Skocz do zawartości

Sagerrak

Ikra
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Sagerrak

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Sagerrak

  Szczeciński sump w piwnicy z DSB i REFUGIUM

  Właśnie tego zapachu siarki się spodziewałem stąd pytanie. Swoją drogą ciekawe i słuszne rozwiązanie częściowo minimalizujące ryzyko jakie może nieść dsb. Nie widziałem by ktoś tak robił. Autorski pomysł czy masz jakąś lekturę do poczytania o tym?
 2. Sagerrak

  Szczeciński sump w piwnicy z DSB i REFUGIUM

  A celem rurek w dsb jest uwalnianie gazów?
 3. Sagerrak

  Przejscie na wiekszy zbiornik, kilka pytan

  Podzieliłem się z tobą czego masz nie robić. Na to co masz robić podałeś za mało info. Same litry to nic. Obecna obsada, planowana, sprzęty, obiegi, obecne parametry i problemy. Wysil się.
 4. Sagerrak

  Przejscie na wiekszy zbiornik, kilka pytan

  Absorber to dasz jak fosforany będą za wysokie. @bart7891 bezpodstawną profilaktyką kolega może sobie zaszkodzić bardziej
 5. Sagerrak

  Jak rozruszać forum?

  Kolejna po chatboxie (a wcale nie musi go być, @sith114 najpierw musi być duży ruch) rzecz do zapożyczenia to moduł "ostatnie z targowiska" jest wygodny. Adminie, może nie spodziewasz się szturmu, ale ja bym cicho na niego liczył i ułatwił co nieco by jednak szturm był. O ile tego chcesz
 6. Zwykle co 2 tygodnie wyciągam ok 1,5l zbitego glona spaghetti z reaktora. Oddam darmo morszczakowi, któremu chcę pojawić się między Żyrardowem a Skierniewicami. Zapraszam na pw
 7. Sagerrak

  Przejscie na wiekszy zbiornik, kilka pytan

  Przy przenosinach wyszło mi jakieś 70 % nowej solanki, dodatkowo świeża solanka na 5-6 płukań starego piasku. Siup z baniaka do baniaka w jeden dzień i też bez dojrzewania.
 8. Sagerrak

  Dozowanie węgla - rozcieńczenia

  @kolalysy jak już wspomniałeś zdecydowanie nie jesteś chemikiem więc, z całym szacunkiem, nie pogrążaj się teraz wpajaniem że chciałem dozować węgiel w płynie... I przeczytaj jeszcze raz moje wyjaśnienie. Co do drugiego akapitu Twojej wypowiedzi - właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem i oczekiwałem, dziękuję.
 9. Sagerrak

  Kiedy balling .....

  Przez znacznie długi czas wystarczą same podmiany. Decyzję o odpaleniu balinga podejmiesz po prawdopodobnie miesiącach na podstawie ubytku KH Ca i Mg których wartości musisz mierzyć regularnie. Jeśli ładunek LPS nie będzie duży to nie będziesz miał ubytków tych parametrów. Musisz jednak z początku uważać na KH, ten jest podatny na dodawane kwasy, CO2, zmienny w zależności od skały etc. Żadnych mikro i makro z początku też nie będziesz potrzebował z Red Sea. Dobry wybór swóją drogą.
 10. Sagerrak

  Nowa Przygoda

  To tylko wrażenie, czy o złej porze zdjęcie zrobione? Wygląda jakby Euphyllie zmarnowały. Glabrescens mniejsze, frospawn zmarniała, zielonej glabry nie widzę, quadri też zniknął. Jakie utrzymujesz NO3 i PO4?
 11. Sagerrak

  Glony

  Jakieś lepsze foto? Bo teraz to nie widać czy włos czy briopsis
 12. Sagerrak

  Dozowanie węgla - rozcieńczenia

  O czym Ty... A o czym ja? Chemikiem nie jesteś zdecydowanie. Po krótce wyjaśnię "węgiel" w tym temacie to źródła węgla organicznego potrzebne m.in. bakteriom do wzrostu i wiązania tym samym no3 i po4. Vsv to wódka, ocet i cukier - każde z nich jest źródłem węgla mimo że są odpowiednio: alkoholem, kwasem i cukrem złożonym. Poczytałem wystarczająco dużo, wiem po co się dozuje, po co ja zamierzam dozować i jak to robić. A pytanie jest ultraprecyzyjne bo pytam tylko o przeciwskazania do rozcieńczenia źródła węgla by początkowe dawki nie były tak małe jak np 0,5ml bo dla pompy to dawka daleka od precyzji. Rozcieńczenie 1:3 pozwoliłoby tą dawkę zwiększyć do 2ml. Z logicznego punktu widzenia nie powinno być przeciwwskazań dlatego pytam o doświadczenia własne lub wiedzę utajoną. @kolalysy a z ciekawości - w nowym akwa opartym o Odpieniacz nie lałbyś i pozwolił no3 i po4 rosnąć w kosmos, tak?
 13. Co prawda z logicznego punktu widzenia nic nie powinno stać na przeszkodzie, ale może macie swoje własne doświadczenia? Chcę wystartować z dozowaniem VSV lub samego octu, żeby nie angażować mojego czasu codziennie będzie to robić pompa dozująca JEBAO. Żeby zminimalizować ryzyko niedokładnego dozowania chciałbym zwiększyć dawki startowe przez odpowiednie rozcieńczenie vsv czy octu. Widzicie jakieś przeciwwskazania?
 14. Sagerrak

  Acanthastrea

  Właśnie @bart7891 podzieliłbyś się trochę receptą na sukces. U mnie masa nowych główek, ale acany nie bardzo chcą pompować, polipują też niechętnie. Ten frag robiłeś sam z matecznika, czy kupiony?
 15. Witam, Poproszę o PW jeśli ktoś ma do sprzedania: HI 736 lub ostatecznie HI713. W Pw proszę: Cena, kiedy kupione, foto i czy są reagenty w zestawie.
×