Skocz do zawartości
LukaszKur

Komora filtra 80x30x30cm

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie udało mi się dostać kilka fotk ze swojego akwarium, dokładniej filtra a jeszcze dokładniej przedniej części filtra która pierwotnie była jedną z 2 komór tej samej wielkości przeznaczonej na filtr glonowy.

Od 3 lat filtr zamiast filtrować wodę mocno ją zanieczyszcz a to za sprawą jego mieszkańców.

Wymiary komory to 80x30x30cm

Cyrkulacja 7000l z pomp obiegowych w przepływie laminarnym (w koncu to komora sumpa) i Tunze nano stream 6045 -4500l dodatkowo.

Najstarsze Tubastree mam od 4 do 6 lat, Gorgonie znacznie krócej.

Dołączona grafika

sump ogólne

Dołączona grafika

sump ogólne

Dołączona grafika

Gorgonie w stadzie

Dołączona grafika

Gorgonie w stadzie

Dołączona grafika

Gorgonie w stadzie (Menella filetowa, grantowa i amarantowa)

Dołączona grafika

Tubastrea micrantha

Dołączona grafika

Tubastre diaphana

Dołączona grafika

Tubastrea sp

Dołączona grafika

Swiftia exserta (czerwona)

Dołączona grafika

Swiftia exserta (pomarańczowa)

Dołączona grafika

Diodogorgia nodulifera (żółta)

Dołączona grafika

Diodogorgia nodulifera (czerwona)

Dołączona grafika

Acabaria sp

Dołączona grafika

Menella (granatowa)

Dołączona grafika

biała gorgonia nr 1 do identyfikacji

Dołączona grafika

biała gorgonia nr 2 do identyfikacji

Dołączona grafika

Blue berry" 2 formy barwne (koral który u mnie sobie słabo radzi)

Dołączona grafika

żachwa do identyfikacji

Zdjecia wrzucam na pożegnanie bo w mam nadzieję że na koniec listopada zwierzaki trafią do nowego akwarium specjalnie dla nich , no i że moje główne akwarium troszkę odetchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło 2 xPC 55W .

Obydwie świetlówki Arcadii Marine blue (światło jak ATI actinic) i Arcadia Marine white 14k (świeci na różowo ) więc z fotek trzeba było zdjąć różowy kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jak staram się karmić:

2 razy dziennie (jak nie mogę zasnąć to 3 razy na dobe)

Średnio dziennie idzie 100 gram różnych mrżonek, dodatkowo różne preparaty suche ok 5-10g. Nie podaje ilości czego ile bo co dzień jest inaczej - Tubastree żrą około 60 gram grubszych mrożonek

Z mrożonek podaje

1. Mrożony Cyclop eeze

2. Mysis (Tubastree i Duncanopsammie)

3. Artemia (Tubastree i Duncanopsammie)

4. Cyclop

5. Moina

6. Wrotka czerwona

7. Ikra homarów

8. Jaja krabów

9. Plankton czerwony

Z preparatów suchych

1. Preis Coral Enegizer - wedle mnie najlepszy teraz pokarm dla koralowców

2. Suszony Cyclop eeze

3. Phytoplan

4. Zoplan

5. Tropic marin phyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne tuby :) żachwa cudeńko,żólta diodogorgie i menelle fioletowe tez chyba masz dość długo u siebie? Faktycznie coś bluberry nie odpowiada może za mocny prąd?

Ja ze swoja ostatnio kombinowałam po przeprowadzce z ustawieniem naście razy ;(

i myslałam, że zwątpie bo ciągle coś jej nie pasowało i chowała w tkanke polipy, wiec miałam stracha, że zejdzie..

Ostatnio z Hubertem dosziliśmy do wniosku, że każda bluberry ma rózne upodobania co do prądu wody.

u mnie np lubi wolny,jednostronny, równy prąd tylko wtedy sie otwiera- wymagająca strasznie.3 dni temu wreszczie sie udało i zaczeła znów rozkwitać.

Może u Ciebie warto ją gdzieś przestawić też sprawdzic co lubi?

A i co do przeprowadzki gdzie zwierzaki trafią, do jakiego litrażu? co planujesz umieścic ze sprzetu, cyrkulacji itd

Pozdrawiam serdecznie Sylwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obydwie BlueBerry lubią słaby ruch wody , to niestety jest jedyne miejsce które ciut im odpowiada.

