Skocz do zawartości
dziadu

Reef Spot [Poznań]

  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz sklep?

    • Zły
      5
    • Średni
      0
    • Dobry
      0
    • Bardzo dobry
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Reef Spot s.c. Jarosław Raczkiewicz, Błażej Jądrzyk
ul. Niegolewskich 30
60-231 Poznań
e-mail: office@reefspot.pl
tel.: +48 612 212 443
       +48 660 573 606

Sklep stacjonarny:

Poznań ul. Niegolewskich 30

Czynny 10-17, weekend 10-14
http://reefspot.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To chyba bylo dawno temu...

Chcialbym forumowiczow uczulic na zakupy w tym sklepie internetowym. Kupilem od nich kilka elementow hydrauliki trzy tygodnie temu. Od tamtego czasu brak odzewu ze strony sklepu. W momencie kilkukrotnych reakcji z mojej strony, ciagle krecenie, obietnice bez pokrycia (zwrotu wplaconej przeze mnie kwoty). Nie myslcie ze pienie tutaj, dzwonilem do nich przez 2 tygodnie codziennie, codziennie slyszalem przepraszam, zaraz sprawe zalatwimy. Nie wiem czy spotkalo to kogos innego czy ja mam szczegolnego pecha. Lepiej dajcie sobie spokoj z zakupami tutaj:

http://www.reefspot.pl/kontakt

Zenada. Szkoda ze baniak stal bez opieki przez ten czas, byly to ostatnie elementy do przeprowadzki...

Niestety nie moge powiedziec ze obylo sie bez strat %28.gif

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zamawialem pare tygodni temu.

Zero odzewu.

Kase im przelales ? W moim przypadku zero odzewu z ich strony. Moje proby generalnie olewane od 3 tygodni... Obietnice bez pokrycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pełni zadowolony z zakupów w tym sklepie.

Zamówiłem Skrzydlicę przesyłką konduktorską PKP i po dwóch dniach po przelaniu pieniędzy rybcia pływa w baniaku.

Polecam.

ps.Zamawiałem w eRybce i skrzydlicy nie wysłali i jest problem z odzyskaniem pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może w jakich godzinach jest otwarty sklep na Niegolewskich w niedziele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja robilem zakupy, i jestem bardzo zadowolony.Zamowilem,napisalem,czy wysylka mozliwa,za granice,przeslalem kase i towar przyszedl.Ja zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka , nie polecam tego sklepu !

Zamawiasz towar i cisza , zero odzewu czy kontaktu .

A niejaki Pan Blazej składa obietnice bez pokrycia , zwykły buzerant i sciemniacz !

Z takim podejściem do klientów , szybko sie skończą sami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrmatusik - szmid -  Marcin

 

Proste polecenie - zaznacz co Ciebie interesuje i odeślij w mailu do 9 rano następnego dnia (przyjechałem do firmy godzinę wcześniej żeby odłożyć Ci towar - maila nie było!) Ok 11  sms na cały ekran w którym opisujesz mi co Ciebie interesuje a co nie i gdzie mają ładniejsze korale .Specjalnie dzień wcześniej wysłałem Ci zdjęcia żebyś mógł wybrać korale.Niestety w międzyczasie przyjechali już klienci detaliczni i nie miałem czasu żeby się z tobą kontaktować.

Prosiłem o mail - nie otrzymałem go od Ciebie - Olałem temat bo jak widać tobie też nie zależało

To co napisałeś to po prostu oczernianie konkurenci (prowadzisz firmę z branży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Sie Panu , Panie Blazej naprawdę poprzestawialo w głowie !

Dowód osobisty mam tu zeskanowac , zeby Pan przestał bzdury pisać ?

No coments !

Poprzednie wpisy , pewnie tez konkurencja naskrobala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupowałem u nich 3 razy i za każdym razem byłem bardzo zadowolony. Ostatnio wysyłali do mnie do Jeleniej zwierzaki PKSem i też było wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  kupywalem osobiście i nic złego powiedzieć nie mogę. Owszem na meile z zapytaniem nie odpowiadzieli mi ani razu z odbiorem telefonów to też bywa różnie. Wszystko jednak rekompensuje  cena jaka porównywałem z aqua-medic. Kupiłem chelmona za 120zl a u konkurencji taki sam 170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dostawa z ReefSpotu bez żadnych problemów. Kontakt telefoniczny też bardzo dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że sklep się przenosi ? (likwiduje?), był tam ktoś ostatnio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep stacjonarny się likwiduje, zostaje sklep internetowy z możliwym odbiorem osobistym w Poznaniu. 

Polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep stacjonarny się likwiduje, zostaje sklep internetowy z możliwym odbiorem osobistym w Poznaniu. 

Polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×