Skocz do zawartości
karol86

Stront

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stosowałem tego ale już wolałbym kupić jakiś akwarystyczny stront bo tu nie masz pewności czy nie będzie czymś lekko zanieczyszczone. Zdarzało sie że przy labolatoryjnych ballingach chociażby ludzie robili krzywdę baniakowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Karol  . Troszkę się pogubiłeś z tym strontem , reszta na pw. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, dużo strontu idzie z uwagi na dużo spsów ? 

fajnie byłoby ustalić jakiś środek na stront będzie ok, zamiast przepłącać za gotowe w sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej a może i taniej było by zmienić sól na tą, w której jest troszkę zawyżona ilość strontu.

Dla przykładu, instant ocean przy zasoleniu 35 ppm ma coś koło 17 to dwukrotnie więcej niż zalecana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2021 o 17:23, Jurek48 napisał:

Czy nie prościej a może i taniej było by zmienić sól na tą, w której jest troszkę zawyżona ilość strontu.

Dla przykładu, instant ocean przy zasoleniu 35 ppm ma coś koło 17 to dwukrotnie więcej niż zalecana.

To też jest myśl 

Masz może link gdzie mogę porównać sole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej właściwości soli Instant Ocean czytałem gdzieś na angielsko języcznym forum, nie mogę tego teraz znaleść, ale może ktoś z nas używa tej soli i mógłby to potwierdzić. Z polskojęzycznych stron wnioskuję, że w Aqaforest ma zawyżoną ilość strontu. A tak ogólnie mam wrażenie, że sole, które są ubogie w magnez maja zawyżoną ilość strontu. Diabli wiedzą, ale może producenci traktują go, jako uzupełnienie magnezu czy jak. Opinie na temat strontu jest wiele i to diametralnie różnych. Mi najbardziej prawdopodobna wydaje się ta, że stront jest niezbędny, jeżeli w akwarium magnez występuje z postaci siarczanów. Długo by pisać, ale chodzi o jakąś właściwość redukcji siarki przez stront i wbudowywania siarczanu strontu w szkielet korali twardych. Dla korali miękkich i LPS prawdopodobnie jego obecność nie ma znaczenia. Nie potrafię udowodnić tego, co piszę, więc nie bieżcie to za pewnik.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2021 o 19:41, karol86 napisał:

To też jest myśl 

Masz może link gdzie mogę porównać sole?

tu jest porównanie kilku soli włącznie z pierwiastkami. 

W dniu 2.05.2021 o 17:23, Jurek48 napisał:

Czy nie prościej a może i taniej było by zmienić sól na tą, w której jest troszkę zawyżona ilość strontu.

Dla przykładu, instant ocean przy zasoleniu 35 ppm ma coś koło 17 to dwukrotnie więcej niż zalecana.

z porównania soli z linku który wkleiłem raczej żadna sól nie ma aż tak dużej zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rumik21 napisał:

tu jest porównanie kilku soli włącznie z pierwiastkami. 

z porównania soli z linku który wkleiłem raczej żadna sól nie ma aż tak dużej zawartości.

Nie ma żadnego linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sól Red sea salt której używam ma największą ilość strontu, a jednak cały czas brakuje .

Spróbuję zamówić chlorek strontu 

https://allegro.pl/oferta/chlorek-strontu-czysty-100-g-7374650464

 

Może ktoś ma doświadczenie w dozowaniu? 

Edytowane przez karol86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, że Instand Ocean zawiera zwiększone ilości strontu wyczytałem na jakimś forum - piszę "jakimś" bo za chiny go nie odnajdę. Zdaję sobie sprawę że nie powinienem tak twierdzić bez podania źródła, ale cóż stało się.  Z testu soli na Reefhub wynikało by  że to sole pozyskiwane z morza czerwonego mają go najwięcej, ale też ilości nie są kosmiczne.

Opisy na temat strontu radykalnie się od siebie różnią. Według mnie najlepszym artykułem który wiarygodnie opisuje problem jest tekst na - 

https://reefs.com/magazine/aquarium-chemistry-strontium-and-the-reef-aquarium/

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://reefs.com/magazine/aquarium-chemistry-strontium-and-the-reef-aquarium/&prev=search&pto=aue

Wydaje mi się że głównym wnioskiem jaki można wyciągnąć z artykułu jest taki, że trzeba z nim szczególnie uważać   

 

Edytowane przez Jurek48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×