Skocz do zawartości
apper

akwarium na zamowienie - do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek odebrałem klejony na zamówienie zbiornik 120x60x80h. Szyba 10/12mm opti i float. Wybrałem jednego z najbardziej znanych i renomowanych na rynku wykonawców, którego nazwy póki co nie chciałbym podawać.  Przy słabym świetle na samochodzie trudno było to ocenić więc ograniczyłem się do sprawdzenia wymiarów i średnicy otworów. Zwróciłem pracownikowi jedynie uwagę na zarysowanie szkła przy jednym z otworów w szybie optiwhite.  Uszkodzenie jest od środka, ewidentnie widać, że frez się ześlizgnął podczas wiercenia i zarysował szybę.

3b5b52f284e64122med.jpg

 

Jest jeszcze odprysk na krawędzi przedniej szyby optiwhite. Musiał powstać jeszcze na etapie przed szlifem i polerem bo krawędź szlifu nie jest naruszona. Góra przedniej formatki z wykruszeniem:

02e4cf114d3e48d7med.jpg

 

Największe uwagi mam jednak co do spoinowania. W korespondencji  z wykonawcą zwracałem uwagę, żeby największą staranność przyłożyli  do spoinowania przedniej formatki optiwhite bo będzie to front zbiornika i tu niestety jest najgorzej. Nie jest to standardowy zbiornik i chciałem, żeby formatka ta było wklejona na dno i pomiędzy boczne szyby. Nie sięga ona również do samej góry zbiornika. Reszta szyb sklejona jest standardowo jeśli chodzi o ich ustawienie. Dolne, przednie narożniki to już naprawdę słabo jeśli chodzi o poziom wykonania.  Spoina jest nierówna, miejscami z odciskami palców. Na zdjęciach narożników widać również, że niestety dno jest wyżej niż boczne szyby. Widać to na poniższych fotkach. Nie jest to duża różnica (może 1mm), ale dno nie powinno tak wisieć. Kierowca mi podpowiedział, że nadmiar silikonu sam sobie obetnę nożykiem :) Jasne, że mogę, ale czy tak to powinno wyglądać?

Prawy przedni narożnik:

66213f8c8f312c7cmed.jpg

Lewy przedni narożnik

309159b4a89da9a2med.jpg

Spoinowanie szyby frontowej:

853f783446a54c67med.jpg

Nie mogę również zrozumieć dlaczego na prawie każdej formatce spoina jest różnej grubości... Styk przedniej formatki optiwhite z dnem to 2mm, spoina przedniej formatki optiwhite z bokami 5mm, górna formatka optiwhite z bokami 1mm, a boczne szyby z tylną 3mm... Dla przykładu gdzie spoina góry z bokami ma 1mm a boków z tyłem 3mm:

3ed4666f0ab38f0amed.jpg

Najbardziej bolą te fugi 5mm na froncie, spokojnie wystarczyła by tam spoina 2-3mm. Żeby chociaż te spoiny 5mm były równe i estetyczne. Niestety nie są... Zamawiałem zbiornik klejony "bezwałkowo" chcąc uniknąć przesadnie grubej spoiny. Wałków owszem nie ma, ale dostaję za to na froncie spoinę 5mm szerokości. Miałem już kilka zbiorników na zamówienie i wiem jak powinien wyglądać dobrze sklejony zbiornik. Może jednak mam za duże oczekiwania? Przeszłoby coś takiego u Was? Zastanawiam się co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, apper napisał:

Może jednak mam za duże oczekiwania?

Nie masz... Wykonanie tego akwarium to jedna wielka fuszera. Spoiny o gigantycznej grubości, pociapane paluchami, odpryski, rysy i inne kwiatki. Z taką estetyką to może się na sumpa schowanego głęboko w ciemnej szafce nadawać, ale na pewno nie na zbiornik który ma cieszyć oko.
Skontaktuj się z wykonawcą, przedstaw swój punkt widzenia na sprawę i spróbuj się z nim porozumieć co do usunięcia tych wszystkich bubli. Wg. mnie w grę wchodzi tylko rozklejenie i ponowne sklejenie zbiornika zgodnie ze sztuką + wymiana uszkodzonych elementów.
Jeżeli się nie uda po dobroci -> rękojmia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie tragedia, taki produkt nigdy nie powinien wyjść poza firmę, a już na pewno nie do klienta który za to zapłacił.
Nazwa firmy już wypłynęła na Nano, trochę trudno mi uwierzyć, że w AM wypuścili z firmy coś takiego bo do tej pory raczej nie mieli problemów z jakością i opiniami klientów.
Daj znać jak się sprawa rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skontaktował się ze mną poprzez email  Aqua Medic Polska. Nie mam zgody na dosłowne zacytowanie odpowiedzi więc napiszę jaki był jej sens.

