Skocz do zawartości
romanorks

CZARNY PIASEK opinie zdjecia zbiornikow

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Dosłownie za kilka dni przenosze swoje zycie do innego zbiornika o tym samym litrażu lecz wyposażonym w sump. zastanawiam się nad wymiana piasku na czarny. jeśli ktoś na forum ma lub miał  w zbiorniku czarny piasek poprosiłbym o zdjęcia i podpowiedzi typu za i przeciw,  POZDRAWIAM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KONSTRUKTOR666

Chyba w całej Polsce nikt niema. Może czarny jest mniej porowaty i przez to gorszy. Ale w sumpie będziesz miał za to 0,1-0,5 kwarcowy co zrobi i tak swoje... Aaragonitowy marny ponoć w sumpie bo eroduje od kwaśnego środowiska beztlenowych.

Edytowane przez KONSTRUKTOR666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.. na forum czarny piasek to chyba rzadkość. jade zaraz do e rybki po hydraulike :) porozmawiam z kimś na ten temat.. moze tam dowiem sie dlaczego nikt nie sypie na dno akwarium czarnego piasku.. ktory to jest cały czas w sprzedaży. jeśli chodzi i estetykę to mógłby dawać dobry kontrast z koralowcami itd. Zagłębie sie troche w ten temat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Chyba w całej Polsce nikt niema. Może czarny jest mniej porowaty i przez to gorszy. Ale w sumpie będziesz miał za to 0,1-0,5 kwarcowy co zrobi i tak swoje... Aaragonitowy marny ponoć w sumpie bo eroduje od kwaśnego środowiska beztlenowych.

Czarny nie raz był w akwariach .

Co do reszty wypowiedzi : co z tym argonitem ? Co ma piasek a czego unikamy w morskim . 

Oprócz tego nie pisał o sumpie tylko o podłożu w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KONSTRUKTOR666
3 minuty temu, AnT napisał:

Czarny nie raz był w akwariach .

Co do reszty wypowiedzi : co z tym argonitem ? Co ma piasek a czego unikamy w morskim . 

Oprócz tego nie pisał o sumpie tylko o podłożu w akwarium.

Niestety przez kwarcowy okrzemki rosną ale jednak lepszy suma sumarum od aragonitowego DO SUMPA, w podłożu dla beztlenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co piasek do sumpa ? 

Beztlenowe to tykającą bomba w akwa . Więc wytłumacz . 

Bo rozrzut masz okrutny i nie wiadomo o czym piszesz . 

Oprócz tego około 70 - 80 akwari ma podłodze argonitowe więc ????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KONSTRUKTOR666
24 minuty temu, AnT napisał:

A po co piasek do sumpa? 

Beztlenowe to tykającą bomba w akwa . Więc wytłumacz . 

Bo rozrzut masz okrutny i nie wiadomo o czym piszesz. 

Oprócz tego około 70 - 80 akwari ma podłodze argonitowe więc ????

 

Piasek kwarcowy do SUMPA do DSB (Deep Sand Bed) dla beztlenowców rozkładających związki azotu. Oczywiście jeśli się robi DSB, co kto lubi... Ja takiej bomby się nie boję, wiele osób ją ma i nie wybucha :D.

Edytowane przez KONSTRUKTOR666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A @romanorks się jedynie o piasek zapytać chciał :biggrin:

i w taki młyn się to zamieniło.

Sam osobiście takiego piasku nie miałem, i nie mam - ale bardzo takie zbiorniki mi się podobają

Naczytałem się tylko, że na czarnym lepiej widoczne są wszelkie zanieczyszczenia (co mnie dziwi) i z racji tego, że na ogół jest to piasek

pochodzenia wulkanicznego, dość łatwo przyczepiają się różne frakcje, do np. czyścika.

Od siebie mogę jedynie dodać, że niektóre rybole (te operujące głównie przy dnie) mogą ciemnieć, no i napewno pochłania część światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to nie dają bo lubi się wpakować nawet w pompy cyrkulacyjne ;) 

Też o tym pisali na forach . 

 

11 minut temu, KONSTRUKTOR666 napisał:

Piasek kwarcowy do SUMPA do DSB (Deep Sand Bed) dla beztlenowców rozkładających związki azotu. Oczywiście jeśli się robi DSB, co kto lubi... Ja takiej bomby się nie boję, wiele osób ją ma i nie wybucha :D.

Ale do całego sumpa czy jak ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem czarny , mam biały . Na czarnym wszystko ładniej wyglada , tylko o granulacji co chciałem nie było wiec kupiłem biały . Ale jeszcze zmienię , tylko za jakiś czas . Jak nie pomacam to nie kupię , piach jest ważny i chcę najpierw zobaczyć co kupuje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osmodeusz hehe no fakt.. troche młyn ;)

ja natomiast mam zamiar zaryzykować ale tylko wtedy jesli znajde odpowiedni piasek.. zaczynam od live's nature sand.. wiadomo ze jesli bedzie zbyt lekki to odpada.. jesli znajde cos sensownego to wsypie i sam sprawdzę ile w tych wszystkich opiniach jest prawdy :) fakt faktem bialy piasek jesli o niego nie dbamy również wyglada jak go**o  i jest zasyfiony.. moj zbiornik bedzie mały wiec jesli bedzie mocno nieznośny.. po prostu go wywale po jakimś czasie i tyle.. 105L z sumpem wiec nie bedzie  wielkiego problemu.. jesli bede sypal czarny to na bank zdam relacje i opisze wszystko dokladnie 👊👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pisałeś coś, że wybierasz się do erybki?

Z tego co pamietam, mieli w ofercie taki piasek, Equo Hawaii?

Czy jakoś tak🥴

Niestety styczności z produktem nie miałem, więc nie pomogę 

A na relacje czekam, i foty najbardziej. Dla mnie wizualnie jak najbardziej na plus, tylko ja ogólnie „skrzywiony” jestem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Osmodeusz napisał:

A na relacje czekam, i foty najbardziej. Dla mnie wizualnie jak najbardziej na plus, tylko ja ogólnie „skrzywiony” jestem

Nie tylko ty . A jakaś opinia na pewno się przyda , bo mało wiadomości jest o czarnym . Ale mandaryn na czarnym piasku wyglądał super , a na białym zrobił się jaśniejszy i słabe kolory miał . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to oglądaliście w temacie ciemnego podłoża w morskim.

 

 

 

Edytowane przez Jurek48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×