Skocz do zawartości

Lowiczak

Ikra
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Lowiczak

 • Tytuł
  Newbie

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Akwarium
  54
 • Skąd
  Łowicz, łódzkie

Ostatnie wizyty

130 wyświetleń profilu
 1. Zastanawiam się czy to nie zdecydowanie za wcześnie ponieważ nie nabyłem jeszcze podstaw ale czy takie 200 litrów nie było by zdecydowanie lepsze do nauki postaw niż to moje planowane 800 znalazłem ogłoszenie https://allegrolokalnie.pl/oferta/akwarium-morskie-200l-zwq, mam ok 50 km czytałem już nieco o transporcie ryb i korali. Tak czy inaczej, czy istnieje duże prawdopodobieństwo pozytywnego transportu takiej ilości zwierząt oraz czy, wiem że ciężko odpowiedzieć za kogoś ale może ktoś z Was tak zaczynał zbyt wcześnie i czy skończyło to się pozytywnie czy jednak najpierw wiedza na sucho a później taki zakup.
 2. Lowiczak

  Budowa lampy ok 16 świetlówek T5

  Staram się poznawać podstawy, każdy link jaki mi podajecie jest sprawdzany, oglądam sporo filmów, a ta lampa i słowo priorytet to znów nie trafiony źle odebrany wyraz, na pewno nie dotyczy ogółu a jednej konkretnej rzeczy (programu) ale mniejsza z tym ... Zanim zacznę zakładać i jeśli w ogóle to nastąpi to minie sporo czasu, najpierw muszę się zagłębić w temat i finalnie czy temu podołam. Bo nie chcę aby to było jak ze szczeniaczkiem kupowanym pod choinkę dla dziecka. To ma być zaplanowana i przemyślana decyzja.
 3. Lowiczak

  Budowa lampy ok 16 świetlówek T5

  Priorytetem dla mnie było to co napisałem i na tym się skupię jak zdecyduje się aby zrobić sobie lampę, dzięki za podpowiedzi, na ta chwilę już mi to rozjaśniło temat DIY własnej lampy a w szczególności moją strefę czasową, na której się tak skupiłem.
 4. Lowiczak

  Budowa lampy ok 16 świetlówek T5

  to mam w dzień gasić światło a świecić w nocy?, czy raczej jak w Polsce jest dzień to świece a jak noc to gaszę bo przestaję rozumieć temat oświetlenia akwarium
 5. Lowiczak

  Budowa lampy ok 16 świetlówek T5

  pisząc strefa czasowa Polska mam na myśli że słońca w Polsce wstaje np. dnia 18 stycznia wstaje o 7:30, 18 lutego o 6:48, 18 marca o 5:35, 18 kwiatnia o 5:49, 18 maja o 5:00, 18 czerwca o 4:39, 18 lipca o 4:48, 18 sierpnia o 5:38 18 września o 6:22 18 października o 7:05 18 listopada o 6:54 18 grudnia o 7:30 nie wyobrażam sobie że ustawię na stałe wschód słońca o godzinie 6:00, to samo dotyczy zachodów słońca
 6. Zanim założę akwarium muszę się do edukować, wydaje mi się że nie ma na rynku lamp pod zamówienie, na razie planuję sobie akwarium 180x70x70 i planuję wykonać dla siebie lampę z min 16 świetlówkami T5 bo do edukowałem się na tyle że stwierdziłem że to światło jest odpowiednie. Mam zamiar napisać sobie program aby reagował na pory roku i w zależności od pory roku dla daje strefy czasowej (Polska) załączał i wyłączał oświetlenie, załączając świetlówki poczynając od najmniejszej 14W sukcesywnie załączając kolejne, taki mój wschód słońca. Chodzi również o to abym na komputerze i telefonie mógł skorzystać z moich domyślnych ustawień programu lub zmodyfikować to jak będę chciał, dodatkowo abym mógł sobie telefonem załączać zdefiniowane światło jak ktoś do mnie przyjdzie i będę chciał zaprezentować kilka wariantów kolorystycznych akwarium. Do tego oczywiście automatyczne/programowe sterownie chłodzeniem lampy z kilkoma czujnikami temperatury. Standardowo licznik pracy konkretnej świetlówki z możliwością zamiany ich miejscami na co program ma reagować i kontrolować zużycie konkretnej pojedynczej świetlówki po zamianie miejscami. Można to wzbogacić o czujniki natężenia światła kontrolując czy któraś ze świetlówek nie uległa awarii. Koszt takiego sterownika wyszedł mi około 400 zł, programu nie liczę, ale to tak ok miesiąc pisania wolną chwilą po pracy. Reasumując, czy coś takiego już jest bo może nie warto się bawić w tego typu rzeczy.
 7. Lowiczak

  Osiem stworów

  W filmie nie było informacji o tym czy robak spagetti, rurówka oraz spirorbis są złe i należy je tępić czy jednak zostawić?
×