Skocz do zawartości
loccutus

How Its Made - czyli o budowie lamp LED na poważnie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Seb,

nie sadze, zeby nastaly czasy kiedy ledow nie trzeba bedzie dopalac T5-tkami, tym bardziej, ze diody coraz bardziej zawezaja widmo a mieszanie ledow powoduje tylko wystapienie ilus mega pikow wiecej a nie plynne przjescie pomiedzy dlugosciami fal na podobnm poziomie.

Ja sadze, ze to pojdzie raczej w strone, ktora idzie Leszek, Lampa T5 dopalona ledami, powiedzmy aktynike i biale do wzrostu. wg mnie to ma sens.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że będzie tak jak Sushi napisał, już widać trend że wszystkie firmy dopalają swoje ledy t5tkami, ATI poszło krok dalej i dopaliło T5 ledami, Mamy ładne kolorki, bliki, możliwość regulacji. Myślę że to będzie kierunek rozwoju lamp z ledami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku wybacz ze w tym temacie, ale to najswiezszy wiec tutaj zapytam :)

Czy bedzie w przyszlosci myslal nad aplikacja na androida do sterowania swiatla ? Z tego co wiem jest tylko na iphone :( Na lapka sobie zainstaluje, ale na fonie tez by sie przydalo :) Pytam bo zakupilem od kolego Twoja lampke i fajnie by bylo jakbym sobie siedzial z fonem w reku i bawil sie swiatelkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na ajfona ani na androida w chwili obecnej. Co gorsza o ile się nie znajdzie chętny do napisania ja tego nie zrobię bo na te platformy nie piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda, ja zebym umial to bym napisal :P Ludziska kto pisze programy ? Moze znajdzie sie jakis chetny :) Fajnie by bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak wykorzystac rasberry pi i napisac do lampy serwis w htmlu. Wtedy dostwp bedze ze wszystkiegi i to z kazdego miejsca na swiecie. Rasperry to ttkko 150 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się znajdzie programista to myślę że parę groszy mógłby zarobić - zarówno w przypadku apple jaki i androida mógłby wstawić swoją aplikację do sklepów a ja nie widzę przeszkód żeby po kilka złotych kasował sobie od pobrania - jeśli byliby chętni, dlaczego nie ?

 

Algorytm i protokół komunikacji udostępnię za free...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki niechcacy wyslalem ten sam post dwa razy (android) jak sie usuwa posty?

Edytowane przez ktomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, polecasz jakiś konkretny program do łączności bluetooth komp - lampa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki że tak się wtrące w temat Leszku czy ty pamiętasz o lampie pod ATSa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sterowniki BT jeśli o to chodzi są w samym windows 7 - przynajmniej dla trybu SPP jaki używają lampy ode mnie.

 

Lampe pod ATSa skończyłem tak jakoś w lutym, kupił nawet ten projekt na zasadzie licencji chłopak ze stanów który chciał robić ATSy i chyba nawet robi i ogłasza się na RC. U nas moduł ATS na bazie AQL-Z3D posłałem do testów do Yarcia i jakoś temat przycichł - mam nadzieję że u niego działa to wszystko ok w każdym razie nic in minus nie słyszałem...

 

W sumie mam info niestety bez zdjęć z efektami co do wykorzystania innego panelu LED w baniaku holenederskim. Gość jedzie ostro z gazem i nawozami i jak twierdzi chyba zrezygnuje i wróci do LowTecha bo zielsko wyłazi mu już bokiem z takim tempem wzrostu. Panel jednak jest bardzo mocny bo to 55W w ledach na te jego 64 litry zieleniny możecie sobie wyobrazić jaki to ogień.

 

Panel wygląda tak: matrix_2.jpg

 

 

a jego spektrum:

 

spectral_chart.jpg

 

 

 

Do ATSa sporo podbiłbym czerwień, ale tu chodziło o oświetlenie dla oka bardziej przyajzne. Efekt na żywo ? - pamięta ktoś T8  Philips Aquarelle? świeci na moją pamięć w kolorze bardzo podobnie jeśli nie identycznie.

 

 

 

BTW - Dziś (niecałe pół roku później) są już łatwo dostępne w PL nieco lepsze pod względem widma dla ATS diody nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sterowniki BT jeśli o to chodzi są w samym windows 7 - przynajmniej dla trybu SPP jaki używają lampy ode mnie.

 

Jeśli pozwolisz pociągnę temat.

