Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę jeszcze raz , na forum pojawia się Rafał zagadaj z nim i zrób podmianę na wodzie z jego zbiornika , tak najszybciej wyprowadzisz zbiornik na prostą , druga sprawa musisz mieć dobrą cyrkulację jak najmniej martwych stref , jesli to ogarniesz to zbiornik wyjdzie szybko na prostą.

Co do oswietlenia ja bym zmienił , ale to tylko ja :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co byś zmienił i dlaczego?

Chyba powoli zaczyna sie poprawiać woda już klarowniejsza choć jeszcze nie ideał, testy z przed paru minut NO2 poniżej 0,025 ciężko mi dokładniej po tych kolorach w JBL a swoją droga czy komuś się uda zobaczyć różnicę miedzy 0 ,a  0,025 dla mnie to ten sam kolor, NO3 - 1. Mam nadzieje że powoli kończą sie problemy po przeprowadzce:)

Edytowane przez ssj44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli akwa świeżo po przeprowadzce. No to na pewno masz ponowne dojrzewanie. Nalałeś tam swoją stara wodę czy dodałeś nową? Dołożyłeś świeżej skały? Suchej czy żywej?....  Do wyklarowania wody pomoże dobra cyrkulacja. Ja w swojej 240 l Mam 3 pompy cyrkulacyjne. 4000 + 3.500 + 2400 wydajności (ale mam dosc dlugi zbiornik...) Co do KH. Przy wysokim KH w metodzie probiotycznej zaczyna leciec tkanka koralowcow twardych.  Co do glonow....to ja ich nie widze u ciebie. Tam nie ma glonow tylko dino lub cjano albo okrzemki (to ostatnie bardzo prawdopodobne). Dlatego to wyglada na dojrzewanie zbiornika. Jesli wszystko jest w miare ok (czyli woda, odpieniacz, cyrkulacja) to bez jakiegokolwiek dolewania czegokolwiek powinny same zniknac po jakims czasie.... 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry doszły już do normalności NO2 - poniżej 0,025 choć ciężko z kolorami zgrać, NO3 - 0,5 lub mniej, PO4 na teście 0 cały czas. KH koło 9 Na pewno mam cyjano i wczoraj zapuściłem chemiklina, reszta powoli też się cofa. Widze też po euphili że jest lepiej bo trochę już zaczyna się rozwijać. 

Co do skały to nic nie dokładałem po przeprowadzce, tylko inaczej ułożyłem, woda też była ta sama, podmiankę robiłem po paru dniach od przeprowadzki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano zeszło :) Ale jest jedna rzecz która mnie zastanawia połowa skał jest czyściutka a druga ta na która bezpośrednio wieje jest pokryta różowym nalotem jak by glonami - co to jest - czy to dino?

post-3588-0-51054200-1375249294_thumb.jpg

post-3588-0-12984900-1375249324_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że woli ono spokój a nie tam gdzie największy wiatr tam rośnie. Bo tam gdzie słabsza cyrkulacja wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem do domu patrze na akwarium tragedia dino coraz wiecej moze to przez walke z cyjano bo 2 dni bez odpieniacza. Ale tylko tam gdzie mocna cyrkulacja dziwne. A moze tak po podmiance po chemiclinie uroslo. Juz nie wiem co robic moze algax co myslicie

Wrocilem do domu patrze na akwarium tragedia dino coraz wiecej moze to przez walke z cyjano bo 2 dni bez odpieniacza. Ale tylko tam gdzie mocna cyrkulacja dziwne. A moze tak po podmiance po chemiclinie uroslo. Juz nie wiem co robic moze algax co myslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście z dino poradziłem sobie h2o2, przez 10 dni lałem 5ml na 100litrow wody po zgaszeniu światła, dino znikneło całkowicie, żadnych strat w obsadzie ( same ryby i jeden sarco dla błaznów). 

Edytowane przez Rally8pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli woda utleniona, a ile procentowa?

Wiesz może jak ona działa od strony chemicznej?



 

Edytowane przez ssj44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roztwór 3% .. zabija organizmy jednokomórkowe w tym glony. Czytałem że u niektórych ta metoda nie zadziałała ale u mnie zeszło całe dino. Już podczas wstrzykiwania w ogniska, dino zaczynało wyraźnie bieleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu purigenu i chemi pure zauważyłem dzis jakby zmniejszenie plagi więc poczekam z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino to ostatnia laga jaką mam i dziś zacznę akcję woda utleniona. Mam nadzieje że pomoże. Jak ją podawałeś lałeś na dino czy po prostu do wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz:) Zastanawiam się jeszcze czy lać za dnia by je osłabiać bo w nocy i tak im ciężko bez światła czy jednak w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem przed zgaszeniem światła, bo pomyślałem że właśnie dino jest słabsze w nocy. Ale niewiem czy to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuracja się zaczęła. Dałem podwójną dawke na start mam nadzieje że nic nie padnie. Koło 16 dałem 7,5/100l w miejsca skażone i koło 20 kolejne 5/100 w miejsca skażone.  Narazie nie odsysałem. Zobaczę czy jest efekt jak wrócę dziś z pracy. Może po odsysam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia straszna dino wszedzie gluty i jeszcze raz gluty a liczylem ze bedzie poprawa. Wszystko odessalem skaly wyczyscilem i wode utleniona zalalem w ilosci podwojnej dawki. zastanawiam sie czy na jutro niw wlaczac swiatla bo jsk znowu zobacze gluty to sie chyba pochlastam. Caly czas zastanawiam sie jakie sa przyczyny z kad to sie wzielo. Parametry ok wiec czemu to rosnie czym sie zywi powoli trace nadzieje na zwyciestwo. Doradzcie cos jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×