Skocz do zawartości
matuk

Kessil a360 w

Rekomendowane odpowiedzi

Super wygląda baniaczek, jak są sterowane te moduły? na zasadzie on/off czy masz podłączone do jakiegoś sterownika?

Jak byś mógł napisać, jakie są soczewki w tych modułach? Jak wysoko wiszą od tafli wody?

Dzieki, światełko pierwsza klasa :) czekam na wiecej zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i widze ze wysokasc jest dobrze dobrana, nie ma marnowania swiatła jak to było u seba, mysle ze bedzie dobrze. patrzac na swiatowe zbiorniki pod tymi lampami. Aczkolwiek boje sie ze mocy jest troche za malo na spsy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłaczone sa do zwyklych włączników czasowych z castoramy,jest regulacja mocy i koloru dwoma osobnymi pokrętłami.Lampy spięte kablem co sprawia, że obydwie świeca tak samo.Wiszą jakieś 15-20 cm nad lustrem wody.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odświeżę trochę temat, jak wrażenia po roku użytkowania tych lamp, jak korale reagują na te światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaszczyt zobaczyć jak to świeci spodziewałem się efektu ŁaŁ ale szału nie było zbiornik był oświetlany róznymi kombinacjami ale jak dla mnie lipa straszna  oceniam to pod kątem swojej lampy i głównie pod oświetleniem niebieskim bo wtedy korale świecą  do zbiornika zastrzeżeń nie miałem korale zadowolone napompowane pięknie  ale brakuje tego ŁAŁ    więc lampy  nie polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do własnoręcznie zrobionej na diodach  cree 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie i mogę powiedzieć, że jest ŁAŁ. Super lampy, wykonanie i najważniejsze, że dają super światełko.  W środę dokładam jeszcze dwie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bierząco obserwuję trzy zbiorniki   led .led+ t5,  t5+ hqi    widziałem jak świeci razor i kessil   i najgorzej wypadł kessil  ale to jest tylko moje spostrzeżenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem kolorów korali kessil wypadł najgorzej  mam ten zaszczyt że mogę w realu porównywać kilka kombinacji oświetlenia i nawet korale przenosiłem żeby porównać efekt  enigma  wiem że będziesz próbować obalić moją teze ale wcale się tobie nie dziwie w końcu je sprzedajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca :) to, że je sprzedaję nie znaczy, że nie słucham opinii klientów/użytkowników

Twoje uwagi przekażę producentowi, bo pomogą usprawnić kolejną generację lamp, może poprawią soft i z tego co jest wycisną jeszcze więcej.

Akurat producent jest bardzo otwarty na sugestie i opinie, ale chciałbym abyś jeszcze dokładniej sprecyzował czego brakuje Ci w kolorze.

O gustach się nie dyskutuje, ja tam jestem z tych lampo bardzo zadowolony, spełniają moje oczekiwania, z tym że ja nie lubię mocno podbitego koloru niebieskiego, więc nawet nie używam ich w tak niskich wartościach :)

Edytowane przez enigma17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wtrące posiadam kessile A360we 2szt i mogę porównywać zetlighta,razora i 3xGHL Mitras LX6100-HV Srebrna 4200zl za sztukę i moje zdanie i nie tylko moje również posiadaczy tych lamp że kessile biją je na głowę :) ale każdy ma swój gust wiadomo znajdzie się ktoś komu mogą się nie podobać i ma do tego prawo nie którzy nie cierpią żadnych ledòw a kochają T5

Jedynie co mógł bym dodać to fajnie by było jeśli producent popracował nad oświetleniem nocnym i rozszerzył możliwości sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, a poza moim baniakiem gdzieś jeszcze widziałeś na oczy te Kessile? Widziałeś mój baniak miesiąc po przeprowadzce więc korale wyglądały ja wyglądały. Barwa? Rzecz gustu. Sam zresztą wspomniałeś, że korale świecą tak samo jak pod Twoją "made in garaż" a tu piszesz, że ŁAŁ brakowało. Pokazałem Ci jak świeci od... do. I jakoś nie mówiłeś, że kicha. To co miało świecić świeciło (korale). Mogłeś poprosić o demonstrację np. z Mazarrą czy Razorem a byś wtedy zobaczył różnicę. Wiadomo, każda sroka swój ogon chwali. Miałem chyba wszystkie możliwe lampy i wierz mi lubi nie ale to jest moim zdaniem najlepszy produkt LED jaki w tej chwili jest na rynku. Dla mnie poza działaniem liczy się też estetyka, której lampy garażowe nie zapewniają. Największą zaletą Kessila to odpowiednie proporcje UV do reszty światła. Jasne, że możesz sobie naćkać UV i jarać się jeszcze większym świeceniem ale czy wtedy jesteś w stanie zapewnić, że każdy koral będzie rósł jak się należy bez ryzyka poparzenia pozostałego życia w baniaku?

 

BTW. Jak zapewne zauważyłeś :) mam zbiornik otwarty na nad zbiornikiem (tego nie wziąłeś pod uwagę bo i nie zauważyłeś) mam belkę z oświetleniem LED (5 lamp 5W GU 10 barwa 3000k). Oświetlenie było rozkręcone na maxa a na suficie było zapalone dodatkowe 22 takie lampy :) więc było chyba jasno? Jak myślisz? Uważasz, że przy takim doświetleniu pomieszczenia nadal odbiór lampy a tym bardziej baniaka jest prawdziwy? 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Miałem chyba wszystkie możliwe lampy i wierz mi lubi nie ale to jest moim zdaniem najlepszy produkt LED jaki w tej chwili jest na rynku.

[...]

jestem zainteresowany więc przy okazji niejako poproszę o twoją opinię o lampionach AI Hydra w tym ostatnim wydaniu producenta (26 i 52). dzięki   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×