Skocz do zawartości
Wega29

KONKURENCJA ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Koledzy,

czytam to forum od pewnego czasu z zainteresowaniem , bo udzielane tutaj odpowiedzi na nurtujące nowych pasjonatów akwarystyką morską pytania są profesjonalne i pozbawione tej "nutki" zarozumiałości i przewagi "starych" nad "młodymi" .

Na tym forum się wyjaśnia nie "mędrkuje" .

Tutaj na początek swojej przygody z "morszczyzną' nie dostaje się po gębie od tak zwanych autorytetów, którzy to w swoich artykułach proponują np. do zbiornika 300 l odpieniacz na 1500 l i więcej (?!) i pompę obiegową na 8 tys l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja uwaga :

:!: do forum powinni miec dostep wszyscy odwiedzający te strone , nie tylko juz zarejestrowani uzytkownicy .Obecne rozwiazanie zniecheca i niepotrzebnie utrudnia dostep potencjalnym chetnym :-?

Druga uwaga :

:!: bardzo powoli strona sie otwiera :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja uwaga :

:!: do forum powinni miec dostep wszyscy odwiedzający te strone , nie tylko juz zarejestrowani uzytkownicy .Obecne rozwiazanie zniecheca i niepotrzebnie utrudnia dostep potencjalnym chetnym :-?

Zapobiega to częściowo automatycznemu wysyłaniu spamów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim, w mojej opini, aby forum dzialalo musza byc forumowicze - a tego poki co zaczyna brakowac. Na poczatku zapal do bardziej aktywnego dzialania byl, potem oslabl wyraznie. A pozatym nie idzie nie zgodzic sie z tym, co napisal jarex66 :D Ech te VIPy, VIPy.... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że forum jest przyjazne użytkownikom i ktos to docenił, napisał o tym :-)

Wiem, że reklama by sie przydała, ale Ja w tej chwili niemam czasu na podrapanie się po nosie ... i pewnie nie tylko Ja.

Miałem zamontować nowy banner ... wiem, ale jak pisze wyżej nie miałem czasu, w wakacje myślę, że będzie troche luźniej i uda się rozreklamowac i bardziej rozkręcić forum.

Postaram się, aby część działów forum była dostępna bez zarejestrowania, ale tylko do CZYTANIA, jeżeli ktoś chce pisać to musi się zarejestrować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie VIP-ów :-)

Myślę ,że udostępnienie forum do czytania dla nie zarejestowanych to dobry pomysł na początek .

Oczywiście zasada "jeżeli chcesz pisać to się zarejestruj" jest b.dobra.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-D witam

vipami to ja bym czlonkow forum nie nazywal raczej myslacy inaczej :mrgreen:

Fakt forum to nie jest mocno spopularyzowane i raczej nie dzieje sie na nim az tyle ze w ciagu dnia moze umknac kilkanascie tematow ;-)

Ma to swoja zalete przynajmniej jak dla mnie jesli wejdziesz dzis a pozniej po kilku dniach nie zobaczysz podobnego tematu np. jaka pompa , jaki odpieniacz , jaki sprzet wybrac itp.

na podobnym forum niezmiennie od paru lat to samo codziennie ktos pyta o to samo nawet mozna dziennie znalesc po 2 takie same tematy opcja szukaj w archiwum nie istnieje dla niektorych osob

Lepszym tematem niz jaka pompa bylo by przedstawienie tego co wymyslil wyszperal w archiwum i sam wywnioskowal co chce tam wsadzic i poddac to pod dyskusje czy bedzie ta konfiguracja ok taki temat napewno wzbudzi wieksze zainteresowanie bo kazdy bedzie chcial dodac swoje przyslowiowe 3 grosze :mrgreen:

