Skocz do zawartości
jotef

pompy obiegowe DC

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z kolegów na NR zamówił już Jebao DC 12000 i czeka na dostawę,jestem bardzo ciekaw tej pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokazała się kolejna pompka DC na rynku.

to nowy produkt AquaBee > UP 11000 elektronik.

na papierze imponujące osiągi ma ta dmuchawka ...

 

9d18e66b48e96aef.jpg

Edytowane przez jotef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wykres bardzo ładny, ciekawe jak w realu będzie funkcjonować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia czy ktoś spotkał się z komputerem dodatkowo wyposażonym w moduł sterujący pompami (obieg, cyrkulacja) 24V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dc6000 i jest niesłyszalna. Jak wyłączę pozostałe sprzęty to obieg rozpoznaje po poziomie wody nad kominem. Kupowałem w polskiej dystrybucji, dwu-filmowa recenzja na moim kanale YouTube (AkwarystyczneZróbToSam). Jak dotąd najlepszy zakup w zakresie pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DC6000 i DC3000. Ta pierwsza jest wykonana solidniej i pracuje ciszej, nawet na pełnej mocy. Obie pracują zdecydowanie ciszej niż Mag drive, których używałem poprzednio. Zużycie energi to mniej więcej połowa tego co Mag drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 2 miesiącach użytkowania zauważyłem lekką degradację wydajności na DC6000... woda w kominie zaczyna opadać i obecnie jest prawie 10 cm niżej niż pierwotnie - i tetaz pyyanie jak często czyścicie pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję temat - teraz sklepy w Polsce mają w ofercie pompy DC firmy Jebao wszystkich wydajności > ceny tych pomp są bardzo atrakcyjne :)

na chwilę obecną należy wiedzieć, że Jebao zmieniło nazwę i wzornictwo pomp:

'... Firstly, Jebao are changing their name from Jebao to JECOD - which stands for Jebao ECOlogical Design.  All new products from Jebao will have this branding.

The key features of these new pumps are detailed below:
10 Speed Controller
Slight head increase over previous models
Controller now incorporates electronic detection of error conditions and visual warnings.
Improved reliability
 
Jebao DCT-6000, DCT-8000 and DCT-12000 Variable flow DC Pumps
These pumps are designed to be ultra quiet for submerged pump applications ...'
 

z powyższego wynika, że nowa odsłona urządzenia ma przełożenie na:

- inny kolor obudowy + fajna rączka   :wink:

- 10'cio punktowy kontroler wydajności  + wykrywanie błędów

- ponoć bardziej niezawodne

- nieco wyżej dmuchają niż modele poprzednie ...

z ciekawości zapytuję użytkowników tych pomp > jak z częściami zamiennymi w kraju ?

ciekawostka > w Bangkoku pompy sprzedawane są bez gwarancji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dct8000 i musze przyznać jest cicha w porównaniu z dc6000. A jak z żywotnością to się okaże bo dopiero mam ja dwa tyg a od tyg działa w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wiadomość z 1'wszej ręki   :)

sam już długo 'oddycham' w kierunku pompki DC > do tej pory na celowniku była DC9000 i jak widzę zmiana będzie możliwa   :yes:

gdzie kupowałeś ? gwarancję dostałeś na urządzenie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Import z Chin a dokładnie z rybnej ulicy :) gwarancja nie mam pojęcia ale nigdy nie było problemu w razie jakiejś awarii wysyłają zastępczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia czy ktoś spotkał się z komputerem dodatkowo wyposażonym w moduł sterujący pompami (obieg, cyrkulacja) 24V ?

 

Proście a będzie Wam dane... wkrótce.  :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak jest w końcu z głośnością, ktoś pisze że DC 6000 jest niesłyszalna a ktoś inny, że DC 8000 jest cichsza... ja mam dc 12000 i jest cicha ale nie jest niesłyszalna no chyba, że na 1 i 2 poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

a tak przy okazji niejako > uruchomiłem u siebie AM Eco Runner'a 6000.

szczerze powiem, że to 1'wszy produkt tej firmy, który zrobił na mnie pozytywne wrażenie. 

kultura pracy w opcji 'zanurzeniowej' bardzo zbliżona do HLP4040 Deltec'a   :wub:

 

po około kilku miesiącach od wystartowania pompy AM Eco Runner 6000 aktualizuję swoją opinię o tym urządzeniu.

w pompie rozpękł się płaszcz wirnika wzdłuż jego osi pionowej > chodzi jak mały głośny traktorek  :nuke:

biorąc pod uwagę tak krótki czas użytkowania i opinie innych użytkowników z podobnym problemem,

NIE POLECAM EcoRunner'ów > szkoda kasy i zdrowia po prostu > koszt nowego wirnika do opcji 6000, to 'tylko' 550 pln'ów  :yahoo:  

oferty z powyższym w sklepie online AM Polska nie zobaczy się > pewnie intencjonalne to jest > może przecież nieźle przestraszyć potencjalnego nabywcę/użytkownika  :crazy:

 

jest to drożej niż koszt kompletnej pompy chińskiej DC o podobnej wydajności, a w końcu AM, to też wyrób chiński przecież ...

Edytowane przez jotef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×