Skocz do zawartości
Matchek

Parametry poleciały ... pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnych polimerów, masz zachwiana cykl azotowy. Kup bakterie - np. Cycle, AF te startowe albo microbe live tz. śm***dziel. Zacznij dozować i mierzyć amoniak musi zejść do zera. Do tego napisz coś więcej o baniaku bo wg opisu wydaje mi sie ze banaik świeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No świeży jest 2,5 mca Bakterie lałem biodigesta trzy tygodnie temu ampułkę dwa tygodnie temu i tydzień temu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu kiedyś pisał o wacie bawełnianej jako pożywce dla bakterii i ogólnie o zbijaniu azotu. U mnie to się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś może być w z ta wata bawełnianą na + w końcu celuloza ma sporo węgla ... (C6H10O5)n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna - węgla? - toż to najbogatsze źródło łatwo rozkładających się związków pokarmowych... masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stal też ma sporo węgla nie jest tak łatwo palna ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diament i grafit tez ciezko podpalic :)

ale diament to jest samo C, a temperatura spalania diamentu to 720 stopni C,  a celulozy około 170 stopni C, proponuję poprosić nasze ukochane o pierścionki z diamentami, zróbmy test czy kamyki znikną w odmętach słonej wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a czemu drewno się dobrze pali ?

Każde???? - zrób próbę z mokrą osiką.... :), jak sucha to ok. Z niej robią nawet zapałki. Mokre drewno to jedynie brzoza, bo ma betulinę która jest łatwo palna, sosna - pod warunkiem że mamy kawałek przeżywicowanego drewna (co jest wynikiem procesów obronnych na ataki patogenów)..... w bawełnie dopatrywałbym raczej wielocukrów będących pożywką dla bakterii rozkładu organicznego :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do waty bawełnianej, poprawiła Ci parametry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy NO3 rzędu 100 to masz z wódką zabawy na kilka dobrych tygodni , stosując się do zasad wodkamethod to lepiej ci będzie lać spirytus niż wódzię. Sam to przerabiałem i metoda sprawdziła się w 1000% ale wymaga regularności i  może minimalnych strat w obsadzie ( nie są to jakieś pomory ale np. discosomy kurczyły się do rozmiarów paznokci z wielkich placków) , ale mnie w 8 tygodni udało się tą metodą zbić NO3  100 do zera. Dawki maksymalne to kilka ml spirytusu dzienni ( aż trudno w to uwieżyć nie ...???). W chacie miałem gorzelnię ale przetrzymałem .... Później już tylko dla podtrzymania niskiego NO3 kilka ml dziennie a przy wpuszczaniu nowych zwierzaków lekka korekcja i później ponowne zejście do minimalnych dawek.

...aaa .. zpomniałem napisać że równocześnie / codziennie stosowałem kilka kropel Cycle.

PK

Edytowane przez R.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod dużej podmianie spadło mi no3 do 25 i tak się od 2tyg trzyma wódki leje 2 ml dziennie od poniedziałku będą 3 ml, no i w poniedziałek idą bakterie specjal blend druga dawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też leję wódkę ale co jakiś czas. 20-25ml jednorazowo. Gdybym chciał to stosować tak jak wy systematycznie to potrzebowałbym 1,5 litra na miesiąc.... wiem że "rybka lubi pływać", ale wole te wódkę w inny sposób zagospodarować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiał byś aż tyle, kwestia zbicia no3 i utrzymywania na niskim poziomie - dawka na kilka ml.

Jest to najtańsza metoda wspomagania bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×