Skocz do zawartości
Swietlik

Gdzie nabyc odpieniacz strzykawkowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Slyszam o odpieniaczu ze strzykawek. Pod niego zakupilam kaskade i nie wiem gdzie moge kupic ten odpieniacz? Czy ktos je wykonuje pod zamowienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z czymś takim. 

To coś jest nieefektywne, nie będzie miało większego wpływu na Twój baniak.

Po drugie, co Ty chcesz odpieniać w takim baniaku ?? będziesz miała dwa błazny ,kilka korali miękkich i to wszystko. Podstawa przy takim baniaczku to regularne podmiany, a nie zabawka ze strzykawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko skoro już kupiłas tamten odpieniacz to zostań przynim ile mm brakije ci na głębokość aby odpieniacz był na minimalnym zanurzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resun SK 300:

Raz: odpieniacz jest nieszczelny i cokolwiek bym nie robiła (zatykanie przeciekow gabkami, owijanie agrowłóknina) nie pomaga  - za taka jakosc to ja dziekuje. I to obojętnie czy jest w kaskadzie czy w akwarium.

Dwa: jest dość głośny, wpada w rezonansy.

Trzy: taka wade ma - jak sie go wylaczy to zeby uruchomic ponownie trzeba go uderzyć bo inaczej nie zaskakuje. Mam dośc wyciagania go z wody i walenia za kazym razem kiedy chce ryby nakarmić.

 

Odpieniacz strzykawkowy:

Raz: bedzie mniejszy i włoże obok niego skałe
Dwa: jest cichy

Trzy: bedzie szczelny

A tak w ogole - czy moge cokolwiek zrobic bez osądzania i poprawiania mnie? :) Mam wrazenie ze ktoś mnie prześladuje wszędzie gdzie nie rusze się ;)

Edytowane przez Swietlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To. Iewiedzialem o tym może spróbuj go oddać?

Nie wiedziałem , że tak to odbierasz. Chciałem poprostu uchronić Cię od kolejnych kosztów. A napisałem tu bo zdziwiło mnie to , , że założyłas nowy wątek dla tego pytania. Przepraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu moje posty odbierasz w ten sposób. 

Siedzę w akwarystyce trochę dłużej niż Ty,przerobiłem trochę więcej patentów w baniaku i jestem tu na forum m.in. po to ,aby pomóc takim początkującym osobom jak Ty,żeby nie błądzili w jakiś dziwnych sprzętach.

Kupiłaś resuna, okazał się zły, kupisz strzykawkę za jakiś czas napiszesz,że znów coś jest nie tak.

Twoje akwarium, Twoje pieniądze, Twoje zabawki, już się nie będę narzucał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu moje posty odbierasz w ten sposób.

Siedzę w akwarystyce trochę dłużej niż Ty,przerobiłem trochę więcej patentów w baniaku i jestem tu na forum m.in. po to ,aby pomóc takim początkującym osobom jak Ty,żeby nie błądzili w jakiś dziwnych sprzętach.

Kupiłaś resuna, okazał się zły, kupisz strzykawkę za jakiś czas napiszesz,że znów coś jest nie tak.

Twoje akwarium, Twoje pieniądze, Twoje zabawki, już się nie będę narzucał.

Ja odpowiadalam koledze FoxRacing, nie neguje "kto w czym dlugo czy krotko siedzi" A odpieniacz byl mi doradzony wlasnie przez kogos kto "siedzi sporo" w innym moim watku. Byl wlasnie doradzony strzykawkowy ale nie moglam go znalezc i kupilam tez polecanego Resuna, ktory jest do bani bo nieszczelny - badziewie chinskie. Teraz mysle ze ten strzykawkowy jednak bylby lepszy pomimo tego ze diy. Ponoc cos tam potrafi wyciagnac z akwa no i na 100% jego obudowa jest szczelna.

I znow. Zamiast uzyskac konkretna odpowiedz na konkretnie zadane pytanie jest "starcie tytanow" bo kazdy ma swoja szkole i przekonanie - potrzebny mi czy nie potrzebny odpieniacz. Brawo Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży w temacie i też szukam swojego kierunku w budowie i utrzymaniu akwarium, więc broń Boże nie mam zamiaru się wymądrzać. Jeżeli rzeczywiście chcesz odpieniacz, to widziałem dzisiaj w okolicy 220-240zł używkę Hydor Slimskim Nano 135.35 (nawet dwie sztuki). Jak na razie prawie 100% mojego sprzętu pochodzi z drugiej ręki kupowane od forumowiczów. Wiadomo, plastiki już nie tak lśniące, ale wszystko sprawne i działające. Można dużo zaoszczędzić. Konstrukcja odpieniacza strzykawkowego (choć genialna) ma trochę czasu na karku i na dzień dzisiejszy wydaje mi się raczej ciekawostką. (Dzisiaj jest duży wybór konstrukcji, spadek cen, rynek wtórny)

Trzymam kciuki za powodzenie akwarium, bo śledzę na bieżąco wydarzenia które się u Ciebie dzieją  :)
Edytowane przez elroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ot kobietka nam się trafiła.... jak byście nie doradzili to i tak zrobi po swojemu. Panowie w związkach - nie znacie tego? :) Pani sobie -  sterem, żeglarzem, okrętem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zarzutow FALCO66

Czyzby nie przeczytal, ze odpieniacz kazali mi zalozyc na tym forum? I na tym samym forum ktos mnie beszta, po co on mi potrzebny? Nie mozecie sie zdecydowac?

