Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i całkiem zielonym użytkownikiem solniczki 200l :smile:.

dziś wlałem wodę do akwa około190l i odstawiłem 10l do wymieszania soli, ale nie wiem ile tej soli.:rolleyes:

czy ktoś może mnie poprowadzić i wspomóc radą?

z góry dziękuję i sorki jeżeli powtarzam posta ale nigdzie nie zauważyłem odpowiedzi na ten temat.:pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj sól do akwarium,bo w tak małej ilości wody "odstawiłem 10l" mogą się wytrącić różne składniki i nie rozpuści się jak należy.

Ilość soli może się różnić u różnych producentów i od zasolenia jakie chcesz osiągnąć,(potrzebujesz ok 6,65kg soli).

Podgrzej wodę w akwarium do 25st.c i dodaj 3/4tej ilości soli a jak się wymiesza to zmierz zasolenie i dosypuj aż osiągniesz zamierzoną wysokość zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól jaką zakupiłem w zestawie z akwarium to aquasalt firmy aqua one synthetic sea salt mam dwa worki po 4kg

dziękuję za pomoc postaram się to jakoś zrobić i mam nadzieję że to niejest takie trudne na jakie wygląda:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej soli,może lepiej zainwestować w bardziej popularną sól -Preis,Tropic Marin® Pro-Reef,lub kent.

Na opakowaniu producent na pewno podaje na jaką ilość wody jest to opakowanie i weź sobie przelicz lub zrób jak napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sól jest ogólnie dostępna tutaj gdzie mieszkam i ta firma jest znana, jeżeli chcesz to podam ci linka do strony producenta.

na razie zaryzykuję z tą solą a potem zobaczę jak to wyjdzie.

postępuję zgodnie z twoją instrukcją więc jestem dobrej myśli

a propos do wody w akwarium wlałem płyn o nazwie marine safe start 25ml bo tak piszą na opakowaniu.

jest to ponoć jakiś płyn z żywymi bakteriami dla wody słonej

myślisz że jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

Tu jest link do fajnego programiku, który oblicza czego i ile dodać mieszając solankę, jak i później jak się chce podnieść zasolenie itp.

Programik w języku niemieckim, ale osoby które nie znają tego języka poradzą sobie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi cały czas nie daje spokoju jedna rzecz... jakiej Ty wody właściwie uzyłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

JA przy pierwszym zalaniu swojego zbiornika z rozpuszczeniem soli zrobilem tak: nalalem caly zbiornik + sump wody osmotycznej wlaczylem pompe obiegowa, w zbiornik wlozylem pompe z od odpieniacza( z wirnikiem igielkowym), podgrzalem do 25 st C i zaczalem powoli dodawac sol. Sypalem tak dlugo az osiagnelo 1.023.

Tak krecilo sie to przez 48h a potem dolozylem skale.

Pozdro

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi cały czas nie daje spokoju jedna rzecz... jakiej Ty wody właściwie uzyłeś??

Hmm pewnie czystej kranówki .

@TDS dobrze zrobiłeś,chociaż woda mogła się mieszać dłużej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mogla, ale ja mialem noz na gardle, bo juz skala do mnie w drodze byla , a szkoda ja bylo w box-ie kisic to wlozylem do wody :)

Pozdro

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę pytanko do posta.

Czy podczas mieszania soli pompy nie dostaną po tyłku ?

I jak długo powinna się mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo sól jest ciężka i opada zaraz na dno .Gdy szykujesz wode do odpalenia akwa to z jakiś tydzień, chociaż słyszałem ze i z cały miesiąc ma się mieszac!!Jesli chodzi o wode do podmian to tez rożne rzeczy można usłyszeć niektórzy mieszają i od razu wlewają ja jednak myślę ze nie ma co się śpieszyć i mieszam ok. 24 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest tez dodać do zbiornika wode z działającego akwarium to przyspieszy dojrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna, ale jak nie ma mozliwosci zdobyc wody z dzialajacego zbiornika to moznaco jakis czas dodawac ampuleczke prodibio biodigest.

Tez pomaga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaż słyszałem ze i z cały miesiąc ma się mieszac!!

:shocked: miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc panowie woda ma odpowiednie zasolenie około 1.023 i wydaje się wszystko ok.

natomiast martwi mnie temperatura wody zakupiłem skałę a temp wynosi 18 stopni celc. i nie wiem czy mogę wpuścić skałę czy czekać a skała puki co w torbie poleży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz juz kupiona zywa skale, to lepiej jezeli znajdzie sie ona na jakis czas w zimniejszej wodzie, niz gdyby miala ten czas spedzic na powietrzu.

Mieszanie samej wody przez miesiac, to robienie czegos takiego nazwalbym "pomylka". Nie widze zadnych argumentow, ktore mialyby uzasadnic takie czekanie.

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×