Skocz do zawartości
smithpl

Promocja forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że często bywam na forum i często dość rozmawiam z osobami początkującymi w akwarystyce morskiej, pomyślałem że może warto by trochę je promować jako "niezależne" forum de facto nie związane z żadnym sklepem.

W związku z tym poddaje Wam pod dyskusję ten wątek.

Moje propozycje?

1. Wyprodukowanie pewnej ilości naklejek, folderów, plakatów

2. Namówić Firmy/sklepy, które de facto też się tu reklamują, do umieszczenia informacji o forum.

3. Namówić portale związane z zoo i akwarystyką o wymianę banerową

4. ....

Jak? ano na pewno wśród nas są osoby które mogą pomóc przy wyprodukowaniu w sumie małych ilości tych materiałów.

:spiteful::dance3::sad::dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niezależne (pisane razem) forum samo się obroni. Poniekąd w jego mniejszej popularności tkwi siła.

Nikomu z branży nie zależy tu na promocji, właśnie z racji mniejszej popularności. Oczywiście nie twierdzę, że nie występuje tu problem klakierów, ale na pewno mają utrudnione działanie.

Wystarczy, że wszyscy znają to forum jako nie związane z biznesem zoologicznym. A jak nie znają to może warto pomyśleć o umieszczeniu tej informacji w nazwie portalu. Tak aby informacja była na stronie głównej, tylko nie gdzieś na dole w stopce (której nikt nie czyta) tylko na górze przy nazwie.

Mnie cieszy, że nie ma tu działań podszytych branżowym kolesiostwem. Jakoś nie ma tu tylu spięć co na drugim forum. Jest spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie twierdzę, że nie występuje tu problem klakierów, ale na pewno mają utrudnione działanie.

O mnie chodzi ? :sad: problemu z działaniem nie mam, loguje się kiedy mam czas i przeglądam co mogę :spiteful:

A tak na poważnie, to rozpromowanie forum w pewnym momencie uczyni je podobnym do nano, co wpłynie moim zdaniem źle na jego formę. Jeśli chodzi o nano to nie loguję się tam od czasu kiedy jeden z moderatorów o mojej wypowiedzi dotyczącej książki, którą spłodził Łukasz Kur, stwierdził że promuje ten produkt i zamknął temat. A chodziło jedynie o opinię dotyczącą zawartych w niej informacji. Nie chciałbym, aby i tu dochodziło do sytuacji kasowania linków, czy edytowania czyjejś wypowiedzi bo nie odpowiada ona moderatorom.

Poza tym obecna ilość poruszanych codziennie tematów pozwala je wszystki śledzić. Oczywiście z drugiej strony jest to, że w dziale targowisko nic się praktycznie nie dzieje, ale jeśli chodzi o inne działy to jest w nich poruszana całkiem normalna ilość tematów.

P.S.

Jest jeszcze jedna zaleta mniejszej ilości urzytkowników. Udzielając się regularnie w tematach, ma się wrażenie jakby dobrze znało się osoby odpowiadające, bo często zdarza się czytać opinie podobnej grupy urzytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, była to tylko propozycja :-)

Myśle ze problem tamtego forum to fakt mocnego powiazania ze sklepem "troche jak polski rynek za PRL" likwidacja konkurencji przez trzymanie za "morde" - i to czyni glowny problem oraz postawe modów zachowujących sie jak "milicja" - zamykaja bez slowa :-)

Chodzilo mi bardziej o uzyskanie wiekszej ilosci merytorycznej tresci - ale w sumie - samo sie obroni.

PS. Widze ze zainteresowanie nikle ( na ilosc odwiedzajacych ) wiec jak Admin chce to mozna usunac ten watek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka sklepow promowalo nasze forum wklejajac banner na strone glowna, jakos tych bannerow teraz nie widac :spiteful: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko tu jestem ale wtrace 3 grosze...

