Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2021 o 17:55, AnT napisał:

Kraba ? 

być może chodzi o Mitraxa...

Chociaż bardziej polecił bym ślimaki turbo, trochus lub tectus plus nessarius.
@Nowicjusz wizualnie fajnie żyje ta skała zwłaszcza rurówki... Glony cóż są i jeszcze jakiś czas będą. Jeśli nie zejdą po 6 miesiącach a w wodzie będziesz wykrywał PO4 to zastanów się co je oddaje lub skąd się bierze...
20210226_151941.jpg

Tej czarnej gąbki widocznej pod skałą proponował bym się pozbyć, ale tu opinie będą sprzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chwialek napisał:

być może chodzi o Mitraxa...

Chociaż bardziej polecił bym ślimaki turbo, trochus lub tectus plus nessarius.
@Nowicjusz wizualnie fajnie żyje ta skała zwłaszcza rurówki... Glony cóż są i jeszcze jakiś czas będą. Jeśli nie zejdą po 6 miesiącach a w wodzie będziesz wykrywał PO4 to zastanów się co je oddaje lub skąd się bierze...
20210226_151941.jpg

Tej czarnej gąbki widocznej pod skałą proponował bym się pozbyć, ale tu opinie będą sprzeczne.

Poczytałem trochę o tej gąbce,jest dosyć ekspansywna,ale jak będzie więcej korali i akwarium się bardzie ustabilizuje ma ponoć sama odpuścić,na razie wygląda dość ciekawie,chociaż przyznam że nie miałem pojęcia że to gąbka.Jeśli chodzi o kraba myślałem bardziej o pustelniku Elegans z niebieskimi nogami,ale mitrax też mi się przewinął,ciekawy krabik,malutki,ale z krabem jeszcze poczekam.Jeśli chodzi o ślimaki myślałem też o Babyloni- ślimaku kopiącym x1 i Nericie ponoć dobrej na wszelkiego rodzaju glony x2,do tego Turbo x2 i Nessarius x1.To na pierwszy rzut,do tego ze dwie malutkie szczepki korala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Nowicjusz napisał:

ma ponoć sama odpuścić,

Ok... zauważ, że kolejna osoba mówi podobnie. 

27 minut temu, Nowicjusz napisał:

myślałem bardziej o pustelniku Elegans z niebieskimi

Ponoć są niewybredne w mięsnej diecie :)

28 minut temu, Nowicjusz napisał:

Babylonia

Miałem kilka razy za każdym robiła wycieczki jednokierunkowe. Wyjść z akwa potrafiła ale zmysł powrotu to u niej był zawodny.

29 minut temu, Nowicjusz napisał:

Nericie

A czytałeś jak się rozmnaża?

To tak w skrócie analizując. A zrobisz co uważasz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, chwialek napisał:

A czytałeś jak się rozmnaża?

rozmnażaniu różnych ślimaków pisze,ale o Nericie nic,mógł by mnie ktoś oświecić.

 

49 minut temu, chwialek napisał:

Ponoć są niewybredne w mięsnej diecie

Ok,pustelniki odpuszczam,może kiedyś ten Mitrax

 

51 minut temu, chwialek napisał:

Ok... zauważ, że kolejna osoba mówi podobnie. 

A jakieś pomysły jak tą gąbkę usunąć,przynajmniej jej część,gdyby się za bardzo rozrastała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2021 o 23:06, Nowicjusz napisał:

jeszcze odbędę konsultacje z kimś kto się lepiej zna,ale to już bliżej soboty.

polecam obgadać jak najbardziej temat pustelników ,żebyś potem nie był rozczarowany :) 

10 godzin temu, Osmodeusz napisał:

To po jakiego ... mielisz tyle czasu jęzorem?

:facepalm:

myślałem że niżej mułu nie można zejść ale się myliłem , zmierzasz niżej :no: no ale poziom trzeba trzymać rozumiem:thumbsup:

Wytłumaczę może żebyś zrozumiał ," mielić jęzorem " to mieli taka łaciata wcinając trawkę co potem  mleczko daje , ja co najwyżej piszę na klawiaturze :whistling:

2 godziny temu, Nowicjusz napisał:

Poczytałem trochę o tej gąbce,jest dosyć ekspansywna,ale jak będzie więcej korali i akwarium się bardzie ustabilizuje ma ponoć sama odpuścić,na razie wygląda dość ciekawie,chociaż przyznam że nie miałem pojęcia że to gąbka

też mam takową , lubi zacienione miejsca ale nie rośnie mega szybko , porównałbym to do przyrostów akropor pod słabymi ledami czyli średnio/ wręcz bardzo powoli  :) za to w sumpie idzie dość szybko , więc kluczową rolę odgrywa tu światło :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Tom napisał:

też mam takową , lubi zacienione miejsca ale nie rośnie mega szybko

Ta u mnie też się trzyma właśnie takiego bardziej zacienionego kawałka skały,na bezpośrednie światło nie wychodzi.Jak się jej dobrze przyjrzałem to jest taka raczej ładna granatowa a nie czarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej
Są jeszcze kraby z czerwonymi nóżkami (Paguristes cadenati). Mam takiego, przeszedł już nawet wylinkę, więc chyba dobrze mu w akwarium. Do tego jest mały i jakoś dogaduje się ze slimakami. A że ślimaków nie zapomnij o strombusach. Są bardzo wdzięczne. Cały czas pracują grzebiąc w piasku. W moim akwarium potrafią też chodzić po skałach. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustelnik generalnie spoko ale nie przy SPS, mnie sprawiał frajdę do czasu kiedy nie przewracał mi pseudogorgonii, stresował montipory i pavone. Dlatego jeśli chcesz dużo SPS odradzam Pustelnika, co do mitraxa się nie wypowiem bo nie miałem 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bea_01 napisał:

Są jeszcze kraby z czerwonymi nóżkami (Paguristes cadenati)

Na razie temat krabów odłożę na inny termin,co do ślimaków to zobaczę co będą mieli na stanie,ale dzięki za podrzucenie kolejnej nazwy,poczytam o tych strombusach.

17 godzin temu, Bart1996 napisał:

chcesz dużo SPS odradzam Pustelnika

Ciężko się zdecydować przy tak małym akwarium,jak się ogląda ile gatunków tych koralowców jest,a wszystkie są fajne i miękkie i lps i sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym bo mam małe akwa 😁

Da się znajść coś dla siebie, uwierz😎

Edytowane przez Bart1996
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×