Skocz do zawartości
JaRRoT

500L Morskiej Przygody

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę, to zajmij się najpierw kh, co do Po4=0.04, tym bym się narazie nie przejmował, nie jest szkodliwe

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan który jest już wdrożony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja w zasadzie czas na zrobienie uchwytu do lampy bo drewniane klocki pod lampą to słaby temat😕
Do rzeczy lampe będę robił na zasadzie podnoszenia na silniku z rolet sterowanie z pilota 😁 , do tego wszystkiego doszly 2x Orphek blue 120 i kombinuje z stelarzem aby to całość sie podnisila.

Obecnie kompletacja sprzetu

IMG_20210225_182251114.thumb.jpg.a374667fdf979f423b584ed8e384358d.jpg

IMG_20210225_182415951.jpg

IMG_20210207_115625466.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JaRRoT napisał:

1orphek i 2T5 blue plus i actynic 😉

To jest nocne oświetlenie? 

Jeśli tak to cala noc tak świeci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak świeci przed wygaśnięciem całkowitym ATI powemodule zostają 2 świetlówki i Orphek do 21.30 , potem zapada całkowita ciemność ,poza imitacja księżyca z sterownika Tunze Obecna godzina 20.30 sama lampa ATI , poprzednie zdjęcie to może tak wyszło jakieś ciemne

IMG_20210225_203013002.jpg

Edytowane przez JaRRoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładnie Ci to wyszło 

Choć na świetle, znam się słabo 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jakoś to się kręci chociaż Ephila już szykuje się na przejście na mroczną stronę😞

 

IMG_20210225_203948990.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No takie hobby, na pocieszenie powiem, że moja odbiła nawet nie z ćwiartki tkanki, jaka pozostała więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to ...

Teraz próbuje żarciem trochę ją utuczyć, 30 minut po zgaśnięciu światła wrzucam mixx mrożonek oraz fito , zobaczymy czy coś tam ruszy , parametry też stabilizuje więc może jak ćwiartka z niej zostanie to odbije jak u Ciebie 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tak z wieczora dla aktualizacji zbiornika.

Dino nadal trwa , dziś przyszło Colombo Nitrate Plus w celu podniesienia bo zera a PO4  szybuje w górę doszła druga belka Orphek , Wavebox , do sumpa 5kg skały, balinga leci po 250ml na dobę i od soboty dorzucam dodatki fioletowe ABC dozowane raz na tydzień. Zobaczymy co z tego będzie

 

IMG_20210502_172624224~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, JaRRoT napisał:

Cos tak z wieczora dla aktualizacji zbiornika.

Dino nadal trwa , dziś przyszło Colombo Nitrate Plus w celu podniesienia bo zera a PO4  szybuje w górę doszła druga belka Orphek , Wavebox , do sumpa 5kg skały, balinga leci po 250ml na dobę i od soboty dorzucam dodatki fioletowe ABC dozowane raz na tydzień. Zobaczymy co z tego będzie

 

IMG_20210502_172624224~2.jpg

A potem się dziwisz że lps marudzi 😉 , one żarcia potrzebują . Ładne światełko , ATI robi robotę z tymi ledami . A dopiero startowałeś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lps żarcie dostają no ale kilka wyjątków jest i za cholerę nie będą ze mną współpracować i wola wieczną rafę, co do świtała to tak jestem zadowolony choć jednak barwa T5 samych świetlówek ATI mi jeszcze nie pasi wolę T5 Giesmann więc kolejna wymiana będzie na tych świetlówkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, JaRRoT napisał:

ATI mi jeszcze nie pasi wolę T5 Giesmann więc kolejna wymiana będzie na tych świetlówkach

Według upodobań , jak na razie t5 robi robotę , a Led to tylko dla oka . Jeszcze kilka lat potrzeba , ale są ludzie co mieszają , tak jak ty i o światełko nie muszą się martwić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2021 o 20:47, JaRRoT napisał:

Cos tak z wieczora dla aktualizacji zbiornika.

Dino nadal trwa , dziś przyszło Colombo Nitrate Plus w celu podniesienia bo zera a PO4  szybuje w górę doszła druga belka Orphek , Wavebox , do sumpa 5kg skały, balinga leci po 250ml na dobę i od soboty dorzucam dodatki fioletowe ABC dozowane raz na tydzień. Zobaczymy co z tego będzie

 

IMG_20210502_172624224~2.jpg

 

W dniu 5.05.2021 o 21:30, JaRRoT napisał:

Lps żarcie dostają no ale kilka wyjątków jest i za cholerę nie będą ze mną współpracować i wola wieczną rafę, co do świtała to tak jestem zadowolony choć jednak barwa T5 samych świetlówek ATI mi jeszcze nie pasi wolę T5 Giesmann więc kolejna wymiana będzie na tych świetlówkach

Ile masz tego po4 ??? 

Po co dodajesz dodatki by bardziej karmić sinice ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 jest na poziomie 0,3 przy 0 NO3 obecnie nie dozuje dodatków miałem dać dziś ale jeszcze nic nie dodałem jedynie co dozuje to balinga a z dodatków do stront oraz jod więc szału z dodatkami nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×