Aquamedic przesłałem te same zdjęcia, które są w tym temacie i taki sam opis problemu. Moim życzeniem było naprawienie zbiornika poza kolejnością na wolny od wad i ewentualny rabat od zamówienia jako rekompensatę za niedogodności i wydłużenie realizacji zamówienia. Aquamedic twierdzi, że widział zbiornik przed wysyłką i według jego oceny wszystko było z nim OK. Jego zdaniem zdjęcia są robione w bardzo dużym przybliżeniu i dlatego niedoskonałości są tak widoczne. Zamieściłem specjalnie zdjęcie z linijką, żeby było widać, że to nie są jakieś zdjęcia makro...

Aquamedic przeprosił za to, że zbiornik nie spełnił moich oczekiwań. Jego zdaniem firma Aqua Medic Poland nie posiada sprzętu ani umiejętności pozwalających na wykonanie zbiornika na wyższym poziomie niż ten zaprezentowany (użył dokładnie tych sformułowań " sprzęt i umiejętności"). Zaproponował mi poszukanie firm, które pracują np dla branży jubilerskiej i potną mi szkło przy użyciu CNC... Dalej Aquamedic pisze, że fugi mogą być różnej grubości z uwagi na tolerancje cięcia formatek do 2mm. Według niego klejenie mogłoby być dokładniejsze gdyby AquaMedic posiadał specjalne pozycjonery (??), ale firma ich nie posiada. Uszkodzenie szkła przy otworze powstało według Aquamedic przy wycinaniu otworów wodą co jak twierdzi może się zdarzyć przy mniejszych otworach. Do wyłupanej krawędzi formatki, nadmiaru silikonu  i dna wklejonego nieco wyżej niż boczne szyby Aquamedic się nie ustosunkował.

Przesłałem Aquamedic również link do tego tematu i opinii użytkowników - Aquamedic stwierdził, że nie czytają ani nie udzielają się na forach akwarystycznych.

Jedyną propozycją Aquamedic jest zwrot całości kwoty na konto i odebranie zbiornika przy najbliższej okazji. Szczerze mówiąc zostawia mnie to po prostu z problemem. Przed umówionym terminem odbioru rozebrałem stary zbiornik i całe życie z niego przełożyłem do mniejszego, tymczasowego zbiornika. Starego zbiornika już niestety nie mam bo go rozkleiłem przy rozbiórce...

Liczyłem po prostu na ekspresową naprawę a tak czeka mnie ponowne szukanie wykonawcy i tygodniowe/miesięczne terminy... Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dla Aqua Medic jestem po prostu za małym klientem. Łatwiej jest im zwrócić pieniądze niż podjąć się naprawy. Do naprawy trzeba by zabrać zbiornik, rozkleić go, wymienić niektóre szyby a następnie ponownie dowieźć do mnie. Trudno mi uwierzyć w to, że nie są w stanie skleić zbiornika na wyższym poziomie i wolnego od wad.

Tak to na dzisiaj wygląda. Aquamedic już dzisiaj chciał przesłać mi pieniądze. Zastanawiam się co robić bo nie uśmiecha mi się czekanie kilku tygodni na kolejny zbiornik kiedy wszystko kisi się w tymczasowym.

 

Edytowane przez apper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami przyznają, że nie mają sprzętu ani umiejętności aby wykonać to zlecenie lepiej, więc chyba nie masz co się zastanawiać nad poprawkami tylko zwróć akwarium i weź pieniądze. Co by nie mówić, trzeba oddać firmie, że zachowali się fair i nie uciekają od odpowiedzialności, zaproponowali rozwiązanie. Nie ma sensu rozbijać tego na atomy i oceniać.

Taka moja mała dygresja. Tutaj jest bardzo dobry moment dla innych firm, żeby zaistnieć, zebrać dobry PR i pokazać, że takie zlecenie jest do zrobienia, da się je wykonać dobrze, a może nawet w krótkim czasie czasie gdy sytuacja w jakiej został postawiony klient jest niecodzienna. Idealna marketingowa okazja ?.

Edytowane przez naFiji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakończeniem sprawy to poprosiłem aquamedic o zwrot pieniędzy i odebranie zbiornika. Zlecenie na sklejenie nowego przyjęła erybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakości już nie będę komentował bo została już podsumowana, na początku trudno mi było uwierzyć w to co zobaczyłem na fotkach. Pozytywne jest to, że sprawa się stosunkowo szybko rozwiązała bez niepotrzebnych przepychanek z firmą.
Pochwal się jak dostaniesz nowy baniak bo wygląda to na interesujący nietypowy projekt :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×