Moj soft powstaje w delphi ale mam problem z enumeracja portów BT

Fizyczne COMy (oraz te na USB) obsługiwane sa bez problemu.

W przypadku BT i SPP programy w Delphi nie pokazują numerów porów COM

Zastanawiam się czego to może być przyczyną.

Miałeś takie problemy (oczywiście jeśli pisałeś coś w Delhphi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak w Delphi - piszę tylko we  VBNET ale  tam czasem też są jajca - do numeru portu do nazwy metoda System.IO.Ports.SerialPort.GetPortNames(); dopisuje krzaki czasem na końcu i port jest nieosiągalny no bo coś takiego jak "COM4óź" nie istnieje - i też HGW dlaczego.

 

Może dałoby sie to obejść wyciągając co trzeba z rejestru - ostatnio w stosunku do USB i Vcomm używam tej metody. Znając Vendor ID i PID  (dla chipów FTDI co mam w lampach są niezmienne) w ogóle nie interesuje mnie nazwa portu com która może się zmienić po wpięciu lampy do innej dziury i trzeba uzytkownika zmuszać do szukania nazwy portu. Pomocna jest tu funkcja którą myśle że łatwo sobie na C przełożysz - może da sie BT też tak dookoła obejść - jeszcze nie próbowałem.

 

    Private Function ComPortNames(ByVal VID As [string], ByVal PID As [string]) As List(Of String)
        Dim comports As New List(Of String)()
        Dim mask As [string] = [string].Format("^VID_{0}.PID_{1}", VID, PID)
        Dim _rx As New Regex(mask, RegexOptions.IgnoreCase)
        Dim regkey1 As RegistryKey = Registry.LocalMachine
        Dim regkey2 As RegistryKey = regkey1.OpenSubKey("SYSTEM\CurrentControlSet\Enum")

        For Each subkey As [string] In regkey2.GetSubKeyNames()
            Dim regkey3 As RegistryKey = regkey2.OpenSubKey(subkey)
            For Each strS1 As [string] In regkey3.GetSubKeyNames()
                If _rx.Match(strS1).Success Then
                    Dim regkey4 As RegistryKey = regkey3.OpenSubKey(strS1)
                    For Each strS2 As [string] In regkey4.GetSubKeyNames()
                        Dim regkey5 As RegistryKey = regkey4.OpenSubKey(strS2)
                        Dim regkey6 As RegistryKey = regkey5.OpenSubKey("Device Parameters")
                        comports.Add(DirectCast(regkey6.GetValue("PortName"), String))
                    Next
                End If
            Next
        Next
        Return comports
    End Function

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sterowniki BT jeśli o to chodzi są w samym windows 7 - przynajmniej dla trybu SPP jaki używają lampy ode mnie.

 

Lampe pod ATSa skończyłem tak jakoś w lutym, kupił nawet ten projekt na zasadzie licencji chłopak ze stanów który chciał robić ATSy i chyba nawet robi i ogłasza się na RC. U nas moduł ATS na bazie AQL-Z3D posłałem do testów do Yarcia i jakoś temat przycichł - mam nadzieję że u niego działa to wszystko ok w każdym razie nic in minus nie słyszałem...

 

W sumie mam info niestety bez zdjęć z efektami co do wykorzystania innego panelu LED w baniaku holenederskim. Gość jedzie ostro z gazem i nawozami i jak twierdzi chyba zrezygnuje i wróci do LowTecha bo zielsko wyłazi mu już bokiem z takim tempem wzrostu. Panel jednak jest bardzo mocny bo to 55W w ledach na te jego 64 litry zieleniny możecie sobie wyobrazić jaki to ogień.

 

Panel wygląda tak: matrix_2.jpg

 

 

a jego spektrum:

 

spectral_chart.jpg

 

 

 

Do ATSa sporo podbiłbym czerwień, ale tu chodziło o oświetlenie dla oka bardziej przyajzne. Efekt na żywo ? - pamięta ktoś T8  Philips Aquarelle? świeci na moją pamięć w kolorze bardzo podobnie jeśli nie identycznie.

 

 

 

BTW - Dziś (niecałe pół roku później) są już łatwo dostępne w PL nieco lepsze pod względem widma dla ATS diody nawet...

 

Leszku mnie nie interesuje efekt wizualny, to ma być widmo w których glony na ATS mają rosnąć czyli tak jak piszesz więcej czerwonego,

Leszku jest szansa żebyś mi taką lampe skonstruował według twojego projektu??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę problemu - zadzwoń jak będziesz miał chwile to obgadamy szczegóły. 722 176 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×