Skocz do zawartości
kizi

Poczatkujacy potrzebuje podpowiedzi (mieszkam w Chinach przy plazy i mam w zasiegu reki wszystko z pod wody)

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,  mieszkam w Chinach na poludniu przy HongKongu i mam do morza 50 metrow :) .

mam akwarium 150 x 60 x 60 cm , wlasnie kupilem i chce cos fajnego do niego zlapac .

jak mam zaczac ?

moge wszystko wylowic z wody , nurkuje , czyli korale , skalki , rybki krewetki itp moge sobie "zlowic" , lub kupic ladniejsze rybki na wage :)

nie mam doswiadczenia z akwarium ze slona woda . i potrzebuje podpowiedzi , co zrobic i jak .

mam szafke i przegrodkow przeplywowe filtry i pompe , ale do slodkiej wody , co musze zmienic , jakie LED kupic bo sa tutaj na 100% produkowane w Chinach .

pozdrawiam

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalekoo :) .
Na pewno potrzebujesz żywą skałę, na początek. Polecam poprzeglądać troche forum, szczególnie dział "Dla początkujących", można wiele wyczytać.
Masz już akwarium, filtr i pompę, czy możesz wrzucić fotki? Będzie łatwiej podpowiedzieć co się nadaje do akwarium morskiego i co jeszcze powinieneś dokupić.
LED'y i nie tylko w Chinach na pewno dostaniesz, to taka stolica LED'ów :P.
CIekawi mnie jak wygląda akwarystyka morska z dalekiej, chińskiej perspektywy. Sklepy, dostępność, etc. Może z czasem nam to trochę przybliżysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalekoo :) .

Na pewno potrzebujesz żywą skałę, na początek. Polecam poprzeglądać troche forum, szczególnie dział "Dla początkujących", można wiele wyczytać.

Masz już akwarium, filtr i pompę, czy możesz wrzucić fotki? Będzie łatwiej podpowiedzieć co się nadaje do akwarium morskiego i co jeszcze powinieneś dokupić.

LED'y i nie tylko w Chinach na pewno dostaniesz, to taka stolica LED'ów :P.

CIekawi mnie jak wygląda akwarystyka morska z dalekiej, chińskiej perspektywy. Sklepy, dostępność, etc. Może z czasem nam to trochę przybliżysz?

Witam , zrobie pare fotek i wrzuce na watek . 

Tutaj ogolnie nie ma sklepow albo ja ich nie widze z ladna rybka , takich z sea fish bo takie z slodko wodnymi rybkami ta sa wszedzie , ale takie bardzo beznadziejne

Bo tu gdzie mieszkam przy plazy , to jak bede chcial ladna rybke to ide na targ i kupuje na wage z "beczki" , zrobie fotki jak to wyglada i tez wrzuce :) . Ogolnie "ladne" rybki to koszt na targu (oryginalne ich przeznaczenie to ida na patelnie albo do zupy) za 1kg rybki koszt 15USD . 

pozdrawiam 

Grzes (Brat) mnie tutaj powolal , mam nadzieje ,ze mnie znajdzie na forum  :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dla nas trudne do wyobrażenia :). Kolorowe rybki na patelnie...
Ważna rzecz jeszcze co do samego akwarium. Czy to które posiadasz, ma wklejony jakiś przelew/komin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert, wrzuć fotki, bo ja mam wrażenie, że ty sobie z nas na forum jaja chcesz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też wydaje ze to jajcarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. zwłaszcza jak się mieszka koło Hong Kongu 50 m od morza i kupuje ryby na patelnię za 15 USD za kg.

Przy tej cenie chińczyk jadł by rybę raz na dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,  mieszkam w Chinach na poludniu przy HongKongu i mam do morza 50 metrow :) .

 

No to jak z fotkami, bo temat mnie Ciekawi. Mieszkam w Łodzi i do morza nie mam 50 metrów, tylko mam je za burtą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no panowie :) te mieszkam kilkadziesiat metrow od morza i co zlowie to na patelni laduje :D choc wyzywic tak bym sie rady nie dal raczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , to tak zeby jeszcze dodac kolorow , to 3 - 4 miesiace w roku mieszkam w Tajlandi , tam niestety domek mam 20km od plazy :( , ale za to rybki sa bardziej kolorowe i te wieksze laduja na grocie kuszy .

Te mniejsze kolorowe na haczyku na wedke , choc szkoda co niektorych bo naprawde sliczne ale tez naprawde smaczne . W tajlandi nie mam akwarium bo w sumie to jestem w wodzie lub na wodzie wiekszosc czasu ktory tam sprzedam.

Ok , to teraz pare fotek zeby nie byc goloslownym , co prawda te sa z iphona , czyli kiepskie ale reszte z lustrzanki i kamery podwodnej wrzuce pozniej  :) . Musze sie nauczyc zdjecia tutaj dodawac , hehe

 

Co do cen rybki , to swierza rybka z ich akwarium to cena 10 do 15 USD za KG , Chiny nie sa tanie, zwlaszcza duze miasta jak Shenzhen czy Beijing . Tajlandia w porownaniu do Chin jest tansza ale juz nie duzo .

