Skocz do zawartości
Ben_sage

396l+160l Adama

Rekomendowane odpowiedzi

Etap chyba jeden z bardziej wyczekiwanych przeze mnie.

 

Światła wydaje się nie za dużo ale też odpowiednio dla obsady soft.

post-1463-0-78876200-1391725014_thumb.jpg

post-1463-0-65485500-1391725063_thumb.jpg

post-1463-0-94682900-1391725078_thumb.jpg

post-1463-0-30416000-1391725112_thumb.jpg

post-1463-0-36961900-1391725136_thumb.jpg

post-1463-0-25313200-1391725158_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nabiera kształtów, super!  :P  :thumbsup:

 

Ile docelowo chcesz mieć LR i LS? Ok 40kg LR? 

 

Lampa, wygląda jak zabaweczka nad całą konstrukcją :) 

 

Świetny efekt. 

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przykleiłem grzebień a w niedziele lub poniedziałek może kupie piłkę ,blaszki i zamontuje listwę do hydrauliki wtedy wejdzie sump i zacznie się cięcie rurek.

Skały na razie sam nie wiem ile chce na pewno wejdzie to co już mam 30kg a jeśli uznam że mało to się dokupi.Piasku chcę mieć mało powodów kilka ale nie chcę się rozpisywać wstępnie będzie to śmieszne 18kg live white.

Nie miałem nigdy stawianego zbiorniczka takiego jaki bym chciał dlatego zawsze leciałem na tanim osprzęcie tzn belka glo i tym razem zdecydowałem że lampa ma być odwrotnie wielkością.Podoba mi się ta lekkość i przewiew nad baniakiem, dodatkowo podoba mi się w końcu godny dostęp i liczę że nie będzie chlapać tak na lampę.

 

Na efekty specjalnie nie liczę nie pisz mi tak :rolleyes:  mnie wystarczy że będę bardziej zadowolony jak wcześniej i naprawdę jeśli chodzi o układanie skały i rozmieszczenie korali będzie to jakieś lotto wiem że niektórzy po kilkadziesiąt razy skałę przekładają ale mi to nie grozi :yes:

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak widzę hydraulikę w kominie.

Tylko że zamiast kolanka 90 stopni będzie w tym samym kierunku kolanko 45stopni.

Na zdjęciu wydaje się wysoko grzebień faktycznie tak jest ale aparat miałem pod kątem faktycznie nieco niżej, a w razie co zawsze mogę ząbek jakiś wyjąć.

Po wyjęciu grzebienia między rurą a grzebieniem jest luz 3mm, myślę że wystarczy.

Rewizja jest niżej niż grzebień ale to bez znaczenia chyba, wyższego poziomu niż mocowanie grzebienia raczej sobie nie będę życzyć.

 

 

post-1463-0-99244400-1391781217_thumb.jpg

post-1463-0-86027600-1391781233_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy,

1. czy wypackales otwory pod przeloty ? sa czyms wysmarowane,

2. czy na calej dlugosci tylniej sciany tam gdzie komin jest listwa wzmacniajaca ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Silikonem , dosyć często ludziom tam cieknie z tą cienką warstwą silikonu lepiej się dociśnie uszczelkę.

To była wskazówka innego morszczaka raczej bardziej doświadczonego.Większość tego nie robi wiem, ale ja trochę popękanych uszczelek widziałem i mam trochę fobie na takich pierdołach.

Nie widzę takiej możliwości żeby mi coś ciekło pod nieobecnością a strzeżonego Pan Bóg strzeże...

Miałem robić na klej ale wtedy już nie będę mieć pola manewru a wypadki jednak chodzą po ludziach.

2.Przez cały komin jest wzmocnienie i kawałeczek za komin, w dwóch rogach zostawiłem kwadracik na kable, listwy się nie łączą ale tylko z tyłu co widać.

 

Baniak to moja koncepcja, wyciągałem wnioski i trochę się wzorowałem, chociaż od początku myślałem o tym jak mi będzie pasować w żywocie tego baniaka.

Wzmocnienia są minimalnie pod krawędzią żeby nie ciekło na szyby z zewnątrz przecierając jak woda tam chlapnie, celem było też zmniejszenie grubości szyby do minimum.

