Skocz do zawartości
falco66

murena wtązka - a czyścicielka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak gwoli informacji - zazwyczaj przyjmuje się  że wargatek sanitarnik  posiada "znaczące" ubarwienie sygnalizujące pozostałym rybą że on "jest doktorkiem" i jego nie powinni inni mieszkańcy zjadać - toć to doktorek.... Zaobserwowałem, że od dłuższego czasu, starając się uzyskać "parkę" której kiedyś byłem posiadaczem ( niesamowite rytuały godowe - dla obserwatorów tych zachowań), starłem sie wprowadzić nowe osobniki by doprowadzić do znalezienia osobników mających się "ku sobie"..... jednak zawsze znikały.. Dziś moja teściowa zaobserwowała jak murena chyba stwierdziła że ma problemy trawienne - i na jej oczach - "wprowadziła" wargatka do swych trzewi... Szkoda wargatka......i tych wczesniejszych.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teściowa bardzo w nich wierzy - niestety.... wstążka- inaczej - bardzo ich lubi... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam. Moja wstążka zjadła murenę "ducha" - nie uwierzyłbym gdybym nie widział odgryzionej ok połowy ciała ducha spoczywającego w "norce" wstążki... jednak drapieżnik zostanie drapieżnikiem pomimo karmienia. Widać że drapieżnictwo można tylko zmniejszyć poprzez karmienie jednak nie da się go w żaden sposób kontrolować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam to samo z Dendrochirus brachypterus. Dwa razy wpuszczałem doktorka i każdy kończył jako specjalista chorób wewnętrznych skrzydlicy. Ciekawostką jest iż skrzydlica nie ruszy stałych mieszkanców zbiornika mimo iż niektórzy to tak na przystawkę by pasowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×