Forum nasze jest niestety prywatna inicjatywa jest to kilka prywatnych osob

Fakt stronka dosc wolno sie otwiera ale niestety to wina serwera na ktorym mamy forum

na wykupienie lepszego niestety potrzeba juz troche kasy zaraz moze sie odezwa glosy to zrobmy zrzute i wykupmy lepszy ale to na dzisiejszy dzien a co jak zapal minie naprzyklad za rok umowa nie zostanie przedluzona i forum ma calkiem zniknac :-|

raczej malo prawdopodobne ale zawsze taka opcja istnieje

Forum to jest bezstronnicze mozna reklamowac sklepy produkty co sie chce nikt napewno takiej reklamy nie usunie zreszta jak widac po stronie glownej jest tam kilka banerow

Napewno doprym pomyslem bedzie dostep dla niezarejestrowanych do wgladu w to forum fakt jesli bedzie cos chcial dodac od siebie bedzie sie musial zarejestrowac

dobra koncze bo sie troche rozpisalem

off topik sorry za utrudniony kontakt ze mna (dosc powanie chory synek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

masz rację @thckiba ludziska często zadają żenująco proste pytania na forum , bez jakiegokolwiek "pomyślunku" i sprawdzenia tematu . Ale na początku każdy chce szybko , zbyt szybko , "złotego środka" i "leku na całe zło" . Jednak po czasie ludziska na forach mądrzeją i wtedy jest ciekawie -> Twórcze myślenie , dogłębniejsza analiza problemu , ciekawe wnioski, . No , wiesz ...

Wydaje mi się ,że na kolejne te same i cyklicznie powtarzające się pytania po prostu nie należy odpowiadać ( jeżeli się nie chce) lub kierować "małolata" do bazy danych ...

Najważniejsze - moim zdaniem- by zachęcić , nie zniechęcić ...

To forum jest b.dobrym miejscem by "ZACH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum zacznie działać kiedy pojawi się efekt kuli śniegowej. Pytanie czy się pojawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na forum, ocen rezultaty i zastanow sie czy chce Ci sie to dalej ciagnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac, ze odkad THCSkiba i Swirlej przestali zamieszczac nowinki z DIY to ruch sie zdecydowanie zmniejszyl. Pojawia sie pytanie, czy takie trwanie forum ma sens. Jezeli znajdzie sie grupa ludzi chetnych do dyskusji na temat morszczyny i bedzie dosc notorycznie sie udzielac to jasne, ze forum ma sens. Jezeli nadal bedzie jeden post na miesiac to sensu raczej nie ma. Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baner zwiekszy liczbe wejsc, ale mala szansa zeby zwiekszyl ilosc postow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwiększy się liczba wejśc, to jest szansa, że któreś z tych wejść zakończy się rejestracją i udziałem w dyskusji :)

Chodzi tylko o reklamę, przyciągnięcie userów.

Teraz nie dziwcie się, że na forum jest mniejszy ruch, lato, wakacje, to powiedziałbym martwy okres w działaniu mniejszych for, bo wiadomo, że tam gdzie jest 3000 użytkowników zostanie tych 100 i będzie coś "bazgrać", reszta to ludzie którzy się zarejestrowali i nigdy nie napisali (takich jest na aquareefie masa), ludzie którzy sa na wakacjach, ludzie którzy mają inne letnie zajęcia typu działka, dom, praca, itp., wracają do domu styrani, lub wracają późno bo wiadomo, że dzień jest dłuższy, ale nie chce im sie wejść na forum, albo zwyczajnie o tym zapominają.

Ja mogę się przyznać, że należę do tej trzeciej grupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to fakt troche maly ruch na forum ale to w koncu glownie wina uzytkownikow :mrgreen: skoro wola pisac na innym ich sprawa

to forum mialo byc alternatywa do nano ale niestety nie wyszlo mam nadzieje ze moze sie to zmieni

nikt na obecnym forum nigdy nie usuwal zadnych tematow czy byla by to zywa reklama sklepu towaru itd raz tylko byly usuwane posty jednego oszoloma ale temat napewno nie byl zwiazany w zaden sposob z naszym chobby nawet jesli zamieszczal to w dziale rozmnazanie