 

A twój komin mam w ulubionych już od tygodnia bo mam wyraźne zdjęcie , ale sitko wolałem w środku bo ono jest wyciągalne i zawsze daje mi to większe pole do manewru niż 2 długie rury obok siebie :wink:

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy Adam spokojnie, miałem na myśli minimalizm lampy HQI oraz monumentalności zbiornika wraz ze stelażem.

 

Kibicuję z całych sił projektowi. 

 

Co prawda zastanawiam się nad cyrkulacją (JVP) czy podoła ale obserwuję :)

 

Zresztą co ja tam wiem... rok w morszczyźnie w teorii i kompletowaniu sprzętu... 

 

PS: dałem 5 gwiazdek dla tematu :) 

 

Pozdrawiam i działaj :)

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie...

@1

wlasnie rozszczelniles powirzchnie pod srubunki. uszczelka teflonowa, ktora jest w srubunkach doskonale przylega do idealnie gladkich powierzchni i ta powierzchnia ma taka byc.

przed zalozeniem srubunku powirzchnie mozna lekko zwilzyc woda zeby nie "ukrecic" uszczelki.

wg. mnie powinienes wziasc teraz zyletke i zeskrobac to do gladkosci i wyczyscic jak najbardziej sie da.

@2

bedziesz mial tylko klopoty na linii komin/grzebien.

dodatkowo zmieniles ta listwa punkty naprezen szkla bo o ile po zalaniu baniaka dolna szyba sie lekko ugnie pod wplywem wody to gorna tam gdzie jest listwa bedzie wzmocniona i sztywna.

moim zdaniem powstana punkty darcia silikonu na granicy 2 tylnich szyb.

jesli chciales dac wzmocnienie to chyba lepiej to vylo zrobic od tylniej strony w polowie wysokosci zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi prosze   :facepalm:   Jaka jest długość akwarium ,jaki jest słup wody,jaka jest grubość szkła ,jaka jest dylatacja ,w jakim zakresie pracuje szkło ?Czemu straszysz Adama w sposób nieuzasadniony  ?

Edytowane przez AkwariumSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - a moze powrót dałbyś w samym narożniku? Masz tam spory "otwór" - aż się prosi żeby powrót tam wsadzić:) Taka sugestia tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie...

@1

wlasnie rozszczelniles powirzchnie pod srubunki. uszczelka teflonowa, ktora jest w srubunkach doskonale przylega do idealnie gladkich powierzchni i ta powierzchnia ma taka byc.

przed zalozeniem srubunku powirzchnie mozna lekko zwilzyc woda zeby nie "ukrecic" uszczelki.

wg. mnie powinienes wziasc teraz zyletke i zeskrobac to do gladkosci i wyczyscic jak najbardziej sie da.

@2

bedziesz mial tylko klopoty na linii komin/grzebien.

dodatkowo zmieniles ta listwa punkty naprezen szkla bo o ile po zalaniu baniaka dolna szyba sie lekko ugnie pod wplywem wody to gorna tam gdzie jest listwa bedzie wzmocniona i sztywna.

moim zdaniem powstana punkty darcia silikonu na granicy 2 tylnich szyb.

jesli chciales dac wzmocnienie to chyba lepiej to vylo zrobic od tylniej strony w polowie wysokosci zbiornika.

 

Witam

 

1.Najczęściej przecieki są z tego co ludzie piszą w przelocie , silikon jest elastyczny jak guma wyrówna się przy dokręcaniu.

 

Pozwolę sobie zacytować innego forumowicza niż ten co polecał , jego nicka po prostu nie pamiętam:

Właśnie zobaczyłem że Elvis napisał :

Napisano 31 paĹşdziernika 2009 - 15:19

Ja sobie pozwoliłem jeszcze na dodanie silikonu między szybę a przelot,jak i na gwint,nie chciałem za mocno przykręcac bo jakieś tam naprężenia od dalszej części hydrauliki pochodzą...i nic nie cieknie...

 

A ma dokładnie te same przeloty także nie jestem drugim testerem a którymś z kolei :P zaufam intuicji to tak jak gra w ciemno z Ibiszem :good2:  A kto nie ryzykuje ten nie je :yes:

 

Adam - a moze powrót dałbyś w samym narożniku? Masz tam spory "otwór" - aż się prosi żeby powrót tam wsadzić :) Taka sugestia tylko.

