Skocz do zawartości
Gość

DIY domowe jedzenie dla ryb i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

No można się potem zdziwić;) niespodzianki zawsze to trochę emocji.
A tak serio bym chyba też niezaryzykował...no może w świeżym akwarium na start systemu na suchej skale, albo jakimś syntetyku...choć nadal bym miał mieszane uczucia...bo w sumę to i po co?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie ja chętnie „doświadczam” ale próbując dojść, do składu cudownego błota odbijam się od ściany. Pomijam opinie na forach czy YouTube, piewców AF. Reasumując o produkcie wiemy, że jest pozyskiwany z natury, i z czystych ekologicznie regionów, nic o składzie chemicznym itp.

Ale…

samo błoto jako takie, zachwalane jest ze względu na swój skład, we wszelakim ziołolecznictwie czy kosmetologii. I tu znamy przybliżony skład, bo produkt jest przebadany, i posiada chociażby certyfikat PZH

 Maris Mud (Magnesium Chloride 8-10%, Potassium Chloride 8-10%, Sodium Chloride 3-5%,  Calcium Chloride 1-2,5%, Vestigial quantity of Br, Fe, I, Mn, Zn, Cu)

🤔🤗😜

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem konkurencyjny błotny produkt, ale też za wiele szczegółów nie podają poza:

Miracle Mud Marine continuously replenishes the mineral and trace element concentration of the aquarium water

Miracle Mud Marine is comprised of up to 80% oceanic mud, harvested from deep waters, and is then dried on land. The remaining 20% is a formulation of minerals and trace elements that make Miracle Mud a true “MIRACLE.” The mineral and trace element composition is as follows:

Aluminum, antimony, barium, beryllium, bismuth, boron, bromine, cadmium, calcium, cerium, cesium, chromium, chloride, cobalt, dysprosium, erbium, europium, fluorine, gadolinium, gallium, germanium, gold, hafnium, holmium, indium, iodine, iridium, iron, lanthanum, lithium, lutetium, magnesium, manganese, molybdenum, neodymium, nickel, niobium, osmium, palladium, phosphorus, platinum, potassium, praseodymium, rhodium, rubidium, ruthenium, rhenium, samarium, selenium, silicon, silver, sodium, strontium, sulfur, tantalum, tellurium, terbium, thallium, thorium, thulium, tin, titanium, tungsten, vanadium, ytterbium, yttrium, zinc, zirconium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam i zastosowałem owe błoto z AFe.

Co dokładnie zawiera nie wiem ale po wlaniu rozwodnionej bebeluchy do akwarium koralowce były bardzo zadowolone. Jednak przed zastosowaniem go warto chyba zaopatrzyć się w solidny magnes neodymowy. Przy pierwszej próbie karmienia posługiwałem się magnesem przyłożonym do kubeczka z breją. Przy kolejnych do środka wrzucam magnesik otoczony tworzywem - taki jak jest stosowany w wielu półkach na szczepki. Warto to robić ponieważ sporo drobnego "pyłu" chwyta się magnesu. (Cokolwiek to jest nie odważyłem się wlać bez owego cedzenia magnesem wlać płynu do akwarium)

Ale temat dąży w kierunku błota - otóż stosuję suche błoto. To po rozwodnieniu nie ma właściwości magnetycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 godziny temu, Osmodeusz napisał:

Aquaforest Life Source

Nic nie kupiłem z tej firmy 😁 , zastanawiałem się nad skałą a potem odpuściłem . Reszta mnie nie interesuje , nie mam zaufania. A twoje pytanie tylko lnie utwierdza , z resztą wole zwykłą glinkę jeśli już . 

