Skocz do zawartości
Speedo1544

Falownik - tylko jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktualnie w mojej solniczce nie ma falownika robi za to zwykła pompka z przepływem chyba 600l/h i dysza wylotowa skierowana w górę

Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś falownika i tu zwracam się do was z o pomoc

Myślałem nad jebao sw-2 ponieważ ma regulację i różne tryby pracy ale nie wiem czy tak mocny falownik nie zrobi mi pralki w baniaku

Baniak ma wymiary 40x46x46 i nie mam tam zamiaru hodować wymagających korali tylko jakieś proste + ukwiał dla błaznów (szkoda tylko że tam nie chcą zamieszkać)

Czy znajdę może jakiś bardziej budżetowy falownik z możliwością sterowania czy sw-2 jest najtańszy

Patrzałem też na Hydor 900 i 1600 ale nie mają możliwości sterowania

Co byście jeszcze polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tego co piszesz, wynika że właśnie szukasz pompy cyrkulacyjnej firmy Jecod/jebao :) . Są ok. robią to co do nich należy. Przy tak maleńkiej pompce, nie powinno mieć to większego znaczenia czy to Tunze czy jecod. Aczkolwiek Tunze to klasa sama w sobie jeśli chodzi o sprzęt. Niemniej jednak chiński jecod będzie w sam raz na Twoje potrzeby :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety szukam czegoś taniego z kontrolerem i nic innego niż jebao sw-2 nie znalazłem

Wiem że po kosztach mogę iść w jakieś JVP tylko czy to jest sens

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zadaj sobie pytanie na jak długo chcesz mieć tą pompkę? No jak na rok max dwa lata to jecod/jebao wystarcza 

 Co do tunze to te nowe nie wiem ile wytrzymają też idzie przeczytać że nie są tak trwałe jak kiedyś m mi z 4 szt została tylko 1 reszta kosz. Jebao 4 szt kosz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna 

Chciałbym coś co posłuży mi dłużej bo w najbliższym czasie nie spodziewam się na nagły przypływ gotówki żeby postawić większy baniak 

To może faktycznie iść w jvp i jak się wyśpię to już tak kasy nie żal będzie 

A powiedzcie mi czy są jakieś przelicznik przepływu wody 

No chyba że pralka wskazana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jebao czy jsv mogą paść po 6 meisiącach albo po 2 latach, tego nikt nie wie. Generalnie trwałość jest słaba. Ale i tak używam  jebao bo cena jest bezkonkurencyjna, są ciche i mają regulację. 

 

Przy jebao mam na myśli zarówno falowniki jak  i pompy, średnio falownik u mnie wytrzymuje ok 18 miesięcy, pompy (DC, DCT) podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra do baniaka wylądował jvp130 

Mam 2 lata gwarancji więc jak padnie to poleci na gwarancję 

Ustawiony jest na Maxa więc niby 4000l/h i sądzę że to jest ok 

A dla czego nie jebao to chyba na ten moment i mój budżet jest za drogi 

Wiem mogłem wybrać inny jvp ale 130 jest chyba najtańsza która jest mocowana na magnesie a to był priorytet w wyborze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazało się że przegiolem z przepływem wody bo mi przez nic poprzestawialo piasek w baniaku 

Dałem teraz na połowę jeśli regulacja działa ?

Zabieram się za robienie wody bo jutro nie będzie czasu i wtedy zobaczę co dalej z regulacją 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×