Im wieksze forum tym wiekszy syf... naprawde mam doswiadczenia z najrozniejszych (harleya, norweskie, morskie, astronomiczne(najmniej), motocyklowe, samochodowe etc)

poza tym w takich molochach zawsze stara gwardia zostaje po czasie usunieta w kat... konczy sie to zamilknieciem lub zyciem na PW plus smietnikiem na podforach...

nie twierdze, ze tak MUSI byc ... ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Widze ze zainteresowanie nikle ( na ilosc odwiedzajacych ) wiec jak Admin chce to mozna usunac ten watek...

To nie to forum żeby osuwać :-P

ps. wczoraj został pobity rekord osób przebywających na forum. 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę jak się popatrzy na statystyki tego kto jest online, to praktycznie zawsze jest tyle samo zarejestrowanych jak i gości. Oznacza to nie mniej tyle, że forum się w sieci odnajduje a poprostu jeszcze część osób je przegląda nie rejestrując.

Dodatkowo patrząc na ostatnie dni to poruszono wiele tematów. Do tej pory na stronie głównej mieściły się wątki poruszane w ciągu dnia, obecnie nie koniecznie. Pojawia się więcej osób nowych, które zaczynają pytać i uzyskują całkiem sporo odpowiedzi. Moim zdaniem forum się rozwija w idealnym tempie, dając przy okazji nam możliwość zobaczenia co jeszcze można poprawić.

P.S.

Tomku jeśli możesz to, czy da rade zmienić plusy w widoku forum (tam gdzie poruszono nowe tematy) na cyferki informujące ile nowych tematów poruszono/były odpowiedzi. Obecnie mam wrażenie, że nie czytam wszystkiego co jest poruszane bo już nie pamiętam co odwiedziłem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamiast zająć się produkcją bannerów/ulotek i nagabywaniem właścicieli portali/sklepów, lepiej skupić się na ulepszanu, upiększaniu forum, wprowadzaniu nowych funkcji.

Celem tego forum nie jest przyciągnięcie jak największej liczby osób (czyt. potencjalnych klientów), ale zgromadzenie wartościowej treści i zbudowanie pewnego rodzaju społeczności. Nie idziemy w ilość, ale w jakość :smile:

Forum rozrasta się dość "naturalnie" i moim zdaniem jest O.K. Obecnie obserwuję tendencję wzrostową w odwiedzinach forum (pewnie to po części zasługa pogody, ale jednak :P), najwięcej odwiedzających trafia na forum z wyszukiwarek, troche mniej bespośrednio, a najmniej z linków znalezionych w sieci.

P.S.

Tomku jeśli możesz to, czy da rade zmienić plusy w widoku forum (tam gdzie poruszono nowe tematy) na cyferki informujące ile nowych tematów poruszono/były odpowiedzi. Obecnie mam wrażenie, że nie czytam wszystkiego co jest poruszane bo już nie pamiętam co odwiedziłem. :D

Speszal for Ju u góry w meniu:

"1 Nieprzeczytany Post od Twojej ostatniej wizyty" :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że forma pierwszej strony, ktora się zmieniła, miała duży wpływ na zwiększenie odwiedzin strony (nie zwiększenie użytkowników chociaż o tym nie wiem). Poprzednio wchodzac na strone i widzac posty np. z lipca można było pomysleć, że nic tutaj się nie dzieje:) A jednak sie działo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem metoda na podniesienie popularnosci forum jest prosta. jesli zdefiniujemy sobie podstawowa wartosc nano-reef.pl , ktorą moim zdaniem jest ilość zgromadzonej wiedzy, to to co jest potrzebne, aby aqua-reef.pl stało się rzeczywistą alternatywą to po prostu wiedza jaka gromadzi się w dyskusjach.

w tej chwili jest spora czesc userów, ktorzy zakladaja wrecz te same watki i tu i tam.

jesli te kilka osob sie zbierze i konsekwentnie przez pół roku będzie pisać tylko tu, to tam już bedzie mniej, a tu coraz wiecej.

od razu mowie, ze moich postow jak dotad na nano-reef.pl nie wycinano, scysji zadnych nie mialem, wiec tez nie mam powodow, zeby zyczyc zle.

nie podobaja mi sie tam inne rzeczy.

