Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to zrób sam przód i tył z 20ki 

a bedziesz miał niesamowity baniak

tylko 2 szyby grubsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wysokości sa widoczne ugiecia szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się złego nie dzieje. Jedynie musisz się pogodzić z faktem że jak bardzo blisko staniesz szyby to przy tej grubości jest taki dziwny efekt "soczewkowania" - no nie wiem jak to określić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że te wszystkie kosmiczne - wysokie baniaki z youtube to są chyba akrylowe, nawet dla szkła 19mm wysokość 100 cm to max i co ciekawe nie chodzi tutaj o wytrzymałość samego szkła tylko kleju !!! Potem można tylko zrobić zbiornik w stalowej ramie ale kijowo to podobno wygląda.

 

Jeżeli wysokość nas ogranicza to chyba będę oscylował w granicach 280 dł. 85 wys. 65 szer. też będzie dobrze a bezpiecznie z gwarancją.

 

 

 

Edytowane przez arc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ci to powiedział? dobry szklarz da wzmocnienia wzdłużne i łączniki poprzeczne i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysowałeś sobie te wymiary?? tosz to będzie strumień ,strasznie kijowo to wygląda

idz na kompromis daj chociaż 1m wysokie a skruć trochę,krótsza szyba też nie będzie miała takiego łuku daj 220cm długie 100 wysokie i 70szer

masz 1,540 litry   :thumbsup: ale narysuj to sobie i zobaczysz że świetnie będzie

 

zobacz  2 akwaria

pierwsze kicha post-379-0-29323300-1372155053_thumb.jpg

 

drugie piękne

post-379-0-40559900-1372155078_thumb.jpg

 

tu masz jakos 6 metrów 1m wys i 1m szerokie,i klej nie puszcza

http://nano-reef.pl/topic/51932-6000l-reaktywacja/page__hl__rekin

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pamiętajcie że już metrowe stwarza problemy z obsługą.... trzeba się namęczyć jak coś musimy poprawić przy dnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metrowej wysokości zbiornik, jeśli jest dobrze sklejony konstrukcyjnie, z odpowiednią ilością, odpowiednich wzmocnień, klejony z szyby 19mm, nie ma prawa się rozkleić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metrowej wysokości zbiornik, jeśli jest dobrze sklejony konstrukcyjnie, z odpowiednią ilością, odpowiednich wzmocnień, klejony z szyby 19mm, nie ma prawa się rozkleić. 

 

Tam gdzie dzwoniłem nikt nie da gwarancji na tak wysoki baniak, jeżeli kogoś znacie kto da PISEMNĄ GWARANCJE proszę o info tu lub na priv chętnie zamówię póki co mam namiar na gościa który robi bezpieczne zbiorniki z ubezpieczeniem na 85 cm wysokości.

 

Trochę podzwoniłem, słyszałem, że dwa baniak AM Poznań wysokości 150 cm klejone z kliku warstw komuś tam strzeliły więc nie ma chyba co przesadzać...

 

Dziś pojawił się też temat zbiornika akrylowego a tu już nas nic nie ogranicza, tylko koszta x2, te zarysowania a i obchodzić się z nim trzeba jak z jajkiem więc chyba odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać po tych Twoich PISEMNYCH GWARANCJACH widać że należysz do tej grupy klientów co to zawsze są niezadowoleni.... chciałem pomóc i podpowiedzieć ale w tej sytuacji wypisuję się z tego tematu. Oby tylko nie znalazł się jakiś głupi zleceniobiorca, bo już mi go żal....Pozdrawiam.

Edytowane przez falco66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać po tych Twoich PISEMNYCH GWARANCJACH widać że należysz do tej grupy klientów co to zawsze są niezadowoleni.... chciałem pomóc i podpowiedzieć ale w tej sytuacji wypisuję się z tego tematu. Oby tylko nie znalazł się jakiś głupi zleceniobiorca, bo już mi go żal....Pozdrawiam.

 

nikt też cie tu nie zapraszał kolego zza miedzy, płacę to wymagam.. jak w swojej firmie .bye :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

falco66 nie wiem jak on, ale ty na pewno nie jesteś! Przynajmniej przeze mnie.

Pienisz się tutaj bez jakiej kolwiek potrzeby, a twoje posty mało wnoszą lub nie wnoszą nic.

Bądź konsekwenty i idąc za ciosem, zamilcz w tym temacie, bo zalatuje hejterem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym sobą.... - zrób to akwarium i daj gwarancję na piśmie - bohaterze :) - przecież robisz cuda?

Edytowane przez falco66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz jakos 6 metrów 1m wys i 1m szerokie,i klej nie puszcza

http://nano-reef.pl/topic/51932-6000l-reaktywacja/page__hl__rekin

 

Pierwszy post drugie zdanie z tego tematu...

 

"...Po dwóch latach pękła przednia szyba, więc całe akwarium trzeba było stawiać od nowa...".

 

 

 hmm, szkło było wadliwe ? szyba 3x10mm.

Edytowane przez arc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam ci tel  do największego speca w Polsce od klejenia akwariów nazywają go thewald

priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×