Skocz do zawartości
Fibonacci1seahorse3

koniki morskie 2 tydzień uapły

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Jestem od 2 tygodni szczęśliwym posiadaczem koników morskich reidi, żółtych. To moje 4 akwarium, to jest najmniejsze - reef max 105l

Marzenie spełniłem, podejmując ryzyko z utrzymaniem tych pięknych zwierząt. 

Karmie 2/3 razy dziennie, jak poprzedni właściciel doradzał. Na 10min wyłączam cyrkulator. Koniki są dorosłe, jedzą z toni i z dna mrożonki : mysis,rozwielitki, koktajlowe i 2 inne rodzaje krewetek, lasonogi, kryle 2 rodzaje. u poprzedniego własciciela miały porody. Na początku nie miałem w planach hodowli, ale teraz już jest, ponieważ chcę podzielić się tym trudno dostepnym zwierzeciem jak najszybciej z forum, do jednego z domow dziecka za pomocą mojego przyjaciela, który zajmie się resztą i dopilnuje wszystkiego.

Chciałem spytać o radę w kilku przypadkach:

Temperatura akwarium od początku upałów utrzymuje się w okolicach 30 stopni. Na początku wystraszyłem się okropnie, gdy zobaczyłem, że konik dziwnie "wije się" ale pózniej okazało się, że zawiesił sie na skałce ( marco reef rock - ta patyczasta. Chyba marco reef rock...)

1.  Od tygodnia zbijam temp powoli roznymi sposobami. Z 31 na 29. W jakim okresie czasu rozłożyć zbijanie do 25/26 stopni? Chodzi mi o warunki dobre do rozmnażania.

2. Zastanawiam się nad wymianą z dnia na noc i z nocy na dzień i rozłożeniem tego w czasie 3 dni.

3. Myślę że podstawa, ale pewnie potrwa trochę - wymiana wentylatorów reef max - właśnie je uszkodziłem.  Poszukam pokrywy, żeby było jak najszybciej. 

4. Wymiana oświetlenia na led.

Będę wdzięczny za porady odnośnie polepszenia komfortu konikow i przystosowanie do rozmnażania.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Fibonacci1seahorse3 napisał:

1.  Od tygodnia zbijam temp powoli roznymi sposobami. Z 31 na 29. W jakim okresie czasu rozłożyć zbijanie do 25/26 stopni? Chodzi mi o warunki dobre do rozmnażania.

Możesz to zbić w dwa dni , lub w jeden . Ale lepiej powoli , szybkie zbicie temperatury może u niektórych ryb doprowadzić do ospy . Pewnie jest to spowodowane stresem i stanem zwierzaków . Dokładnie nie wiem , bo takiego przypadku nie miałem , ale było tak kilku przypadkach o jakich czytałem .

 

Godzinę temu, Fibonacci1seahorse3 napisał:

 

2. Zastanawiam się nad wymianą z dnia na noc i z nocy na dzień i rozłożeniem tego w czasie 3 dni.

To akurat nie jest problem , przez kilka miesięcy miałem tak u siebie . Przestawiłem lampę i to wszystko .

Na numer 3 nie odpowiem , bo pytania nie ma . Wymień wentylatory i po kłopocie 

Godzinę temu, Fibonacci1seahorse3 napisał:

4. Wymiana oświetlenia na led.

 

Ledy też grzeją , tylko trochę mniej . Przy konikach starczy jak będziesz miał trochę glonów w baniaku , a do tego starczy słabe oświetlenie do rośliniaka .

Swoją drogą wstaw fotkę . I porwać temat , pisz co i jak się dzieje bo temat koników zawsze ciekawy jest .

Może napisz jak zabijasz temperaturę . Postawienie wentylatora przed baniakiem też pomaga , tylko wolno spada temperatura . Możesz też lekko pokrywę uchylić wtedy będzie też chłodził pokrywę .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fibonacci1seahorse3 napisał:

do jednego z domow dziecka za pomocą mojego przyjaciela, który zajmie się resztą i dopilnuje wszystkiego. 

Ale że do takiego prawdziwego w sensie dla dzieci czy to tylko przenośnia do miejsca odhowu młodych osobników Reidi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Można foto akwa w całości ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×