- strona techniczna forum , ktore moim zdaniem drepcze w miejscu korzystajac ze starego i malo funkcjonalnego silnika. po prostu slepa uliczka i z roku na rok bedzie gorzej (zebym musial kilka godzin probowac zanim udalo mi sie avatara wczytac...).

- czasami nie podoba mi sie cenzorstwo, chociaz mnie osobiscie akurat nie dotknelo jak pisalem wyzej.

- brak wizji i planu rozwoju, zmiany sa czasami malo przemyslane, wprowadzane bez wyraznego uprzedzenia userow co skutkuje zaskoczeniem i niezadowoleniem (przyklady : kiedys wprowadzenie znaku wodnego na fotografiach, ostatnio egzekwowana twardo zmiana regulaminu targowiska z wymogiem zamieszczania fotografii, wczesniej jeszcze dopisywanie kawalkow kodu ulatwiajacego przegladanie np tylko nowych postow-to byla naprawde amatorszczyzna z testowaniem na userach przez kilka dni)

- i moim zdaniem na forum tego typu (gdzie wiedza jest wartoscia) najwiekszy disaster bez widocznego planu recovery : funkcja szukaj, po prostu dramat, zeby pod koniec 2009 roku wygladalo to tak żałośnie. od kilkunastu lat juz sie nie zjamuje programowaniem, wiec wypadlem z obiegu, ale czy naprawdetak trudno jest chociazby wlaczyc google jako wyszukiwarke ?? jakos mi to bardzie wyglada na sprawy zwiazane z poprzednim punktem czyli brakiem planu.

wiec jak calosciowo popatrzec to jest tylko jeden powod dla ktorego zdecydowana wiekszosc zaglada na nano-reef.pl - jak wyzej - masa wiedzy zgromadzona podczas kilku lat dyskusji. z tej sily tak naprawde wynikaja wymienione wyzej slabosci - po co usprawniac forum skoro ludzie i tak musza tu zajrzec bo nie maja wyboru???

wiec smithpl (i inni) masz spora wiedze (dzieki za odpowiedzi na pw o ledach), sporo do powiedzenia, jak chcesz aby sie rozwijalo aqua-reef.pl, to pisz tutaj, a nie na nano-reef.pl. kazdy unikalny temat, rzeczowo i fachowo potraktowany podnosi wartosc i aktrakcyjnosc tego miejsca. kazdy dublowany post pomoga wiecej nano-reef.pl niz aqua-reef.pl, kazdy post unikalny tam , a nie tu, to działanie wprst na szkode aqua-reef.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, dziękuje za zmiany, ale mam jeszcze jedną prośbę zatem. Czy możesz dodać gdzieś tam "oznacz wszystkie jako przeczytane" :) Wynika to z tego, że dzisiaj akurat pojawiło się sporo postów działu targowisko ze sprzętem, którego nie potrzebuje i aby znikła liczba ile mam nie przeczytanych postów nie wystarczy się przelogować, bo do puki nie wejdzie się na temat nie znikają one z tej listy :)

Mam nadzieje, że nie zamotałem za mocno i wiesz o co chodzi B)

Dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mariusz już znalazłem, natomiast mam jeszcze prośbę o opcję szukaj. Napisałem właśnie temat o kH i jak wpisuje "kh" lub "dkh" to nie znajduje nic, reaguje na "twardość wody" natomiast, ale częściej szuka się kh. Czy można to jakoś ustawić. Tagi nie mogą być mniej niż 3 litery więc dałem "dkH" i "twardość wody"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz można dodawać i szukać tagów 2 literowych.

Natomiast szukane słowo musi mieć minimum 4 litery i ja niestety nie moge nic z tym zrobić, za mało mocy mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum to i tak mamy jak Koncert Życzeń, "mówisz-masz" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×