jesli uzytkownicy wola pisac posty na innym forum to ich sprawa nikt nikogo nie bedzie uszczesliwial widac polacy taki narod iles tam lat zyli w cenzurze mowiono im co moga a czego nie moga i jest im z tym dobrze to niech tak zostanie

na forum nano nie wolno zamieszczac zadnych reklam ani postow o temacie komercyjnym w sumie nie bardzo to rozumiem niby obrona swoich interesow ale gdzie tu mowa o zdrowej konkurencji kazdy ma mozliwosc wyboru i niewazne jaka byla by ta reklama moze wybrac sam czy kupi w um-um czy tez w erybce

pewnie znajdzie grono osob ktore powiedza ze jestem jeb....ty ale to sa te dupowlazy ktore bez wazeliny wlaza przemkowi w du.e tak jest on wam za to tak wdzieczny ze da wam przy zakupach po 50% rabatu napewno zapisuje kazde dobre slowo od was w zeszyciku z rabatami

powodzenia

ciagle usuwanie postow na forum nano jest jak dla mnie zenada ostatnio wywalil posta bo gosciu chcial sprzedac weze locline i mial ich wiecej niz 1 :-D oferowal to w cenie polowe tanszej niz w sklepach i to bylo az tak zle :?:

mojego posta z dzialu diy wywalil bo stwierdzil ze to reklama wyrobu (mam juz 2 minusy hehehehe )

takich przykladow znalazlo by sie wiele jego forum jego zasady :-|

na tym forum sklepy dostaly wolna reke same powinny zadbac o promowanie swoich produktow nowinek kazda przecena powinna sie tu znalesc wszedziemozna znalesc klienta a gdy klient wyda mniej pieniedzy bedzie bardziej zadowolony i jest szansa ze wroci raz jeszcze

niestety jak widac nikt sie nie kwapi aby tak bylo

ktos wypomnial ze nic juz ze swirem nie pokazuje w dziale diy co do swira nie wiem czy jeszcze cos dlubie a co do mnie niestety brak czasu cos tam dlubnolem ale bylo to sporadycznie brak czasu tlumacze tym iz mam chorego synka a pewno jak kazdy z was wybral by to samo czyli opieke nad nim niz forum czy tez dlubanina

teraz wszystko powoili wraca do normy jeszcze tylko ostatnia operacja we wtorek i powinno byc juz ok :mrgreen:

tekst powyzej powinien tlumaczyc dlaczego mnie tu nie bylo oraz to ze nie wlaczam gg zreszta na telefon tez mnie ciezko zlapac

mam nadzieje ze sytuacja wroci calkowicie do normy ze forum nadal bedzie istniec i kazdy bedzie z tego zadowolony

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po pierwsze primo pewne mechanizmy zachowan sa uniwersalne i tego nie zmienicie. Jeszcze raz powtorze, ze jedynym powodem dla ktorego zadne (bo de facto oprocz nano-reef.pl zadne inne sie nie rozkrecilo) forum na temat awarystyki morskiej nie funkcjonuje oprocz wspomnianego wlasnie nano-reef.pl jest liczba akwarystow morskich w polsce. ja mialem okazje obserwowac przez ponad trzy lata podobna sytuacje w innej dziedzinie i i dokladnie takie same efekty. mala liczba osob zawsze bedzie sie skupiala w jednym miejscu bo ich rozproszenie spowoduje zamarcie aktywnosci jednego z forow. nano-reef.pl dzieki uwarunkowaniom historycznym napedza sie samo i dopoki ilosc aktywnych w internecie akwarystow rafowych sie nie zwiekszy 2-3 krotnie to zadne konkurencyjne forum sie nie rozkreci. a ilu tych aktywnych jest ? wystarczy odszukac na nano-reef.pl watel pod tytulem "ilu nas jest", tam sie wpisali akwaryscie morscy , ktorzy odzywaja sie w necie. sory, psychologia tłumu się to nazywa. nie ja wymyslilem.

nie mowie, ze takie alterntywne forum nie moze w ogole zaistniec, ale na pewno nie ma szans jesli jedynym celem bedzie bycie kopią nano-reef.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×