Skocz do zawartości
kolalysy

co można przywieźć do akwa z zagranicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ciekaw jestem Waszej opinii co można ciekawego przywieć do akwa z zagranicy. Pytam, bo posiadam pochodzących z Teneryfy kilkanaście ślimaczków gibbula cineraria oraz krewetek palaemon elegans i jestem mega z nich mega zadowolony. Wiele osób jeżdzi po zatym do Grecji, Tunecji, Cypru, Turcji, Chorwacji.

 

Oczywiście nie pytam tu o zwierzęta chronione objęte konwencją Waszyngtońską (praktycznie obejmującą wszystkie spsy i zapewne lpsy). Ale co innego ślimaczki, krabiki, moze jeżowce, krewetki  może jakieś nawet ślizgowate.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ciekaw jestem Waszej opinii co można ciekawego przywieć do akwa z zagranicy. Pytam, bo posiadam pochodzących z Teneryfy kilkanaście ślimaczków gibbula cineraria oraz krewetek palaemon elegans i jestem mega z nich mega zadowolony. Wiele osób jeżdzi po zatym do Grecji, Tunecji, Cypru, Turcji, Chorwacji.

 

Oczywiście nie pytam tu o zwierzęta chronione objęte konwencją Waszyngtońską (praktycznie obejmującą wszystkie spsy i zapewne lpsy). Ale co innego ślimaczki, krabiki, moze jeżowce, krewetki  może jakieś nawet ślizgowate.

 

 

Po atlantycką blizej bo 300 km masz nad Bałtyk. A czy urodą wygrywa z amboinensis to już sprawa indywidualna. Myslę jednak, że władze tych krajów też głupie nie są i pominęły tylko okazy takie jak wręcz chwastowo traktowana atlantycka i podbne, a  co ciekawsze z punktu widzenia akwarystyki zwierzęta wpisały do CITESa i tych już wywozić legalnie nie wolno. Fakt, że jedzie się tam często autokarem/samochodem a nie leci samolotem niczego nie zmienia. Tak samo jak Schengen. Wręcz przeciwnie. Kiedyś SG i jej odpowiedniki innych krajów mogly się porusząc tylko w pasie 50 km od granicy. Teraz nawet pod twoim własnym domem może zatrzymac Cię patrol SG i przeprowadzić kontrolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×