Nowy zbiornik ma mieć wymiary 100x70x50 z zwenętrznym kominem izewnętrznie mocowanym nano waveboxem. poziom wody ma być około 42cm. Pozostały sprzęt MRD 3500 +2500 i MBK200. Duzo żywego piachu i FR 509 jak będzie potrzebny.

Na nano waveboxa zdecydowałem się mimo książkowych opini że gorgoniom to nie służy. NA sklepowym zbiorniku gorgonbie na falowanie zareagowały obłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeś pojechał Łukasz z tymi gorgoniami :) czy ty wiesz co ja mam teraz w domu?

Niedawno Kobita telefonicznie zakomunikowała mi, że sps'y są takie opatrzone i że jak chcę nadal obiady to... tylko niefoto :)

Decyzję chyba będę musiał podjąć wcześniej niż myślałem ;)

A tak poważnie kolory bajeczne, Menelle palce lizać, Tuby pozazdrościć (w pozytywnym sensie oczywiście :)), białe Gorgusie normalnie kosmos (słowa Agnieszki :)), ehhh marzenie...

Co do Bluberry to może na ich preferencje ma wpływ miejsce z jakiego pochodzą. Mam dwie odmiany i obie mają zupełnie różne wymagania cyrkulacyjne. Jedna otwiera się w bardzo silnym prądzie, druga w zdecydowanie słabszym i do tego otaczającym ją kołem. U tej z upodobaniem do silnego prądu zdumiewająca jest różnica w czasie reakcji na pokarm, w zależności od tego w jakim prądzie stoi. W słabym jej reakcja była spowolniona do tego stopnia, że często polip tracił pokarm wypłukiwany przez prąd. W silnym prądzie koral łapie papu błyskawicznie i nie ma mowy o ucieczce :) Ot, zaobserwowana przeze mnie ciekawostka :)

P.S. pomóżcie mi w podjęciu decyzji, plisssss :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - tylko pozazdrościć takiego filterka.

=== Piękne zwierzaki===

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukaszu nie bede nic pisal wczesniejsze komentarze oddaja wyglad tego sumpa :) Jedyne co powiem to ze jak bede u ciebie nastepnym razem to kilka ci zniknie :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, miałem okazję na żywo oglądać tego sumpa, i zwierzaki podczas karmienia, jest na co popatrzeć.

Fajnie, że robisz specjalne akwa dla niefoto.

Ale, jeszcze podziwiam przerób jedzenia w tym akwarium, na ale tam jest jeszcze cała masa innych koralowców.

W każdym bądź razie, podejrzewam że gdyby to akwa prowadzone było przez kogoś innego, to by wybuchło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarowławie z tego powodu że są też inne zwierzeta, buduje nowy zbiornik.

Robi mi się głupio jak oglądam stare fotki akwa z czasów gdy z "nie footo" były tam tylko 4 tubastree + różowe i żółto-zielone Stylophory , różowe Meruliny w tej chwili jak widziałeś wszelkie SPSy są takie sobie jeśli chodzi o wybarwienie.

No.... drugim powodem jest to że strasznie się nakręciłem na Trimmy, Evioty, Gobiosomy, Discordipinny, Apogony parvulusy i całą zgraję planktonożernej drobnicy.

Dzięki wszystkim za miłe słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze to, co Ci dzis powiedzialem: o niebo bardziej Twoje korale podobaja mi sie, gdy ogladam je na zywo :) Naprawde, na zdjeciach wydaja mi sie takie "statyczne", podczas gdy w rzeczywistosci ciagle costam sie rusza. W kazdym razie przylaczam sie do ochow i achow :) Gdyby nie swiadomosc ile poswiecasz im czasu, zachodu i wygladu zbiornika "na gorze" to sam bym chcial taki filtr.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz.

Co do identyfikacji białej gorgonii najbardziej zbliżona w polipach wyglądzie tkanki itd.wg mnie to Eunicella singularis ale to tylko moje domysły bo szczepki są za małe by miec 100 % pewność.

Daj znać czy podobne, jak nie to dalej będe szukać.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×