Ceny w Chinach to praktycznie te same co w PL , Mieszkania , jedzenie , samochody sa 2 razy drozsze , produkty oryginalne (importowane) 2-3 razy drozsze. Tanie sa produkty nie firmowe produkowane w Chinach .

 



Nie do konca wiem czy moge dodac tutaj fotki na watku , bo dodaje do mojej Galeri , jest publiczny album , to chyba kazdy bedzie mogl zobaczyc . 

Sorry ,za te rybki na haczykach i z dziurkami od kuszy . Pozniej wrzuce fotki takich co sie nie zlapaly , tylko co sobie plywaja dookola :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny widok z okna :) .
http://aqua-reef.pl/gallery/album/179-rybki-te-co-sie-zlapaly/
Rybki zdecydowanie wolę oglądać jak pływają... W miarę możliwości wrzuć zdjęcia w tej wersji :D .
Nie zapomnij o fotkach akwarium, będzie łatwiej cokolwiek doradzić.
Trochę temat ucichł po wrzuceniu fotek...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, zdecydowanie ladniej wygladaja w wodzie niz na patelni . 

ale trzeba pamietac ,ze tutaj w Chinach i Tajlandi , te same rybki ktore sa rarytasem w akwarium  dla nas sa rarytasem na patelni :)

 

Szukalem lokalnie lamp i tube T5 i T8 LED , ale jak zawsze chinczycy nie maja pojecia co sprzedaja i nie wiedza czy sa one ok do solanki czy nie . 

mam kilka linkow do lokalnych stron , moze cos da sie rozpoznac co by sie nadawalo do sea water tank. czy sa jakies znane marki chinskie dobrej jakosci , to wtedy bede mogl to latwiej znalesc . 

http://item.taobao.com/item.htm?spm=2013.1.0.108.RHFp8j&scm=1007.77.4.0&id=4047974952&pvid=055e81c5-d0f2-49f4-9a8c-6ee67882c4db&ad_id=&am_id=&cm_id=&pm_id=

 

 

Color: White and RGB; Beam Angle :90-120 °

Input voltage :165-265VAC; Rated Power: 10W

5W, 6W, 8W, 9W, 10W, 15W, 18W, 20W, 28W, 35W, etc.

Different number of lamp beads can be customized and different lengths, different power LED lamp.

Power Factor: ≥ 0.89; frequency :50-60Hz; illumination: 150Lux

Short circuit :15-17mA; Luminous flux: 1800lm; luminous efficiency: 90Lm / w 

Light failure (life): 1000H ≤ 5% (50,000 hours or more)

Electromagnetic compatibility: to ≤ 120dBuV (EMC); heating temperature: <45 ° C 

Ambient temperature: -40-40 ° C; ambient humidity: 95% RH 

Harmonic: <20%; the anti vertigo: YES & NO; Protection class: IP60

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich bardziej znanych (przynajmniej w PL) producentów LED w Chinach, masz firmę Maxspect: http://www.maxspect.com/
Nie wiem kto tam jeszcze, może inni się wypowiedzą.
Na pewno nie szukaj najtańszych lamp z marnej jakości LED'ami i całą resztą. Wtedy lepiej poszukaj HQI lub T5. Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , tylko nie wiem ktore sa tansze ( kiepsiej jakosc a ktore nie ) , bo moze sa to firmy nie znane w PL ale robia dobre LEDy .

jak to sprawdzic ? czy po prostu trzeba wiedziec z dswiadczenia i opini innych ktore frimy sa dobre ? tylko ,ze nazwy na rynek chinski , sa chinskie i nie maja czasami zadnego przelozenia do nazw uzywanych przez te same fabryki na export , nie latwo :(

pozdro



wrzucam rybki plywajace do galerii , haha . nie strasze juz patelnia .

pytanko , czy taki zywy koral z np . Tajlandi , to ma jakas specjalna moc zeby przezyc bez powietrza i wody jakis czas , czy nie da rady  ?

bo sa fajne miekkie korale w Tajlandi i bym sobie pare przywiozl do Chin , jak by daly rade 5 godzin zakrecone w pojemniku z walizce ?

 

post-3468-0-66134000-1368032980_thumb.jpg

post-3468-0-01113600-1368033364_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kizi. Nie wzęli Cię na poważnie ale potwierdzam to jest mój szlony brat i mieszka w Chinach i nie tylko :banana: . Myślalem że Ty z tym akwarim żartujesz a tu się robi poważna sprawa. Odwiedż jeszcze nano reef forum tam też sporo poczytasz.. Co do korali to spokojnie przetrwają parę godzin w walizce. Tylko w wodzie muszą być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×