A faktycznie nawet to nie głupie...

 

post-1463-0-81301300-1391808289_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:

Nawet jakbyś chciał w tym rogu wpuścić jakiś przewód od cyrkulacji to masz miejsce, nawet wtyczka powinna przejść. Szkoda, ze sam na to nie wpadłem jak robiłem swoje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi prosze   :facepalm:   Jaka jest długość akwarium ,jaki jest słup wody,jaka jest grubość szkła ,jaka jest dylatacja ,w jakim zakresie pracuje szkło ?Czemu straszysz Adama w sposób nieuzasadniony  ?

nie strasze,

mialem po prostu akwarium klejone przez duza i znana firme, ktore w podobny sposob sie rozszczelnilo i 350 litrow poszlo w fotele.

dla mnie to czysta fizyka i dywagacje ...

ale ja sie nie znam, wiec zostawiamto fachowcom :)

Witam

 

1.Najczęściej przecieki są z tego co ludzie piszą w przelocie , silikon jest elastyczny jak guma wyrówna się przy dokręcaniu.

 

Pozwolę sobie ""....."...........

no wlasnie po to przelot ma 2 uszczelki. na gorze sztywna teflonowa a od spodu miekka gumowa.

teflon ma za zadanie dokladnie przylgnac do powierzchni plaskiej i uszczelnic ja

gumowa uszczelka dokreca, stabilizuje caly przelot i kompensuje ewentualne nierownosci.

tak to zostalo zaprojektowane :)

ale zrobisz jak zechcesz.

stworzyles nierowńosc ktorej mozesz nie skompensowac bo sa tam pod uszczelka teflonowa teraz gory i doliny.

w kazdym badz razie jak bedzie cieklo to bedziesz wiedzial dlaczego :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi prosze   :facepalm:   Jaka jest długość akwarium ,jaki jest słup wody,jaka jest grubość szkła ,jaka jest dylatacja ,w jakim zakresie pracuje szkło ?Czemu straszysz Adama w sposób nieuzasadniony  ?

to ja jeszce poprosze o wytlumaczenie tego przypadku :)

dolna szyba pracuje i sie odgina a gorne listwy sa usztywnione przez wzmocnienie i gorna listwa sie nie wygina.

w sytuacji kiedy 2 szyby sa polaczone silikonem i jedna sie wygina a 2 sie nie wygina to gdzie nastepuje przerwanie ?

moim zdaniem na silikonie jako na warstwie najslabszej laczacej dwa osrodki .... myle sie ?

Będę obserwować, zawsze mogę odkręcić.

jak juz zapakujesz zycie do zbiornika to bedziesz odkrecal.... :))))

zrob jak Bozia przykazala a nie jak wydaje sie fachowcom :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz zapakujesz zycie do zbiornika to bedziesz odkrecal.... :))))

 

 

Dzięki jesteś kochany :crazy:

 

 

A dziś przykręciłem deskę pomalowaną 3 krotnie lakierem okrętowym.Na tym będzie opierać się hydraulika przymocowana na grube opaski zaciskowe :)

Chociaż bazowy składnik tego preparatu to żywice poliuretanowe myślę że spokojnie by wystarczyło kupić zwykły o połowę tańszy lakier, nawet miałem taki przez chwilę w koszyku ale już dla świętego spokoju...Marketing i rysunek na puszcze robi swoje a do pieca dołożyło lobby forumowe a korzyści osiągnął właściciel B) ....

Jak ja lubię sosnę kojarzy mi się z lasami i wsią... :wink:

post-1463-0-51066600-1391862973_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się niezgodzić z Sushi, zupełnie niepotrzebny tam ten silikon, a nawet może narobić kłopotu, ale Tówj cyrk, Twoje małpy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek , szczerze kibicuję - troszkę zbliżony do moich wymiarów ( 75x75x50) i też to same światełko Hqi 250W ( u mnie 20K) , taki sam planuję komin zewnętrzny ale na bocznej ściance. Będę śledził i nabierał doświadczeń bo  miałem kilkuletnią przerwę w morszczyźnie....

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×