Godzinę temu, NAP napisał:

Miracle Mud Marin

Nie ma porównania .  PL producent jak zwykle , a zagraniczny przez lata wypróbowany . Polskim produktem nie ma się co zachwycać . I osmo powinien wiedzieć czemu mam takie podejście . 
NAP i Chwialek , nie chcę was denerwować , ale jak mam to mieć w moim baniaku , to wole dobrej jakości cusik ze słodkiego . I tu @Osmodeusz mnie pojedzie , ale chociaż wiem co się spodziewać. 
Przepraszam was panowie i panie jeśli się wypowiedzą , ale mam swoje zdanie , a nie ukrywam długo się zastanawiałem nad firmą od naszych. 
Panie i panowie , popatrzcie na skład glinki do słodkiego i to co proponujecie . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra karty na stół, bo gorąco się robi :biggrin:

tak stosuję (testuję, nie tylko ja) we własnym baniaczku błoto kosmetyczne, ciekawostka

wali to mułem masakrycznie, ale na plus że jest w jakimś stopniu przebadane (dopuszczone do użytku przez ludzi), nie zanieczyszczone i sterylizowane UV

Pomysł zrodził się na tym forum, nie jest podpatrzony czy zaczerpnięty skąd indziej - fajnie że znajdują się pasjonaci tego hobby, którzy chcą wyjść

poza utarte szlaki, fajnie że staneli na mojej drodze

pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, chwialek napisał:

A ja mam i zastosowałem owe błoto z AFe.

długo to stosujesz?

I skąd pomysł na ten myk z magnesem? ciekawość czy może brak zaufania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Osmodeusz napisał:

tak stosuję (testuję, nie tylko ja) we własnym baniaczku błoto kosmetyczne, ciekawostka

 

Bo wiesz co tam jest , bynajmniej bez syfu . Chodzi oczywiście o metale ciężkie i …

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Osmodeusz napisał:

ak stosuję (testuję, nie tylko ja) we własnym baniaczku błoto kosmetyczne, ciekawostka

i jaką Masz opinie na takie bagienko? długo to stosujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, NAP napisał:

i jaką Masz opinie na takie bagienko? długo to stosujesz?

cera czysta i bez trądziku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pany , nie stosuje . Nie będę kłamał stosuje co2 w płynie , nawozy , żelazo ( z mojego kranu i z butelki ) a glinkę taką co kiedyś w słodkim 😑 . Naszej nie użyłem , bo kiepsko ze szczegółami . Osmo mi coś polecił , o czym wcześniej słyszałem , a ja jak do tej pory użyłem zwykłą glinę , dobrej jakości i wypróbowaną . Poglądy mi się zmieniają , ale obciążenie baniaka musi iść równo z koncepcją . Przepraszam was ale ja potrzebuje wysokie nutrieny , w tej chwili 16 ryb i 6-8 razy karmie , do tego 2l siporaxu i super ślimaki . Jeden ma już 16 cm  , ja się po prostu nie nadaje do standardów. Kręci mnie coś innego . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, NAP napisał:

jaką Masz opinie na takie bagienko? długo to stosujesz?

doświadczenie trwa, więc ciężko mi coś mądrego powiedzieć :ru:

jedno co zauważyłem, to SPS szaleją (takiego polipowania, we własnym zbiorniku nie widziałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, chwialek napisał:

cera czysta i bez trądziku ;)

i ściąga pory :woot:

teddy-bear-ted.gif

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli obydwa błocka pozytywnie działają na korale...Osmodeusz a możesz z ciekawości pobawić się magnesem tak jak chwialek? Ciekawe czy coś tam się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, NAP napisał:

Osmodeusz a możesz z ciekawości pobawić się magnesem tak jak chwialek? Ciekawe czy coś tam się znajdzie?

nie wiem jak @chwialek bawi się magnesem :lol:

ale jeśli chodzi Ci o to, czy coś przyciąga z owego produktu - to nie, nie zauważyłem

Używam również sproszkowanego błota, i tu też czysto i zapachu brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Osmodeusz napisał:

nie wiem jak @chwialek bawi się magnesem 

😂😂 grzebie  nim w błocie...czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×