Skocz do zawartości
fal

Fotki 500 L

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo mogę większe fotki wstawiać

3171_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obciążaj serwera używając galerii forum, tylko wrzucaj na jakiś fotograficzny np. ImagesHack i tylko wstawiaj link klikając na ikonę z obrazkiem w oknie edycji.

Myślę, że rozmiar 900pix na dłuższym boku nie rozwali widoku forum a monitorki to już raczej standard 22" albo i więcej.

Z tym reaktorem mógłbyś więcej coś powiedzieć, co było przyczyną awarii ? i jaki efekt tego zdarzenia.

Mam wielką chęć odpalić reaktor u siebie i szukam wszystkich zagrożeń, bo korzyści to jakoś tak przez skórę czuje, że są i to nie ekonomiczne ale raczej chemiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal zainstaluj sobie Picasa google, fajny program, ogarnia zdjęcia, a jak sobie konto założysz, to masz możliwość zakładania galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym reaktorem mógłbyś więcej coś powiedzieć, co było przyczyną awarii ? i jaki efekt tego zdarzenia.

Mam wielką chęć odpalić reaktor u siebie i szukam wszystkich zagrożeń, bo korzyści to jakoś tak przez skórę czuje, że są i to nie ekonomiczne ale raczej chemiczne.

Jeśli chodzi o awrię reaktora , no cóż generalnie muszę być obiektywny jest to tylko i wyłącznie moja wina , reaktor ktory mam THCSKIBA nie jest do końca przystosowany do pomp zasilających zewnętrznych , w moim przypadku pompa AM SP 3000. Nieopatrznie przykręcilem na wyjściu zawór tak , zeby wyciek byl jedna kropla na sekundę , jak się później okazało wytworzyło się tak duże ciśnienie w reaktorze , że wypchnęlo pompę wewnętrzną , która jest odpowiedzialna za cyrkulację wewnątrz reaktora i cała zawartość reaktora w jednej chwili znalazla się w sumpie. Efekt końcowy jest taki , że CA skoczylo gwaltownie do góry, to samo dotyczy KH , efekt końcowy jest taki , że niemal wszystkie SPS odeszły w przeciągu tygodnia , pojawil się glon i wogole wszystko szlak trafił , oczywiście po za rybami i miękasami.

Dzisiaj jestem na etapie , stabilizowania wody , CA , KH itd.......

W zasadzie wszystko zaczynam od nowa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli awaria typowo SPRZĘTOWA.

Hmm .... a jakie jest lekarstwo by się to nie stało ?

Sam chciałem od Rafała reaktor, ale tak zmontowany przez niego na 100% z pompkami, sondami i innymi pierdołami bym nic nie musiał dokładać.

Ale nie przeciągam już offtopa, było minęło, oby ci się w baniaku jak najszybciej zrobiło znowu czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli awaria typowo SPRZĘTOWA.

Hmm .... a jakie jest lekarstwo by się to nie stało ?

Sam chciałem od Rafała reaktor, ale tak zmontowany przez niego na 100% z pompkami, sondami i innymi pierdołami bym nic nie musiał dokładać.

Ale nie przeciągam już offtopa, było minęło, oby ci się w baniaku jak najszybciej zrobiło znowu czysto.

wystarczy podłaczyć go grawitacyjnie i po sprawie :D , nie ma wowczas wytworzenia się tak dużego ciśnienia wewnątrz reaktora.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-315-013743000 1291059059_thumb.jpg

post-315-004321700 1291059105_thumb.jpg

post-315-035637700 1291059134_thumb.jpg

post-315-011981400 1291060760_thumb.jpg

Edytowane przez fal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi , że zdjęcia się Wam podobają :),

post-315-067045500 1291063822_thumb.jpg

post-315-021846700 1291063851_thumb.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moja Acra , która pod wpływem oświetlenia zmienia kolor z fioletowego na niebieski :),

post-315-057747900 1291120517_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moja Acra , która pod wpływem oświetlenia zmienia kolor z fioletowego na niebieski :),

sorki za off topa ale mam ten sam problem ! kilkakrotnie kupione acry zielone albo różowe zmieniły u mnie kolor na niebieski ! co za ch....a ? dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się w zbiorniku nowi mieszkańcy :)

post-315-051456700 1297554082_thumb.jpg

post-315-070432200 1297554118_thumb.jpg

Swoją drogą może ktoś z Was wie co to za Acropory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×