Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik zamówiony, metra w górę nie będzie... będzie bezpieczna 85 - ka w orbitę, 260 długa i 70 szeroka. Kto wie może ten następny zbiornik będzie 2x wyższy jak się już otrzaskam, bo pierwszy baniak ponoć zawsze się  spierd***.. hehe :D

 

Za akryl w tych gabarytach zaśpiewali 14 tys zł, więc za zaoszczędzone 15 cm dokupię trochę tego sprzętu potrzebnego na starcie. 

 

Ku potomnym, lepiej wykonać 100 telefonów, być natrętnym i pytać 2 x o te same rzeczy niż działać w pośpiechu pod wpływem emocji i zrobić jeden błędny krok od którego już nie będzie odwrotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem ci telefon do thewalda

dzwoniłeś wogóle??

 

hej. nie dzwoniłem, trochę się spóźniłeś...

 

 

 

Panowie mam pytanie techniczne odnoście hydrauliki. W zbiorniku będą zamontowane 3 pompy New Jet 8000l/h, co da fajny patent że nie będę musiał już inwestować w pompy cyrkulacyjne. Komin przelewowy zostanie doklejony do ściany od prawej strony.  I teraz pytanie za 100 pkt. W jakiej ilości i jakiej średnicy powinny być otwory zasilające, powrotu i rewizji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna pompą obiegowa nie zastąpi cyrkulacji, nie tedy droga :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,

cyrkulacja byc musi.

a na ta wielkosc baniaka dal bym 32 mm na pompy i 40 na powroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,

cyrkulacja byc musi.

a na ta wielkosc baniaka dal bym 32 mm na pompy i 40 na powroty

 

Przecież nie będę tam trzymał LPS i SPS, to akwarium Fish Only, 3 x 8000 l daje 24 tys/h, strumienie można rozłożyć tak aby obiegały cały zbiornik. Nie chce mi się wierzyć że nikt tak nie ma zrobione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdaje to egzaminu, całkiem inny strumień wody jest z cyrkulacji niż z pomp obiegowych i dlatego nikt tak nie robi. Cyrkulacja musi być, nie tak duża jak dla zbiorników sps ale musi. Kolejna sprawa, dwie takie pompy obiegowe biora 100w, cyrkulacja o tej wydajności 16w.

Edytowane przez LukaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak da powroty obiegówek z róznych stron to przy takich potworach po cholerę mu cyrkulacja. A co do powrotu - to te 40 może być za mało.... Mam zasilanie 32 przy moim potworku a powrót 2 x 32, bo pompa silniej dawała niż nadążał spływ. (mam sump gdzie "zapas wody" to z 200 l może 300 l, a odległość od akwa to paręnaście metrów a spływ nie nadążał przy 40)

Po edycji - źle napisałem mam dwa powroty 40

Edytowane przez falco66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakią masz pompę ze 40 nie wyrabia? Co do cyrkulacji obiegówkami to oruruje akwa ze wszystkich stron, pobor prądu 10 większy a efektywnosć nieporownywalna z pompami cyrkulacyjnymi. Gdzie tu sens gdzie logika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak 40 nie wyrabia to znaczy ze masz zle dobrana pompe.

obieg generalnie dobieramy do odpieniacza + jakies tam bypasy.

przez sump ma przeplynac tyle wody ile pompa odpieniacza bierze w ciagu godziny.

po cholere ganiac wode gora - dol

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak 40 nie wyrabia to znaczy ze masz zle dobrana pompe.

obieg generalnie dobieramy do odpieniacza + jakies tam bypasy.

przez sump ma przeplynac tyle wody ile pompa odpieniacza bierze w ciagu godziny.

po cholere ganiac wode gora - dol

 

 

Będę miał BK 300... bo ryb planuję sporo.

 

Pobór wody tam ma na poziomie 4000l/h czyli pompa główna obiegowa na 4000-6000l/h spokojnie wystarczy ?

 

Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej 6-9 tys. wez pod uwage, ze pompa traci na wydajnosci wraz z podnoszeniem slupa cieczy.

przeplyw wtedy rzeczywiscie bedzie kolo 4 tys i fi 40 na odplywie w zupelnosci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×