Skocz do zawartości
JaRRoT

500L Morskiej Przygody

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że morskie wkręciło postanowiłem iż sprawię coś większego i tak oto zakupiłem akwarium używane z skałą oraz wodą, nie lada to była operacja logistyczna przewieź to wszystko i ustawić w ciągu jednego dnia :wink: tym bardziej iż rano jeszcze w tym akwarium u sprzedającego pływały wszystkie rybo oraz na skale znajdowało się jeszcze sporo życia B)

w każdym razie wracając do akwarium to posiadam :

Szkło 160x60x50 Opti  komin na bocznej szybie

SUMP 100x40x40 3 komorowy

Skała jakieś 50kg

Oświetlenie ATI Powermodule 6x80W na tą chwilę na prowizorycznych stopkach ale coś myślę umieścić ją na automacie opuszczanym na silniku z rolet

Pompa DC 8000 Jebao

Cyrkulacja 2x Tunze 6095 + Sterownik 7095 , RW4

Odpieniacz  stary poczciwy Aqua Medic Turboflotor 1000 taki był na stanie i taki obecnie będzie , przyszłościowo do zmiany jak będzie przypływ większej $$ :P

Obsada korali planowana SPS + LPS

Rybcie się okaże jeszcze

Sól RED SEA Coral PRO

Start 10.02.2020 70% wody z poprzedniej aranżacji +30% świeżej solanki

 

received_184306319474135.jpeg

received_497778027592101.jpeg

received_187112522644930.jpeg

received_1372364116298581.jpeg

IMG_20200326_192132.jpg

IMG_20200326_191740.jpg

received_202298994205684.jpeg

received_2237605283201086.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem swierzą solniczką, nic ci nie doradzę, jak dla mnie bajera po glonach widać dojrzewanie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Nie powiększałem zdjęć, widać że już zaszczepione koralami pozdrawiam i powodzenia

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce założyć DSB + Glony w sumpie tylko powiedzcie czy nie za mała będzie warstwa piasku 5cm

 

Bez nazwy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Minimum to 10 - 15  cm samego dsb,ważne w dsb są procesy beztlenowe które zachodzą w głębszej warstwie piasku tak więc 5 cm to zdecydowanie za mało :) 

Ta niebieska kreska to przegroda? czy zamierzasz ją usunąć ? Na zdjęciu powyżej jest widoczna,i w tym układzie będzie ciężko o dsb dlatego że woda będzie Ci wydmuchiwać piasek.

wg mnie jeśli chcesz nadal dsb to nie obędzie się na przerobieniu przegrody .

Załóżmy że dsb ma 10 cm + 15 cm wolnej przestrzeni nad dsb = musiałbyś mieć min 25 cm przegrodę :) 

Wtedy dsb miałoby sens w twoim systemie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem pewnie zostanie samo refugium bo teraz przerabiać sum to bez szans :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli będziesz ostrożny to przegrodę zawsze możesz przerobić :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drugi sump z jedną przegrodą wystarczy wkleić i gotowe ale na samą myśl przekładania tracę ochotę no i jeszcze czas którego nie mam aby to zrobić , ale jak sytuacja się zmieni na zewnątrz to jest to godne uwagi i poświecenia czasu aby to porobić i pozmieniać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne szkiełko :) Jesteś zadowolony z t5 czy wolałbyś ledy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 nie widze lepszego świtała, co do LED to na pewno lepsze kolory ale wg mnie zdecydowanie T5 tym bardziej iż posiadam je nad drugim zbiornikiem a wcześniej miałem LED ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, obsada rybna zamknięta z życia doszło Białobrody , doktorek, para mandarynów oraz zaopatrzyłem się w LED bara Orphek OR3 ale ?widzę że już trzeba dołożyć kolejna belkę aby efekt był widoczny i muszę zmienić rury T5 bo wyszło za niebiesko

IMG_20201219_201923381_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test ICP zrobiony i niezły wynik KH 4,8 ?
 i oczywiście cjano wywaliło również PO4 skok do 0,04 i znalzło sie kilka maruderów. Od 1,5 tyg podnosze KH dobilem do 5,2, do balinga ATI Pro dolozylem KH od Af  mam nadzieje ze uda sie podnieść , na PO4 do sumpa absorber Rowa troche wszystko na partyzanta ale obecnie brak czasu na akwarium i mam takie skoki na wlasne zyczenie ?

Ponizej kilka foto IMG_20210123_192116_426.thumb.jpg.c325c5cfecb812cd6afaf4383d03ad29.jpg

IMG_20210125_212051002_HDR.jpg

IMG_20210125_212019181_HDR.jpg

IMG_20210125_212040727_HDR.jpg

IMG_20210125_212028379_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm, nigdy nie robiłem ICP. I szczerze mówiąc nie mam zamiaru, bo dopiero bym się pewnie przeraził:o

Ale jakoś chyba za dobrze wygląda zbiorniczek, jak na tak niskie Kh :ru:

czyja wiem? No ładne to masz :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ICP i właśnie się przerazilem ☹️ w zasadzie trzy pomiary mnie zainteresowały:

PO4 wynik 0,04

KH 4,8

Zasolenie 41ppt

Reszta powiedzmy w tych zielonych przedziałach co ciekawe Montipora Talerzowa zrobiła się biała i ciekaw jestem czy to wina niskiego KH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wina kh, u mnie jak KH spadało do ok 5,5 wszystkie twarde, co dostałem poleciało, zrobiło się białe.
Ale staraj się powili podbijać aby nie było zbyt gwałtownych skoków, bo one u ciebie żyją i podejrzewam że spadek był stopniowy, co innego jak z dnia nadzień są skoki kh

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopniowo podnoszę jednak monti już chyba nie da rady ☹️ zobaczymy jak reszta na obecną chwilę rosną, coś tam marudzą ale nie ma tragedii. PO4 jeszcze muszę ustabilizować  bo tu też huśtawka się pojawia i w efekcie Cjano i Dino na zmianę wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×