Skocz do zawartości
  • 0
Aggi

Czy to wieloszczety ?

Pytanie

W czasie dojrzewania baniaka , pojawiło się kilka żyć . Te milsze i mniej milsze 😁.

Jako niedoświadczeni i całkiem nowi w tym temacie nie wiemy czym są , wszystko nas zaskakuje i wszystko jest dla nas nowe . A miało być tylko nemo dla córki z bajki 🤭😅 . Okazało sie ze akwarium morskie to bardziej nowe dziecko mamy i taty , a gdzie to nemo🤭😅 . . .

W nocy poświecilismy latarką aby sprawdzić czy na żywej skale jest wiecej gości  i o naszym zdumieniu jest cos nie za duże wyglada nam na wieloszczet , szybko sie chowało jak dłużej widziało światło ciezko było zrobic zdjęcia , chyba jest ich kilka, co tu z nimi zrobic . Na tym etapie zbiornika, zostawić , wyciągnąć ? 

Czy wieloszczety zyja w gorszych warunkach wodnych ? 

7E272532-25B5-4FC9-A101-8A295B079C0E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Za mało wyrazne zdjęcie  by stwierdzić na 100% że to wieloszczet.

wieloszczety są pożądane w akwarium o ile nie są plagą i nie mają wielkich rozmiarów,zawsze wyjedzą ci resztki jedzenia  z podłoża oraz skał,a  jak Ci się trafi padlinka to też nie pogardzą takie małe czyściciele :thumbsup:.Jak dla mnie pożyteczne stworzenia mam ich sporo w sampie i sobie ładnie żyją i nikomu nie szkodzą.

Co masz na myśli mówiąc w gorszych warunkach wodnych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tak zdjęcie kiepskie ,było dość ciezko zrobic dobre.Czyli dobrze je mieć , a czy nie rosną zbyt szybko ? Gdzies mi sie obiło o uszy ze rosną duże, jezeli to wogole jest to 🤭

Chodzi mi o dojrzewanie zbiornika i parametry wodne . Ponieważ zbiornik nie jest jeszcze gotowy na organizmy a wieloszczety wyglądają zadowolone jezeli to sa one 😅.

84670665-7E79-4260-9B91-68BA806DB342.jpeg

Czy wieloszczety wychodzą tylko nocą ?

Edytowane przez Aggi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nadal bardzo słabo widać. Wieloszczet głodny wyjdzie i w dzień. Jak masz odpowiednie zasolenie to nic im nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nie chce byc nachalna ale jestesmy dosłownie zieloni w tym temacie , a na skale wychodzą kolejne nowe życia 😃

Nie wiem czy powinnam otworzyć nowy temat D7F7C555-9DD1-4F00-A0EB-E55054DD7F66.thumb.jpeg.4fcfe32bcd15bb2b04883296691377ec.jpegczy tutaj dołączyć . 

Mianowicie co to jest ? Bardzo mi sie podoba 😍, chodzi sobie po skałce .

6FF8E46B-96CC-4AEE-929C-68D3BBB9E9C1.jpeg

D7C4345C-EE29-48EE-B8FC-80C642323223.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Spokojnie ,kto pyta nie błądzi :)  rozgwiazda Asterina ,poczytaj sobie o nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
19 minut temu, MorskiMen napisał:

Spokojnie ,kto pyta nie błądzi :)  rozgwiazda Asterina ,poczytaj sobie o nich.

Jaka cudna 😊

34 minuty temu, fresz33 napisał:

Nadal bardzo słabo widać. Wieloszczet głodny wyjdzie i w dzień. Jak masz odpowiednie zasolenie to nic im nie będzie.

No tak wiem zdjęcie marne . Właśnie wyszedł a jak chciałam zrobic zdjęcie to sie schował , widział mnie 😅 ?

Jezeli to on to zapewne głodny.

Zasolenie dobre .

Ale jak tak czytam , ludzie pytają jak sie pozbyć rozgwiazd , jak sie pozbyć wieloszczetow . Tak wszystkiego sie pozbywać hmmm ? 

Ta rozgwiazda bardzo mi sie podoba nie chciałabym sie jej pozbyć he 😁

Edytowane przez Aggi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nie pozbywaj się, długo nie staną się plagą a jak się staną to kupisz najpiękniejszą krewetkę jako rozwiązanie Harlequin.

Te Twoje "wieloszczety" że zdjęć to bardziej wyglądają na wężowidła.

Generalnie, nic pochopnie nie wyrzucaj bez gruntownej weryfikacji tematu. Zawsze znajdzie się ktoś, kto z pocałowaniem ręki zabierze takie niechciane życie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

A faktycznie tez bardzo podobne do wężowidła chociaz widziałam tylko kończyny ale czy one także sie tak chowają w skale ? 

Krewetka Harlequin cudna 😊.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
2 minuty temu, Aggi napisał:

wężowidła chociaz widziałam tylko kończyny

I nie licz że zobaczysz więcej

Przeważnie siedzą w skałach i wystawiają tylko macki

A co do rozgwiazda Asterina to mam ich parę sztuk w akwarium i nie widziałem żeby cokolwiek szkodziły (bynajmniej na tym etapie swojego rozwoju) a na szybie wygląda ślicznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
6 minut temu, Speedo1544 napisał:

I nie licz że zobaczysz więcej

Przeważnie siedzą w skałach i wystawiają tylko macki

A co do rozgwiazda Asterina to mam ich parę sztuk w akwarium i nie widziałem żeby cokolwiek szkodziły (bynajmniej na tym etapie swojego rozwoju) a na szybie wygląda ślicznie

W taki razie wyglada to bardziej na wężowidła , nie chce sie pokazać widziałam tylko macki które szybko chowa .  Czy moze on jakos szkodzić ? 

Rozgwiazda jest fajna , cieszy oko 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Niestety nie mam wężowideł w baniaku a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo

Z tego co czytałem nic nie robią złego,ale lubię sam się przekonać o tym

Niech wypowie się ktoś kto ma je u siebie

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Mam minimum 100szt w 200l, miałem ponad 50! w 43l, żadnej szkodliwości z ich strony poza tym, że czasem szybciej zabierały mysis nim koral złapał. Pożyteczne bo wyjada resztki. Niezbyt często widać je całe, zwykle machają po prostu jedną macką. Ciekawe w obserwacji jak przesuwają jedzenie po macce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Wow to dużo , moja jest bardzo mała ,często widać jej macki wystawia je raz z jednej strony skaly raz z drugiej . Wiszą sobie i czasami macha do nas 😅 , szkoda ze nie można jej zobaczyć całej . Czy w nocy bardziej sa aktywne ? Powinnam czymś ją karmić? 😀

Twoje sie same rozmnożyły w takiej ilości ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Ma dziwny kolor.

Edytowane przez Aggi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

.

Edytowane przez Aggi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi