Skocz do zawartości
Zenek2424

450l bez sumpa + przesiadka akwa z sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, JaRRoT napisał:

Otwór się wierci na wylocie rurki już w akwarium , jak wyłączysz pompę i wylot dość mocno będziesz miał poniżej poziomu wody w akwarium to powrotem będzie zaciągać wodę do sumpa , dlatego wierci się otwór zaraz poniżej poziomu wody na powrocie tak aby zassało powietrze a nie wodę z akwarium

Aaa dobra teraz czaje o co kaman :D

W planie jest podwójny loc-line więc dam wyloty zaraz pod tafla a jeśli będą miały być głębiej to nawierce dziurki. Dzięki za wyjaśnienie. 

Odniesie się ktoś do tych otworów i na jakich rurach ma być spływ, rewizja, powrót? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.01.2021 o 13:31, Zenek2424 napisał:

Otwory w kominie: 2x35 i 1x26 mierzone metrówka

spływ i rewizja przelot na rurę 25mm
powrót - czyli woda powracająca z sumpa do akwarium głównego... i tu jest najgorzej bo jeśli zmierzyłeś dokładnie to producent deklaruje dla przelotu pod rurę 20mm otwór w szkle 27mm taki przelot tam powinien się znaleźć tylko czy fizycznie się zmieści ? Rura i przelot na 16mm wg mnie nie jest dobrym wyborem. Już o tym pisałem w temacie.

Edytowane przez chwialek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
spływ i rewizja przelot na rurę 25mm
powrót - czyli woda powracająca z sumpa do akwarium głównego... i tu jest najgorzej bo jeśli zmierzyłeś dokładnie to producent deklaruje dla przelotu pod rurę 20mm otwór w szkle 27mm taki przelot tam powinien się znaleźć tylko czy fizycznie się zmieści ? Rura i przelot na 16mm wg mnie nie jest dobrym wyborem. Już o tym pisałem w temacie.
Z tego co zmierzyłem to ten jeden mniejszy otwór napewno ma 27mm ale czy nie będzie to za słabe (rura20mm) na powrót przy tym litrażu akwa i pompie dcp 10000? Może lepiej szukać w pobliżu szklarza który powiększył by te otwory pod rury 1x25 i 2x32?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej. Tylko czy sie zmieszczą w aktualnym kominie...

PS. Pompa 10000 to za dużo w zestawieniu ze spływem fi32.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lepiej. Tylko czy sie zmieszczą w aktualnym kominie...
PS. Pompa 10000 to za dużo w zestawieniu ze spływem fi32.
Pompę kupiłem większą niż potrzebuje to fakt ale po co kupować mniejsza która miała by pracować na 100% lub prawie na maxa. W kominie wydaje się wizualnie że jest miejsce choć trzeba by to dokładnie zmierzyć.
Jak nie sump nie pewny to teraz komin :/ ten zakup zaczyna mnie już irytować bo mogłem poczytać wcześniej o tych otworach i szukać konkret wymiarow a nie na wariata zakupiłem coś co się nie nadaje zbytnio na tą chwilę. Chyba że uda się przerobić4606daa462e63f1dddeb63cc5af47e73.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pompę 10000, w zestawieniu zasilanie i powrót fi 32, fakt zawór spływu odkręcony na maxa.
Pompa chodzi na 15 biegu.
Rewizja fi 25, wszystko chodzi ok, wcześniej miałem inna pompę, to miałem problem ze skokami poziomu.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Alcoholik napisał:

zasilanie i powrót fi 32... zawór spływu odkręcony na maxa....Rewizja fi 25,

A którędy popłynie woda jak coś zablokuje spływ?

@Zenek2424 strasznie mały ten komin...  mało miejsca na grzebień...
Radził bym Ci zapoznać akwarystę z bliższej okolicy i na żywo zobaczyć u normalnego zjadacza chleba jak to wygląda w praktyce. Pogadać przy kawie lub butelce dobrego piwa z 3-4 godzinki 3-4 wizyty u kogoś komu się będzie chciało przekazać część wiedzy i zrozumiesz dużo więcej niż przez XX godzin spędzonych na czytaniu.
Widząc ten komin ... widzę duuuużo pracy (nauki) Cię czeka.

Edytowane przez chwialek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o mnie to jest rewizja fi25.
A tak prawdę mówiąc, to co może zablokować spływ?
Mam założone sitko spływu,więc nie wydaje mi się że, może coś je zablokować, tymbardziej że jest założone 10cm nad dnem komina.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[mention=14528]Zenek2424[/mention] strasznie mały ten komin...  mało miejsca na grzebień...
Radził bym Ci zapoznać akwarystę z bliższej okolicy i na żywo zobaczyć u normalnego zjadacza chleba jak to wygląda w praktyce. Pogadać przy kawie lub butelce dobrego piwa z 3-4 godzinki 3-4 wizyty u kogoś komu się będzie chciało przekazać część wiedzy i zrozumiesz dużo więcej niż przez XX godzin spędzonych na czytaniu.
Widząc ten komin ... widzę duuuużo pracy (nauki) Cię czeka.

Wcześniej pisałem że nie ja projektowałem ten zbiornik, komin, sump itd.
Tu chodzi głównie o to żeby to jakoś wyprostować to co jest skopane. Czy jest sens bawić się w to czy poprostu odpuścić i kupić inny baniak..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi