Skocz do zawartości
Edyta27

Moje oczko 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

 

Moim zdaniem powinien byc wprowadzony całkowity zakaz sprowadzania tej ryby, bo nie nadaje się w ogole do 99,99% akwarium,z powodu tego że rosnie zbyt wielki jak na rybke akwariową.

A jak widze głąbów co wpuszczaja Hepcia do akwarium mniej niz 200l to ju kompletna masakra.

to pojechałeś - może czasem coś poczytać zanim komuś pojedziesz :down:

 

O prosze, jarek atakuje jarka. To ci powiem panie nnie głąbie że w stopce mam nową kostke 200L. Hepatusy i inne ryby miałem w starej pięćsetce. Gdybyś był głąbem to byś wiedział i widział, bo miałem tu zdjęcia. Jestem na tym forum od 2006 roku

 

pozdrawiam pana niegłąba

 

Jarek co zrobić tacy też się trafiają :P

Jak tam zdróweczko

Kiedy zasalamy nowe (mniejsze )szkiełko

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat przyjechały moje 4 ładne lps ,jak sie ładnie zaaklimatyzują to zrobię fotki ,niestety jeżowiec przyszedł martwy szkoda bo był piękny ,ale zamowiłam sobie 2 mam je mieć na 2 tydzien .Miałam dziś małą katastrofę jeden z sps do polowy stracil nagle tkankę a już był spory nie wiem co mogło być przyczyną bo resztę koralowców jest super ,musiałam go o ponad polowę przyciąc i 2 mniejsze gałazeczki przykleić trochę zabawy było ,bo kleiłam jeszcze nowe koraliki,strasznie mi było szkoda tego co poprzycinałam ,ale cóż może chociaż troszkę się coś z niego uratuje ,jeśli chodzi o pokolca hepatusa tak mnie czasami wkurza że mam ochotę spuścić go do kibla ,zobaczymy kto dłużej wytrzyma on czy ja .Pozdrawiam wszystkich serdecznie Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechał ale z racją nawiązując do treści jaro37 hepatusa w 200l to ma święta rację ale i 400litrów na tą rybę jest mało zresztą widać wielkość tego osobnika tutaj. Widziałem kiedyś byka to nadawał się do co najmniej do 2 metrów 800l. Jeśli nie wyrosła to znaczy że skarłowaciała.

 

Akwa prima sort ale zółtek dalej zestresowany blady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "głąb"mialem na mysli ze jest niedouczonym w temacie akwarystyki a nie ze caly jerst głąbem i nie umie butów zawiazać czy innych podstawowych czynności,takze luzik panowie i niech Hepatus plywa sobie w oceanie albo u akwarysty który jest w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki,a nie w zaciasnych dla niego akwariach.

Ryby morskie pochodzą z odłowu ,są wyrywane ze swojego naturalnego srodowiska,dlatego na akwarystach morskich ciąży dużo większa odpowiedzialność za te ryby.

Ale widze że wielu tego nie rozumie i kieruje sie wyłącznie swoimi egoistycznymi zachciankami.

Edytowane przez jaro37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jeśli chodzi o żołtki mam je u siebie z 4 lata od poczatku były bledsze ,a jeśli chodzi o hepatusa to mam go od naprawdę malutkiej rybki od poczatku trochę świrował pływał w 1000l i też podgryzał koralowce ,gdybym wcześniej widziała że to taki gad nigdy bym jej nie kupila ,no a teraz zostaje albo uzbroić sie w cierpliwośc ,że się uspokoi albo go odłowić ,choć powiem szczerze że graniczy to z cudem .Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie kto szybciej wymięknie ,pozdrawiam wszystkich Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie oglądnąć to cudeńko na żywo, zdjęcia nigdy nie oddają rzeczywistości. Cud miód malina :D. Po prostu niesamowita pasja przełożona na konkretną opiekę nad życiem (morskim). Wszystko rośnie, pompuje się...no coś pięknego :thumbsup:. Widać lata praktyki w prowadzeniu morszczyzny. Tylko pozazdrościć takiego zbiornika i "świra" w głowie :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć myslałam o was i mialam napisać czy wszystko w porządku ,czy fungia którą dałam doszła całkowicie do siebie ,wyslij mi kilka zdjęć swojego akwarium ,chciałam też podziekować za odwiedziny i tak miłe słowa ,zapraszam ponownie jak tylko bedziecie w pobliżu , na dłuzej .U mnie kilka zmian w akwarium doszło kilka nowych koralowców jest naprawde ciasno ,jak wszystko dojdzie do siebie to zrobie zdjęcia i wstawię .Pozdrawiam serdecznie Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć postaram sie nie długo wrzucić nowe fotki ,bo na razie mam problem z klimatyzacją nowych rybek ,oczywiście pokolców dosć delikatnych ,jak wszystko się uspokoi to wstawię nowe zdjęcia ,myślę że już nie długo pozdrawiam Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tak jak obiecałam wrzucam parę zdjęć ,oczywiście przepraszam za jakość tych zdjęć ,nadal walczę z niedużą ilością cjano i ospą jednej rybki ,ale powoli do przodu ,część koralowców już nie mam ,ale zastapiłam je innymi myślę że nie jest zle moje oko cieszy ,T5 zrobiły swoją robotę wszystko ładnie się pompuje ,i mam nadzieję że rybka dojdzie do siebie pozdrawiam i miłego ogladania ps. niedługo dam znać czy wszystko ok. ,ma też dojść coś nowego to wtedy wkleję nowe fotkipost-4740-0-27803700-1432154321_thumb.jpgpost-4740-0-56888200-1432154352_thumb.jpgpost-4740-0-66039700-1432154381_thumb.jpgpost-4740-0-60905500-1432154416_thumb.jpgpost-4740-0-96411100-1432154457_thumb.jpgpost-4740-0-10953400-1432154495_thumb.jpgpost-4740-0-77278000-1432154536_thumb.jpgpost-4740-0-27312800-1432154567_thumb.jpgpost-4740-0-51276300-1432154594_thumb.jpgpost-4740-0-66490500-1432154623_thumb.jpgpost-4740-0-56000000-1432154641_thumb.jpgpost-4740-0-62541800-1432154665_thumb.jpgpost-4740-0-82135700-1432154715_thumb.jpgpost-4740-0-32775100-1432154897_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa ,dla mnie każde akwarium które ogladam na forach jest ładne ,ma swój urok i charakter ,nie rozumiem ludzi którzy je krytykują ,można doradzać pomóc w jakiś problemach ,bo przecież ludzie z zamiłowania zakładają akwaria i poświęcają im sporo czasu i pieniędzy ,dla tego dla mnie nie ważne czy to zbiornik z sps czy lps czy miękasy każdy jest wart uznania ,a miłe słowa jeszcze bardziej mnie podbudowują ,że moja praca i opieka nad tymi pięknymi zwierzętami nie idzie na marne i ktoś to docenia zupelnie obcy ,dlatego jeszcze raz dziękuje za miłe słowa pozdrawiam serdecznie Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chcialam wam pokazać moje ulubione 2 rybki i krabiki jak uda wkleić mi się krótkie filmiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,dziekuję slicznie nadal mam poważny problem z rybami nigrikas ma ospe i inne 4 ryby ,ale nie daję żadnych leków ,bo tak naprawde nic nie działają,przerabiałam juz to dlatego cierpliwie czekam, dopóki jedza i są w dobrej kondycji to jest szansa że wyjdą z tego ,podaje czosnek witaminy oczywiście z umiarem i rozwaga pilnuję parametrów i myślę że będzie ok.Jak mi się uda to nie długo wkleję krótki filmik z całości mam 3 nowe koralowce pozdrawiam serdecznie Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem i   wstyd mi moje zdjęcia teraz na forum publikować.

Akwarium przepiekane, woda kryształ (pozwoliłem sobie powąchać gdy właścicielka nie widziała :P   - zero niemiłych zapachów), rybki pływają po całości - nie siedzą w "swoich" kątach zestresowane. Czyściutkie szyby - żadnych glonów wapiennych - właścicielka chyba musi na cały etat przy tym chodzić.

Ładniejszego akwarium nie widziałem.

 

Dziękuję za ukwiała - pięknie się pompuje, choć widzę, że jeszcze nie był wczoraj pewny swojego miejsca - nie przykleił się "do końca"

 A co do zdjęć mojej 160 - zgodnie z obietnicą umieszczę - pod nazwą GLONARIUM   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za tak miłe słowa ,wczoraj w nocy dojechała do mnie druga małża trochę mniejsza od poprzedniej ok 10 cm ale kolor ma extra ,jak dobrze pójdzie to w poniedziałek maja dojść jeszcze 3 koraliki ,cały czas czekam aż nigrikas dojdzie do siebie razem z loretką ,nie tracąc nadziei ,jak wszystko bedzie w komplecie to wkleję krótki filmik ,cieszę się że ukwiał się podoba i się zadomowił ,zapraszam serdecznie jak bedzie jeszcze pan w pobliżu pozdrawiam Edyta :r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po prostu bajka a najbardziej podoba mi się połączenie miękkich i twardych korali w obsadzie SUPER :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze dziękuję za mile słowa ,moimi ulubionymi koralowcami są lps ale uważam że wszystkie są ładne dlatego połączyłam w swoim akwarium te które mi się najbardziej podobały i tak jest ok 11 sps trochę miękasów i reszta spora ilość lps ,i myślę że nie wygląda to zle ,dziekuję za odwiedziny na mojej stronie pozdrawiam wszystkich Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×