Skocz do zawartości
smithpl

MAX-S LED kolejny ciekawy projekt dla nano rafek

Rekomendowane odpowiedzi

raku-kraku ma już tą lampe i jest z niej zadowolony ja się przymierzam do zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w jednym sklepie akwarystycznym miałem okazje testować lampy MAX-S LED 110W. Mówiąc krótko tandeta w ładnym opakowaniu. Regulacja barwy światła polega na włączeniu lub wyłączeniu ledow białych lub niebieskich. Od właściciela lampy dowiedziałem się że wentylatory bardzo hałasują, a w szczególności ten z transformatora.

Nie miałem żadnych urządzeń do testowania natężenia światła ale dałem rade patrzeć się centralnie w świecące ledy. Gdy pierwszy raz odpaliłem Przemka lampy Black Python 120W niefortunnie skierowałem lampę prosto w oczy, tak mnie oślepiła ze 5 min dochodziłem do siebie a przez kolejne 15 min wszędzie widziałem takie czarne kropki po ledach tak jak by się klisza mi w oku wypaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w jednym sklepie akwarystycznym miałem okazje testować lampy MAX-S LED 110W. <...>

Mariusz, a możesz napisać gdzie widziałeś te lampy i w jakiej cenie były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem je w Tritonakvarium na Enhagsvägen 9 w Täby. Nitk tych lamp nie sprzedawal tylko jeden koles przyszedl sie pochwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś, kto posiada tą lampe się wypowie? Korale lubią jej światło? Bo posiadacz black python'ów, doświetlający swoje oczy, swoją wypowiedzią jakoś mnie nie przekonuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo posiadacz black python'ów, doświetlający swoje oczy, swoją wypowiedzią jakoś mnie nie przekonuje;)
no tak bo ci co kupili Black Pythony mają klapy na oczach/ulegli czarom/podpisali cyrograf*, a Przemek to potężny szaman voodoo co potrafił praktycznie już cały świat omamić:good:.... ale to typowo "po naszemu" - caeca invidia est...

*-niepotrzebne skreślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus masz adres email do tego sklepu ? Kupilbym dwie lampki. Z clem do UK raczej nie powinno byc problemu wiekszego. Nie moge przebrnac przez te krzaczki na stronie nawet przy pomocy translatora z google :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie na lampę Black Python nie stać , zastanawiałem sie nad kupnem tego maxspecta lub Aquarium Led Modular Lamp Rev.2 tylko szkoda że w niej się nie da załanczać oddzielnie białych i niebieskich tak jak w max spect czy naparwde ten max spect to taka chała? Raku kraku narazie na nią nie narzeka zobaczymy jak wsadzi korale jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mariusz z racji doświetlania oczu, poleca python'a (swoja drogą to bardzo "zacna" nazwa:D), natomiast opisze ktoś, kto oświetlał właściwe dla tej lampy korale, a nie tylko oczy (prześwielone zresztą python'ami;) )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem do czynienia z zadna z tych lamp. Pythony od przemka to faktycznie potezne bestie :good: ciekawi mnie tylko czy w ich przypadku nie jest tak jak z profiluxem np. Gdzie nie uzyto zadnych kosmicznych technologii tylko genialny software. Mysle ze spory procent ceny pytonow to wlasnie mozliwosci ich oprogramowania a nie samych diod. A mnie osobiscie bardziej zalezy na samym swietle niz mozliwosciach sterowania nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu ma wyjść nowa partia tych lamp, wersja 80cm 170W i 230W,

wersja 40cm 110W, 160W i 180, wszystkie z funkcją księżyca

W nowej werjsi 40cm i 80cm jest oddzielna kontrola nad niebieskim światłem i białym , białe światło można podzielić na 2 do 3 grupy kontrolne.

oprucz linek do wieszania lamp można też bedzie wybrać regulowaną podstawę do lampy

2811_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,do licha bylbym rownierz zainteresoawny ta lapma[60cm],ktos juz tu wspomnial iz fajnie jakby sie zebrala gropka zlorzona chociarz z kilku osob,czy sa jacys chetni z tego forum do zakupu takiej zabaweczki,pozdrawiam i prosze o jakies info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj sam, jak widać, wielu ma obawy, dla tego nie ma też chętnych na GRUPOWE zakupy.

Jest super sprzęcior do kupienia w kraju, NASZEJ rodzimej produkcji (choć tylko składnie, ale dobre i to) i to od DWÓCH producentów. Po kiego dorabiać zagraniczny kapitał ?

Widać, już, że ludzie PRZELICZYLI i wyszło, że NIE OPŁACA się sprowadzać, lepiej kupić na miejscu i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą przeczytałem na szybko cały wątek

Niestety jestem po imprezie u chrześniaka więc jak napiszę coś nie po Polsku proszę mnie ni zlewać... (jestem już dosyć ale za....)

tu jest link gdzie indywidualnie przy nawet małej znajomości Angielskiego z hongkongu były już do nas sprawdzne te lampki

http://www.fish-street.com/product_details.php?category_id=118&item_id=454&currency_code=EUR

cena faktycznie 425 usd tyle, że transport ok 50 dolców za każde 5 kg czyli jedną lamkpkę 180 wat (więc zakup zbiorowy nie będzie tańszy)

Do tego cło i VAT (można się z nimi dogadać wsadzą fakturę poniżej 50 usd i się celnik nie przywali) więc tylko przesyłka. Problem jest tylko taki, że jak taka przesyłka zaginie to jesteśmy 375 usd w plecy na każdej lampce.

Potwierdzam u raku-kraku ta lampka chula i z tego co mi pisał wcześniej (ma dwa moduły po 160 wat) na akwarium 120x60x60 wszystko jest ok a ilość światła powalająca.

Raku sorry za prywatnąwyciczkę ale to dla dobra zbiorowości ale w tym link sklep chwali się polisch customers.

A teraz sedno sprawy

Te lampki mają duże zasilacze ze sterowaniem i tu jest problem - sterowanie to górnolotne pojęcie. Mają wprawdzie tajmet i kontrolę tempertury radiatora z awaryjnym wyłączaniem (tylko model 160 i 180 W) ale nic poza tym - włączenie i wyłączenie o konkretnym czasie na twardo bez ściemaniania - to można w zwykłym module załatwić dimerkiem za 18 PLN z Allegro czy marketu budowlanego - nie krytykuję tych lampek - mam nadzieję, że są na początku drogi i napewno w niedługim czasie dopracują oprócz ładnego design'u zewnętrznego jeszcze sterowanie.

Na ten moment fakty są takie cena jednego modułu 160 W po sprowadzeniu ok. 450 do 500 usd co daje kwotę pomiędzy 1200 a 1500 PLN (bez cła i VAT- każdy sobie przeliczy czy to się opłaci - zważając na gwarancję i "ryzyko" transportu.

Ponieważ ta technologia się mozno rozwija ja poczekma jeszcze troszkę z ledami.

Sorry za przynudzanie i pisownię - ale to rozwinąłem we wstępie

alem się rozpisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×