A Zeglarzem to i owszem - wlaśnie zdałam na patent. Ahoj! :P

Edytowane przez Swietlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poniekąd Świetlik ma rację...

Chociaż co tu dużo mówić - taki też urok forów dyskusyjnych :) I tak jest dobrze, że hobby stosunkowo niszowe i wielkich rozbieżności nie ma :)

Edytowane przez elroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Elroy, ostatnio tylko baty zbieram. A przeciez nie robie nic tylko slucham czyichs rad. A kompetencje radzacych nie mam jak sprawdzic. Niech moderatorzy jakies odznaki rozdaja czy cos, jak na Allegro - zamias "najlepszy sprzedawca" "najlepszy doradca" I dla takich najlepszych doradcow jakies przywileje ustanowic na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum oparte o IP.Board (którym zresztą mam przyjemność kilka lat administrować na innym dużym portalu hobbistycznym) ma funkcjonalność otrzymywania punktów za pomocne posty (i minusy za bzdury ;) ). U mnie, mimo dość wysokiej średniej wiekowej okazało się to dobrym posunięciem a z jednoczesnym usunięciem tytułów (Newbie, Member, Advanced Member itp) dało jakiś obraz aktywnych użytkowników. 

Ale nie ważne, bo nie o tym temat.

 

Jako świeży akwarysta oceniam fora branżowe (czytuję AR i NF) bardzo wysoko. Jest dużo merytorycznych postów, użytkownicy są pomocni - poważnie nie ma zastrzeżeń! Każdy swoje frycowe musi przejść, co i na pocieszenie Ci powiem - również doświadczam :)

 

 

Edytowane przez elroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pani Kwiatuszku - przeczytałaś mój post? Tam napisałem co osobiście bym zrobił a co nie.... W takim "kanisterku" spokojnie pojedziesz na sukcesywnych podmianach. Moim skromnym zdaniem - im częściej tym lepiej jednak 5-10% max /  5-7dni (moja teoria - więc podlega dyskusji - ale- mała pojemność = szybka utrata w ogólnym znaczeniu tego słowa "wartośi życiodajnej wody i jej zabrudzenie") by drastycznie nie zmieniać uzyskanych parametrów. Nie przeciążać  systemu - dopasować ilość organizmów do możliwości "życiodajnych" wody. W tak prowadzonym baniaku filtr kubełkowy winien wystarczyć by odprowadzić zabrudzenia i mech. i organiczne. Oczywiscie - dasz odpieniacz - zwiększysz możliwości "życiowe" baniaczka. Jednak - tu Ty decydujesz. Chcesz więcej = masz drożej. Zawsze twierdziłem że im większy baniak tym łatwiej o jakąś tam jego stabilizację. Im mniejszy tym trudniej. A w ogóle - zawsze pisałem tu na forum - nie rób sobie morskiego akwarium bo to kosztów bez dna beczka i zawsze wszystkim odradzałem stawianie tego badziejstwa.Jednak - mało kto mnie słuchał.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falko66,

Po pierwsze: moj nick to nie Kwiatuszek - ten zwrot ktory ma pokazac mi i innym czytelnikom, ze Pan uwaza mnie za glupia bialoglowa jest nie na miejscu, jest lekcewazacy i nieprzyjemny dla mnie.

Po drugie: zasmieca Pan tego posta. Ja nie pytam w nim o to co zrobilby Pan tylko gdzie mozna nabyc odpieniacz jak w tytule.

Jezeli Moderator zdecyduje wyciac wszystkie odpowiedzi nie na temat i wyczysci watek to sie nie obraze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że uraziłem..więcej mnie Pani nie usłyszy. Chciałem doradzić jednak subiektywnymi ocenami, bo decyzja leży tylko po Pani stronie. Nawet nie przyszło mi do głowy by określenie kogoś "kwiatuszkiem" - było zwrotem obraźliwym. Reasumując - po husteczkę starać się podpowiadać i pomagać lepiej czytać i się uśmiechać a nawet śmiać z błędów innych. Przecież ktoś chce na tym interesie zarobić. Im więcej Pani padnie tym więcej Pani wyda.... Czego po przeczytaniu Pani postu serdecznie życzę sprzedającym Pani towar. Z poważaniem.. 

Edytowane przez falco66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×