart1996 napisał:

Niee wieeem ale ja bym SPS wsadził chyba tylko pod t5, pewny wzrost i pewne Watty a dla ubarwienia daj belkę blue jakąś, zrób sam jak potrafisz z tego co widać wyżej albo orphek blue i zrobi robotę 😁

a to pod Ledami spsy nie rosną?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sylwekg napisał:

a to pod Ledami spsy nie rosną?

 

Napewno więcej kombinacji niż to warte

Nie mówię, że nie rosną. Sam nie miałem więc ciężko się wypowiedzieć ale buszujac dużo po internetach idacy w SPS mają mocne T5 ewentualnie hybryde 🤷‍♂️ 

T5 z drugiej strony mniejsze prawdopodobieństwo po palenia korali więc waty można dorzucac i kombinować

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bart1996 napisał:

Napewno więcej kombinacji niż to warte

Nie mówię, że nie rosną. Sam nie miałem więc ciężko się wypowiedzieć ale buszujac dużo po internetach idacy w SPS mają mocne T5 ewentualnie hybryde 🤷‍♂️

kombinacja to jest wtedy kiedy są power ledy zamiast diod cree i lampa robiona po taniości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×