Skocz do zawartości
PaTis

zapylona woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, dzisiaj zwracam się uprzejmie z prośbą o pomoc dotyczącą mojej wody.

Sprzęt:
60L Zbiornik
odpieniacz Dophin PS2012
Cyrkulator
Piasek Red Sea Life reef base (żywy, nawet jakiś ślimaczek jeszcze walczy o życie)
panel (dosłownie) z paskami LED (oczywiście nie na stałe tylko tymczasowo)
Grzałka

Akwarium zalane przed wczoraj, czytałem że mętnienie wody powinno zaniknąć do doby. Byłem cierpliwy ale zaniepokoiło mnie to że odpieniacz zawalił się jakby pyłem który mocno pachniał kredą (taka białą jak w szkole kiedyś była) jak i również wszystko w akwa jest pokryte warstwą pyłu. Akwarium zalałem w ten sposób że na sam początek wsypałem piasek, nie płukałem go gdyś na worku widniałą instrukcja prawiąca że nie ma takiej potrzeby, potem dolewałem po 5L wody (nie mam większego wiadra) do której dosypywałem od razu soli i to się tak mieszało dopóki zbiornik się nie wypełnił. Na koniec odpaliłem odpieniacz i skorygowałem poziom zasolenia. Dodam że  odpieniacz który mam pełni tez funkcję filtra kaskadowego ale wywaliłem wszytko ze środka. Wczoraj czyli po dobie chodzenia wsadziłem watolinę do odpieniacza żeby sprawdzić czy coś to zmieni. Po kilku godzinach cała wata była zawalona jakimś dziadostwem.
Sam nie wiem co teraz mam zrobić, czekać dalej i płukać tą watę czy może jest jeszcze coś co mogę zrobić?

post-5532-0-56053000-1466664304_thumb.jpg

post-5532-0-99295400-1466664337_thumb.jpg

post-5532-0-37636100-1466664384_thumb.jpg

post-5532-0-23077100-1466664421_thumb.jpg

post-5532-0-74660000-1466664470_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety jest wada tego piasku. Pyli i jest bardzo drobny. Pozostaje tylko wate zmieniać i czekać aż się woda wyklaruje. Sprawdź czy cyrkulator i odpieniacz nie powodują ruchów piasku, bo przez to dłużej może się woda klarowac. Ja u siebie dostałem grubsze w te miejsca gdzie cyrkulacja przesuwają piach i się po kilku dniach uspokoiło.

Tapnięte mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Dzięki za szybka odpowiedź.
Watę płuczę pod kranówką potem zostawiam żeby wyschła potem przepłukuje w wodzie RO i z powrotem do filtra, czy tak jest dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czas klarowna wody wystarczy. Potem lepiej wywalić i dać nowa bo nigdy nie wypluczesz dokładnie i będzie gniło.

Tapnięte mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata pomogła dzisiaj rano już widać całe dno i sprzęt! A więc potrzymam jeszcze tą watę tak z tydzień potem wsadzę nową. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo proponuje założyć kaskade fzn-3 z wata i do jutra rana będzie juz dobrze :).

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×